Go to content

11 sygnałów, że nie jesteś doceniana w związku

Fot. iStock/stock-eye

Kochać, to znaczy starać się, żeby twój partner o tym wiedział, żeby czuł tę miłość, wiedział, że jest dla ciebie ważny, doceniany. Kiedy w związku jedna ze stron przestaje okazywać drugiej uczucia, kiedy traktuje partnera jako „pewnik” i nie zauważa jej wysiłków w utrzymaniu tej miłości, relacja zaczyna się rozpadać. Ratunkiem jest powrót do komunikacji, zatrzymani tej równi pochyłej. Czy uważasz, że nie jesteś doceniana w związku?

Sprawdź, ile z poniższych punktów odpowiada twojej sytuacji.

11 sygnałów, że nie jesteś doceniana w związku

1. Twój partner nie mówi „dziękuję”

Robisz wiele, żeby było dobrze, starasz się, by on czuł się wyjątkowo, ale to działa tylko w jedną stronę… Może starasz się za bardzo? Twój partner nie widzi w twoim działaniu nic wyjątkowego, zorientuje się jak wiele wysiłku wkładałaś w ten związek, kiedy przestaniesz to robić.

2. Twój partner nigdy nie prosi o poradę

Zamiast być partnerką, z którą podejmuje się wspólne decyzje, jesteś partnerką, od której oczekuje się jedynie akceptacji indywidualnych wyborów drugiej strony.

3. Twój partner nigdy nie pyta cię o zdanie

Może myśli, że zna cię na tyle, że dobrze wie co myślisz. A może tak naprawdę go to wcale nie obchodzi? A jednak miłość to również szacunek i liczenie się ze zdaniem osoby, którą kochamy.

4. Twój partner nie włącza cię w proces planowania

Stawia cię przed faktem dokonanym, informuje, a nie proponuje. Zakłada, że zawsze jesteś zainteresowana i gotowa na wszystko co wymyślił. Czy to jeszcze związek?…

5. Twój partner nie dba o wspólny dom

Trochę tak, jakby traktował go jak hotel. To znaczy, wie, że ty i tak posprzątasz, że ty zrobisz pranie, dokupisz to, czego brakuje. Jest tego pewny.

6. Twój partner nie celebruje z tobą ważnych chwil

Rocznice, urodziny, sukcesy zawodowe i osobiste… Mają inny smak, gdy świętujemy je z ukochaną osobą. Gdy jej obok brak, samotność odczuwamy jeszcze mocniej…

7. Twój partner nie stara się być romantyczny

Nie chodzi wcale o wielkie gesty i słowa, ale o… drobnostki – czułe słowo, drobny upominek, zaproszenie na spacer, do kina… Wszystko się liczy.

8. Twój partner stracił twoje zaufanie

Z własnej winy- bo kłamał, nie był z tobą szczery, zawiódł… Dbanie o związek to również dbanie o komfort psychiczny drugiej osoby. Danie jej pewności, że może na ciebie liczyć, że nie oszukuje, nie zdradza.

9. Twojego partnera nie obchodzą twoje uczucia

Czujesz, że nie pocieszy cię, gdy ci naprawdę zle, bo nie skupia się na tym, co czujesz. Nie można kochać i być obojętnym na cierpienie ukochanej osoby.

10. Twój partner nie pyta jak ci minął dzień

Za bardzo skupia się na sobie, uważa, że przecież „jakoś tam” na pewno ci poszło. Że „zawsze” sobie poradzisz. A może właśnie rozpada ci się świat?

11. Twój partner pojawia się i znika, kiedy mu wygodnie

Jest biorcą, ale nie potrafi dawać. Uważa, że będziesz tu zawsze, że będziesz czekać i przyjmiesz go zawsze z otwartymi ramionami. Przecież kochasz…


Na podstawie: www.bustle.com