Lifestyle

Powiedz, jakie jest pierwsze zwierzę, które dostrzegłeś na tym obrazku, a dowiesz się czegoś o swojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 października 2017
Fot. Screen Facebook/xoLoveShika.com
 

Jacy jesteśmy? Czasem trudno nam dostrzec takie cechy osobowości, które bez trudu widzą w nas inni. Na pewno trudno nam samych siebie określić jednym czy nawet kilkoma słowami. Może pomoże wam w tym ta piątkowa zabawa?

Przyjrzyj się obrazkowi, jakie zwierzę dostrzegłeś na nim najszybciej?

Interpretacja:

 1. Koń

Jesteś ambitny, bywasz „dziki” i surowy. Napędza cię sukces i poczucie wolności. Cenisz sobie uczciwość. Nigdy nie unikasz konfrontacji, nie trzymasz się z daleka od walki o to, co najważniejsze. Jesteś w kontakcie ze swoim wewnętrznym ja, chcesz się wyróżniać, chcesz się liczyć.

2. Kogut

Podstawową cechą twojej osobowości jest wytrwałość. Jesteś szybki, inteligentny, uparty i mimo niewielkich gabarytów, potrafisz być dość okrutny. Niech nie zwiedzie innych twój „nieszkodliwy” wygląd. Jesteś wojownikiem.

 3. Krab

Jesteś bardzo lojalny. Możesz wydawać się „trudny” na zewnątrz, ale wewnątrz jesteś delikatny i czuły.  Zawsze stawiasz potrzeby swoich bliskich nad własne i nie przyszłoby ci do głowy, żeby zawieść czyjeś zaufanie.

 4. Modliszka 

Modliszka jest mistrzem zmysłów i cierpliwości. Jeśli to ją zobaczyłeś najpierw na obrazku, drzemią w tobie silne instynkty. Często dostajesz to, czego chcesz. Masz swój bogaty, wewnętrzny świat i dobrze ci w nim.

5. Wilk

Samotny wojownik, który czasem wraca do swojego stada – to ty. Jesteś nieustraszony, zaciekły. Twoja osobowość zawsze się wyróżnia. Bycie wilkiem może być zarówno emocjonującym doświadczeniem, jak i historią o samotności.

6. Pies

Lojalny, dzielny i naprawdę bezinteresowny- taki jesteś. Jesteś też mieszanką najdziwniejszych i najzabawniejszych cech na świecie i nic dziwnego, że ci, którzy mieli okazję cię dobrze poznać – przepadają za tobą.

7. Orzeł

Dziki, wolny, skupiony i całkowicie ukierowany na to, czego pragniesz. Rzadko rezygnujesz z raz podjętej decyzji, a gdy osiągniesz już wymarzony cel, chronisz swoją zdobycz przed całym światem. Nie lubisz się dzielić.

8. Motyl

Motyl jest najbardziej znanym symbolem piękna i zmian. Jesteś elastyczny i możesz zmieniać się, łatwo adaptując do nowej rzeczywistości. Bije od ciebie piękno wewnętrzne, nawet w natrudniejszych życiowych momentach.

9. Gołąb

Jesteś mądrą duszą, spokojną, cierpliwą, opiekuńczą i pozostającą w zgodzie z samym sobą. Dajesz nadzieje innym ludziom, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.


Na podstawie: ia.meaww.com

 


Lifestyle

Rumpologia, czyli informacje, które wyczytasz z… pośladków. Sprawdź, o czym mówi kształt twojej pupy

Redakcja
Redakcja
6 października 2017
Fot. iStock/Chris_Tefme
Następny

Kobiece pośladki są częstym obiektem męskich fantazji i równie często bywają powodem do dumy lub kompleksów kobiet. Ile pań, tyle różnych pośladków — jedne będą marzyły o wyglądzie Kim Kardashian, inne preferują sportową sylwetkę. 

Co ciekawe, pośladki służą nie tylko podziwianiu i siadaniu na nich. W świecie istnieje trend do wyczytywania wiedzy z właśnie z tej części ciała. Trend przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, a swoiste „czytanie” z pośladków ma i u nas swoich fanów. Specjaliści wyróżniają cztery podstawowe kształty pośladków, z których można odczytać ciekawe informacje na temat kondycji oraz cech charakteru ich posiadaczki. Jeśli jesteście ciekawe, o czym (z przymrużeniem oka) „mówi” kształt waszej pupy, koniecznie zajrzyjcie dalej.


 

źródło: kobieta.dziennik.pl, 5mdz.pl

Lifestyle

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie pozwólmy się obrażać, niech nikt nigdy o nas nie mówi: „Kto to rucha”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 października 2017

Baba na wku*wie napisała wczoraj o tym, że powinniśmy zadbać o to, żeby kobiety w naszym kraju zaczęto szanować. Żeby język publiczny nie obrzucał nas błotem. Żeby nie mówiono o nas, że jedyne do czego się nadajemy to do garów, dzieci i „bzykania” – jak to przez swój głupi dzień określił pan Sklepowicz. Bo gdyby ktoś nie wiedział, pan Sklepowicz przeprosił za swoje słowa tłumacząc się „głupawym poczuciem humoru” i faktem, że miał UWAGA „głupi dzień”. 

Kto nie zna sprawy, nie wie o czym mowa, zachęcam do przeczytania artykułu.

Pan Roman Sklepowicz podzielił kobiety na ładne, które chodzą na dyskoteki i na brzydkie, które biegają na manifestację, bo obserwując uczestniczki Czarnego Protestu zastanawiał się: „Kto to rucha?”. Jest we mnie ogromna niezgoda na takie wypowiedzi, na publiczne przyzwolenie, by w ten sposób mówiono o kobietach. Nie chcę dywagować o czym to świadczy, nie chcę zalewać pana Sklepowicza komentarzami na jego Facebooku, bo to nic nie zmieni. Za chwilę kolejny pan z kolejnymi złotymi myślami pokaże, co myśli o nas – kobietach. Przecież nie raz już tak było.

Większość mediów, zwłaszcza kobiecych na razie milczy o wypowiedzi prawnika, jako eksperta zapraszanego do TVP. Dlaczego? Może nie chcą promować tego tego pana. Ale tu nie o promowanie chodzi, tu chodzi o pokazanie, że my się na to nie godzimy, że nie kulimy po sobie uszu, nie wściekamy się w domu, w rozmowie z mężem, z  przyjaciółkami. NIE. My głośno mówimy STOP. NIE ZGADZAM SIĘ! TO MNIE OBRAŻA!

Można dużo gadać, a nic nie robić. A można zrobić jedną rzecz, żeby pokazać, że nie ma w nas zgody na to, co się dzieje, na to, jak się traktuje kobiety, na to, jak się o nas mówi. Dlatego przygotowałyśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które może wysłać każda z was, każda, która poczuły się urażona, oburzona, w której tkwi przekonanie, że NIKT i NIGDY w taki sposób jak pan Sklepowicz nie powinien się o nas wypowiadać, że nie pozostaniemy głuche na poniżanie i upokarzanie nas, na czynienie z nas bohaterek niewybrednych żartów.

Zawiadomienie można wysłać mailem na adres: [email protected] lub pocztą (adres znajduje się w piśmie) lub złożyć osobiście w prokuraturze.

Pokażmy, że nie boimy się, że nie ugniemy, że nie stać nas tylko na wyrażanie swojego oburzenia w mediach społecznościowych. Zróbmy coś więcej dla nas, dla innych kobiet, dla naszych dzieci.

Zadbajmy o szacunek dla nas, bo jeśli my tego nie zrobimy, nikt inny o to nie zadba. Bądźmy wkurzone i upierdliwe, grzeczne byłyśmy już w piaskownicy! Wystarczy.

Plik zawiadomienie, które należy wypełnić swoimi danymi, znajduje się tutaj: zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wydarzenie na Facebooku: „Podpisz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mówimy stop braku szacunku dla kobiet”

 

 

Warszawa, dnia………..

………………… ….

(imię i nazwisko,

……………………..

adres zamieszkania,

……………………..

adres do korespondencji,

………………………

kontakt telefoniczny)

Prokuratura Rejonowa

Warszawa-Śródmieście

ul. Krucza 38/42,

00-001 Warszawa

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Niniejszym zawiadamiam o dokonaniu na moją szkodę przestępstwa – zniewaga publiczna na podst. k.k. art. 216.

W związku z powyższym wnoszę o wszczęcie i przeprowadzenie w niniejszej sprawie postępowania karnego.

Uzasadnienie:

dnia 4 października 2017 roku na internetowym serwisie www.wRealu24.pl w programie pana Marcina Roli pan Roman Sklepowicz w sposób ubliżający i znieważający publicznie w programie nadawanym na żywo wypowiedział się o uczestniczkach manifestacji organizowanych w całej Polsce w ramach Czarnego Wtorku, który odbył się 3 października 2017 roku.

Pan Roman Sklepowicz publicznie użył między innymi następujących słów:

Ładne laski to idą na dyskotekę, a takie brzydkie, których nikt bzykać nie chce, to idą na demonstrację. Ja stałem i patrzyłem, nie? Stałem sobie i mówię: Którą bym bzyknął. Ta? O Jezu, o Boże (…) I tak stałem i wierzcie mi, że cały czas myślałem: „Kto to rucha”. Doszedłem do wniosku, że nikt i dlatego idą na w tej manifestacji (…) nikt nie chce się nad nimi ulitować. Nikt nie chce pociągnąć za majtki, to ona dawaj na manifestację (…) No to niech to napiszą: „Niech ktoś nas wyrucha. Jesteśmy gotowe, jest równouprawnienie. Nas też trzeba bzyknąć.””.

Link do wypowiedzi Pana Romana Sklepowicza: https://web.facebook.com/wideonatemat/videos/769980846541128/

Wypowiedź Pana Romana Sklepowicza w mediach publicznych jest znieważeniem uczestniczek manifestacji i kobiet ją popierających. Jestem jedną z tych kobiet, a zniewaga dotyka mnie osobiście.

………………………………..

(podpis)


Zobacz także

Im jesteśmy starsi, tym mniej ludzi wokół nas. I to jest świetne!

Im jesteśmy starsi, tym mniej ludzi wokół nas. I to jest świetne!

Konkurs „Marzenia są po to, by je spełniać”

Jego matka od wielu lat zmaga się z rakiem piersi. Dlatego ten 18-latek stworzył coś, co może pomóc uratować życie wielu kobietom