Go to content

5 top zabiegów na odmładzanie skóry zimą

fot. GeloKorol/iStock

Zimą, kiedy to panują niskie temperatury i jest mniejsze promieniowanie słoneczne, warto zadbać o regenerację i poprawę kondycji naszej skóry. O zabiegach kosmetologicznych, które dają najlepsze efekty i są idealne o tej porze roku opowiada nasza ekspertka Monika Wańtuchowicz — kosmetolog i właścicielka salonu Wellness Empire.

Zabiegi kosmetologiczne wykonywane przy użyciu lasera lub oparte na złuszczających kawasach powinno wykonywać się w okresie zimowym. Dlaczego? Niskie temperatury sprzyjają odbudowie skóry oraz zmniejszają ryzyko pojawienia się przebarwień czy
poparzeń. Wpływają również na mniejsze obrzęki. Wśród tych najbardziej popularnych wymienić należy Deep Phyto Peeling, Dermapen czy osocze bogatopłytkowe.

Czas na złuszczanie

Deep Phyto Peeling to jedyny zabieg dostępny w Polsce, łączący lecznicze właściwości ziół (mięta, nagietek oraz irys) ze złuszczającymi kwasami (kwas salicylowy, glikolowy i kwasy AHA). Dedykowany jest osobom, które chcą zredukować trądzik, nadmierne rogowacenie naskórka, przebarwienia, zmarszczki mimiczne czy usunąć głębokie blizny. Dodatkowo kuracja pobudza produkcję kolagenu i elastyny, hamuje powstawanie ropotwórczych bakterii oraz naturalizuje wolne rodniki.

Dzięki konsystencji aplikowanego produktu neutralizowane się negatywne skutki tarcia, a co za tym idzie, zmniejszone odczuwanie bólu podczas zabiegu. Jego bazowym składnikiem jest gąbka morska spongilla, która rozpuszczona, dostarcza skórze bogactwo
minerałów.

Efekt? Wygładzona, świeża, rozjaśniona skóra, a w dodatku oczyszczona i o jednolitym kolorycie.

  • Częstotliwość: Zabieg Deep Phyto Peeling można wykonać dwa razy w roku, w okresie jesienno-zimowym. Po zabiegu od trzech do pięciu dni widoczny jest efekt głębokiego złuszczania skóry. Po trzydziestu dniach skóra będzie zupełnie odnowiona i gotowa na inne zabiegi nawilżające, rozjaśniające oraz lifting. Bardziej wymagające działania takie jak na przykład likwidacja blizn, czy rozstępów mogą być powtórzone po trzech, czterech miesiącach.

Efekt wow mikronaukłuwania

To bezpieczny, małoinwazyjny zabieg, który polega na mikronakłuwaniu skóry na kontrolowaną głębokość. Działanie te wpływa na procesy regeneracyjne skóry, ale również mocno ją odżywia, gdyż podczas mikronakłuć podawane są również substancje odżywcze. W rezultacie uzyskuje się widoczne napięcie, wygładzenie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu, a przede wszystkim spłycenie zmarszczek. Iniekcje umożliwiają również redukcje przebarwień, nierówności, blizn, a także zwężają rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, czyli tak zwanych porów. Warto wiedzieć, że Dermapen idealnie sprawdza się w terapiach łączonych z peelingami chemicznymi, które pomagają rozwiązać problemy z trądzikiem lub terapią osoczem bogatopłytkowym, stosowanym w przypadku
blizn potrądzikowych oraz rozstępów.

  • Częstotliwość: Zaleca się wykonanie minimum trzech zabiegów, w odstępie od trzech do czterech tygodni. Przed zabiegiem należy pamiętać o posiadaniu aktualnych wyników badania krwi: morfologia i OB.

Lifting bez skalpela

To jeden z najpopularniejszych zabiegów liftingująco-wygładzających. Polega na wprowadzeniu pod skórę bardzo cienkich igieł, a następnie podgrzaniu naskórka, za pomocą fali elektromagnetycznej. Takie działanie powoduje rozpoczęcie procesu regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Pierwsze efekty takie jak poprawa napięcia, ujędrnienie i wygładzenie skóry widoczne są zaraz po przeprowadzonej iniekcji.

Na docelowe rezultaty trzeba zaczekać do trzech miesięcy. W tym czasie następuje stymulacja konieczna do powstania nowego kolagenu, skręcenie i zagęszczenie jego włókien oraz budowa między nimi nowych wiązań. Co zyskujemy? Pięknie wygładzone
twarz, szyję oraz dekolt. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala również pozbyć się opadającej powieki oraz kurzych łapek, czyli zmarszczek wokół oczu. Jej niewątpliwym atutem jest także czas rekonwalescencji, już po kilku godzinach zaczerwienie znika, a
efekt ,,po” utrzymuje się na bardzo długo.

  • Częstotliwość: Zabieg za pomocą mikronakłuć zaleca się wykonywać w dwóch, czterech seriach, w odstępie od trzech do czterech tygodni.

Laser bez tajemnic

Bardzo skuteczna terapia odmładzająca, wykorzystująca energię RF, czyli fali radiowej. Podczas zabiegu dobierana jest długość światła lasera za pomocą specjalnych filtrów, co pozwala na wielokierunkowe działania oraz łączenie leczenia podczas jednego spotkania. W efekcie następuje działanie liftingująco-ujędrniające, a także poprawa owalu i kolorytu twarzy. Zabieg pomaga również na redukcję przebarwień słonecznych, zahamowanie powstawania nowych stanów zapalnych, niwelowanie rumienia oraz wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

  • Częstotliwość: Terapię laserową E-Light wykonuje się w trzech seriach, w odstępie od trzech do czterech tygodni.

Naturalne odmładzanie

Kuracja z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest całkowicie naturalna, a do tego jest jednym z najbezpieczniejszych działań typu anti-aging. Poleca się ją dla każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku. Hamuje oznaki starzenia, rewitalizuje oraz pozwala
zmniejszyć bądź w pełni usunąć niedoskonałości skóry. Na czym polega? Dzięki stymulacji komórek macierzystych pobudza fibroblasty niezbędne do wytworzenia nowego kolagenu. Zawiera także proteiny i czynniki wzrostu, które aktywizują np. mieszki włosowe na skórze głowy, co pomaga w walce z łysieniem androgenowym, nadmiernym wypadaniem włosów oraz poprawia wygląd włosów. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykonywany jest na certyfikowanych produktach klasy IIb, które
znacznie wpływają na efekty po zabiegu.

  • Częstotliwość: Przebieg kuracji ustala się indywidualnie. Najczęściej wykonuje się od trzech do sześciu zabiegów (w przypadku głębokich blizn), w odstępie co trzy, cztery tygodnie.

Zima to najlepszy moment, aby zadbać o naszą skórę w gabinecie kosmetologicznym. Już od kilku lat w trendach urodowych prym, obserwuję, że prym wiedzie naturalność i efekt glow w postaci zdrowej, zadbanej skóry. Kluczem do takiego wyglądu są regularne zabiegi nawilżające, złuszczające i odmładzające oraz odpowiednia pielęgnacja w domu, szczególnie o tej porze roku.


O Monice Wańtuchowicz:

Dyplomowana kosmetolog z ponad dwunastoletnim stażem. Ukończyła renomowaną uczelnię – Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Systematycznie podnosi kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach największych marek kosmetycznych i międzynarodowych kongresach branżowych.

Podchodzi holistycznie do piękna. W swojej pracy kieruje się dbałością nie tylko o stan skóry, czy wygląd zewnętrzny, ale również o stan umysłu i odprężenie.

Od 2020 roku prowadzi gabinet kosmetologiczny i odnowy biologicznej Wellness Empire na warszawskim Mokotowie. Specjalizuje się w doborze skutecznych i indywidualnych terapii zabiegowych.

Łączy wielokierunkowe działanie stymulujące skórę, wykorzystując technologie hi-tech oraz manualne zabiegi pielęgnacyjne. Interesuje się trendami w dziedzinie kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Klienci cenią u niej profesjonalne podejście, empatię oraz bezpieczną i komfortową atmosferę, którą buduje w swoim gabinecie.