Go to content

Dlaczego powinieneś wyrzucić swoją sokowirówkę?

Fot. Materiały prasowe

W świecie kulinariów i u osób, które stosują zdrowe diety, świeżo wyciskane soki są ostatnio hitem. W sklepach dostępne są tak zwane soki jednodniowe, do powstania których użyto warzyw przemysłowych (najgorszego gatunku). W barach sokowych możemy zamówić pełnowartościowy i zdrowy napój. Jest tylko jedno ALE… Każda szklanka kosztuje kilkanaście złotych. Dlatego Polacy biorą sprawy w swoje ręce i samodzielnie przyrządzają koktajle. Ale czy posiadają do tego odpowiedni sprzęt?W sektorze AGD znajdziemy mnóstwo sokowirówek, blenderów i wyciskarek do soków. Każde z tych urządzeń pozwoli przyrządzić domowe soki. Jednak nie każdy sok będzie pełen witamin i fitozwiązków. Wynika to z wykorzystywanej metody przygotowywania – urządzenia różnią się między sobą znacznie jakością i ilością przyrządzonego soku.

Ile jest soku w soku?

Sokowirówki są urządzeniami mało wydajnymi. Trą składniki na wiórki i odwirowują z nich płyn. Finalnie przy sporym poborze prądu do szklanek trafi sok z miejsc, w których doszło do przecięcia tkanek. Zatem uzyskujemy jego niedużą ilość. Większość substancji odżywczych zostaje w resztkach i wraz z nimi ląduje w koszu na śmieci. Wyciskarka jest bardziej ekonomiczna – z tej samej ilości warzyw przyrządzi o wiele więcej soku, ponieważ użyto w niej innej technologii. Jej jedynym zadaniem jest wyciskanie. Podczas pracy jej ślimak delikatnie miażdży surowce wyciskając z nich maksymalną ilość soku. Ta wydajność może nas zaskoczyć, z kilograma soczystych, obranych pomarańczy, możemy uzyskać prawie litr soku!

W wyborze produktów ogranicza nas tylko wyobraźnia

Sokowirówka ze względu na konstrukcję wyciśnie sok tylko z kilku warzyw i owoców: marchewki, buraka, pietruszki, jabłka. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków pozwala zaszaleć z dobrem składników. Z nią można puścić wodze fantazji i użyć wszelkich możliwych warzyw i owoców. Wyciskarka nada sokom niepowtarzalnego charakteru za sprawą dodatków: bazylii, mięty,  natki pietruszki, mlecza, pokrzywy, imbiru czy wanilii. Na tym nie koniec. Nie straszne jej będą liście szpinaku, jarmużu, roszponki i sałaty, a także nasiona czy orzechy – pozwoli przygotować mleko roślinne z migdałów czy masło z fistaszków. Przy niewielkim nakładzie pracy możecie w dwie minuty zrobić sok, który ugasi lipcowe pragnienie. Wystarczy arbuz, mięta i jabłka. Może wolicie odżywczy koktajl z pomarańczy, kiwi, szpinaku albo marzy się wam oczyszczający przecier z pomidorów, bazylii, oliwek i czosnku.

Jakość na wagę marchewki

Soki z sokowirówki są smaczne i… smaczne. Ze względu na proces tarcia składników są ubogie w wartości odżywcze, które są wrażliwe na wysoką temperaturę. Jeżeli chcemy zadbać o zdrowie, powinniśmy wybrać urządzenie wolnoobrotowe. Wyciskarka nie pozwoli tym cennym składnikom uciec. To one będą esencją powstającego soku i zastrzykiem witamin. Zapobiegnie także rozwarstwianiu się koktajlu, nie wytworzy piany, która zniechęca do picia. Dzięki zawartości błonnika i enzymów soki nie będą aż tak wodniste i z pewnością staną się intensywniejsze w smaku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Lista różnic to niekończąca się opowieść

Wyciskarka wygrywa z sokowirówką na wielu polach, co w skrócie obrazuje poniższa grafika:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na polskim rynku znajdziemy spory wybór wyciskarek: od kilkuset złotych (niemal całe z plastiku) do kilku tysięcy złotych (z nierdzewnej stali, z wydłużoną gwarancją). Dziś polecamy wam produkt premium, który służy latami. To model wolnoobrotowy o najmniejszej ilości obrotów na rynku, Muke Mu2G, który:

  • jest najwolniejszy na rynku, co oznacza, że wyciska najzdrowsze soki;
  • producent pewny jakości swojego produktu udziela 10 lat gwarancji na silnik i 2 lata na części eksploatacyjne;
  • jest superwydajny – wyciska wszystkie warzywa, owoce, liście, korzenie i orzechy;
  • posiada misę z korkiem, co umożliwia mieszanie smaków;
  • pozwala przygotować soki, gęste koktajle, dania dla dzieci, przeciery, zupy kremy, mleka roślinne, sorbety czy lody;
  • posiada szereg zabezpieczeń przed nieplanowanym uruchomieniem, np. przez dziecko;
  • jest niezwykle cichy na tle klasycznych sokowirówek,
  • zajmuje niewiele miejsca na kuchennym blacie;

    Fot. Materiały prasowe

    Fot. Materiały prasowe

  • został wykonany z elementów najwyższej jakości odpornych na uszkodzenia i zarysowania;
  • pasuje do każdej aranżacji kuchni ze względu na ponadczasowy, minimalistyczny design w uniwersalnej kolorystyce;
  • komponenty urządzenia są wolne od BPA, czyli przeznaczone do kontaktu żywnością;

Teraz i ty możesz stać się posiadaczem tego niezwykłego urządzenia, które pomoże ci przyrządzić pyszne i zdrowe soki czy koktajle. Wyrzuć swoją sokowirówkę i dowiedz się więcej: muke.pl.