Lifestyle

11 cech, które świadczą o tym, że jesteś wilkiem w stadzie owiec

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
Fot. iStock/THEPALMER
Następny

Wiele osób marzy o tym, by mieć inny charakter, zmieniać się tak, by osiągać spełnienie na wielu płaszczyznach. Jedni są bardziej wycofani i nieśmiali, inni przedstawiają typ lidera. Twardzi, zdecydowani i konkretni ludzie częściej sprawdzają się w roli przywódcy nie tylko w pracy. Niektórzy z nich porównywani są do wilków, niezwykłych zwierząt ze zdecydowanym charakterem.

Siła oraz tajemnicze piękno wilków przykuwają uwagę ludzi, którzy chętnie zobaczyliby u siebie kilka z ich najlepszych cech. Jeśli ty również zachowujesz spokój, kiedy wszyscy naokoło zaczynają panikować, zapewne jesteś typem wilkiem w stadzie owiec. Zobacz, jakie inne cechy łączą twój charakter z tymi zwierzętami.

11 cech, które świadczą o tym, że jesteś wilkiem wśród stada owiec

1. Bywasz okrutna

Ale nie dla rozrywki czy z nudy! Ma to miejsce, kiedy przychodzi tobie bronić najbliższe osoby w sytuacjach kryzysowych, niebezpiecznych, gdy życie nie pozostawia innej możliwości. Wilki również bywają bardzo okrutne, zarówno podczas polowania,jak i w przypadku ochrony swoich bliskich.

2. Nie dajesz drugiej szansy

Jesteś w stanie wybaczyć, ale nigdy nie zapominasz krzywd, których doświadczyłaś od innych ludzi. Podobnie jak wilki ty także nie okazujesz litości, bo dobrze wiesz, że jeśli raz zawiodłaś się na kimś i to było dla ciebie bolesne, kolejny raz rozczaruje cię jeszcze bardziej, a ty tego nie chcesz.

3. Jesteś dumna

Ale nie wywyższasz się nad innymi. Czerpiesz inspirację od innych osób, nie boisz się uczyć od nich nowych rzeczy. Pozostajesz silna wobec swoich podwładnych, ale szanujesz własnych przełożonych.

4. Nie boisz się życia

Jesteś odważna i akceptujesz swoją wyjątkowość. Podobnie jak wilki nie pozwalasz na to, by ktoś cię zastraszał, wymagał od ciebie rzeczy, które nie są dla ciebie dobre. Nie pozwalasz, by to inne osoby decydowały o tym, jaka masz być, jesteś wierna sobie.

5. Jesteś zdeterminowana

Podobnie jak wilki jesteś zdeterminowana i jeśli podejmujesz raz decyzję, zrobisz to bez względu na zmieniające się okoliczności. Skupiasz się na wybranych przez siebie celach i gdy je osiągasz, przygotowujesz nowy do którego dążysz z podobną determinacją.

6. Jesteś wolnym duchem

Nie potrafisz robić bezmyślnie tego, co ktoś tobie każe. Lubisz żyć na własnych warunkach i podobnie jak wilki chcesz czuć się wolna, nieskrępowana. Nie znosisz wchodzić w sztywne ramy, żyjesz po swojemu i jesteś szczęśliwa.

7. Kochasz swoją samotność

Wilki, mimo tego że są zwierzętami stadnymi, są samotnikami. Ty również lubisz mieć chwilę tylko dla siebie w oderwaniu od twoich bliskich i rodziny, jesteś wtedy szczęśliwa.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Zrób test i przekonaj się, czego naprawdę pragniesz, czego naprawdę potrzebujesz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 kwietnia 2018
Fot. Facebook /Christal Jean Luna‎
 

Wierzycie w moc symboli? Macie swój ulubiony, zawieszony niczym talizman na szyi albo postawiony jako obrazek tuż obok łóżka? Cokolwiek, co sprawi, że poczujesz się spokojnie i pewnie? Jeśli chcesz wiedzieć, czego aktualnie pragnie twoja podświadomość, zrób test i wybierz symbol, który najbardziej przyciąga twoje oko.

Przyjrzyj się obrazkowi. Który symbol podoba ci się najbardziej?

Interpretacja

1. Lew

Lew symbolizuje Słońce i potrzebę przejęcia kontroli nad własnym losem. Jeśli wybrałeś lwa, prawdopodobnie będziesz musiał uciec od tego, co zbudowałeś wcześniej z tak dużym wysiłkiem. Ten symbol oznacza dominację. Zrobiłeś, co mogłeś, aby stworzyć życie, którym żyjesz, ale teraz czujesz się uwięziony i zdominowany przez nadmiar obowiązków. Dlatego zastanawiasz się, czy powinieneś wypróbować inną drogę. Kolejną ścieżkę życia …

2. Klepsydra

Klepsydra to symbol nieuchronności, koła czasu. Jeśli wybrałeś ten symbol, prawdopodobnie poczujesz się w jakiś sposób uwięziony przez czas.  Zatrzymał się on dla ciebie w przeszłości z powodu tragicznego lub bolesnego przeżycia. Czujesz się tak, jakbyś powoli umierał, jesteś bez energii, oczekujesz nieuchronnego zdarzenia. Być może opanował cię strach przed przemijaniem. Pragniesz się uwolnić od tego lęku.

3. Księżyc 

Ten symbol kojarzy się z emocjami i ukrytymi prawdami. Jeśli wybrałeś Księżyc, twoje serce jest polem bitwy. Coś potężnego wewnątrz ciebie nie daje ci spokoju, nie pozwala spać. Twoja podświadomość chce, żebyś zrozumiał znaczenie tych skrywanych emocji. Szał, nienawiść, złość czy po prostu niamiętność?

4. Klucz

Jeśli wybrałeś Klucz, twoja podświadomość desperacko potrzebuje odpowiedzi na jakieś ważne pytanie. Ścieżka, którą kroczysz sprawiła, że ​​kwestionujesz wszystko, co kiedyś uważałeś za niekwestionowane i oczywiste. Możesz nie wiedzieć, gdzie szukać lub możesz być zmęczony szukaniem. W pewnym momencie czujesz, że nic cię teraz nie interesuje. Pragniesz zmian i to natychmiast.

5. Dłoń Fatimy

Symbol ten chroni przed siłami zła. Jeśli wybrałeś dłoń Fatimy, twoja podświadomość chce ci powiedzieć, że musisz się uwolnić z jakiejś niebezpiecznej, szkodliwej sytuacji. Wolność leży w twoich rękach. Musisz tylko przebaczyć samemu sobie i zrozumieć, że masz prawo do słabości. Czerpać siłę z miłości własnej.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Lifestyle

Po pierwsze „wracaj do domu przed 20:00”. Poznaj pięć zasad Japońskiej Organizacji Kochających Mężów

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
Fot. iStock / oneinchpunch

Zapewne nie raz zastanawialiście się nad sekretem udanego związku. Powstało już wiele poradników, a po sieci krąży ogrom dobrych rad dotyczących utrzymania szczęśliwego małżeństwa. Jednym z coraz popularniejszych pomysłów jest zbiór rad, które stworzył Japończyk Kiyo Yamana, czyli założyciel Japońskiej Organizacji Kochających Mężów.

Tak dobrze widzicie. Kiyo wraz z małżonką tworzą w opinii znajomych parę idealną, więc wiele osób zwracało się do Kiyo po złote rady, jak zbudować szczęśliwy związek. Japończyk dla żartu spisał pięć głównych zasad i rozdał je znajomym. Okazało się, że ci ludzie zaczęli wracać do niego po porady i w ten sposób powstał klub zrzeszający osoby chcące być doskonałymi partnerami dla żon. Idea zdobywa popularność, a zasady jakie propaguje organizacja są bardzo proste.

5 zasad Japońskiej Organizacji Kochających Mężów 

1. Wracaj do domu przed 20.oo

Japończycy bardzo często przebywają w pracy do późnych godzin wieczornych, nie mając czasu na wspólne posiłki. Założyciel organizacji zachęca do tego, by panowie nie poświęcali dobrego czasu na wspólny posiłek i rozmowy, dla nadgodzin w pracy. Wspólne posiłki to jeden z filarów małżeństwa.

2. Zadbaj o odprężającą atmosferę

Japończyk, który ma za sobą jedno nieudane małżeństwo doskonale wie, że nie ma nic cenniejszego od dobrego samopoczucia we własnym towarzystwie. Kiyo propaguje odpuszczenie nieistotnych sporów, odrzucenie słownych przepychanek i prób udowodnienia sobie, kto wie lepiej, kto ma rację. Radzi zadbać o relaks, aby czuć się w swoim towarzystwie dobrze.

3. Mówcie do siebie po imieniu

Proste? Ale często zapominane i małżonkowie w konsekwencji mówią do siebie bezosobowo, bez emocji. Wymieniając imię ukochanej osoby, stosując zdrobnienia pieszczotliwe określenia sprawicie, że będzie to osobiste, czułe, wyjątkowe.

4. Patrzcie sobie w oczy

Nie wyrzucajcie komunikatów bezosobowo w powietrze lub do pleców, ale konkretnie do bliskiego człowieka. Kontakt wzrokowy jest najważniejszym narzędziem, które pozwala odczuć się ważnym, adorowanym, zauważonym przez drugą osobę. Ignorowanie tego powoduje oddalanie się od siebie.

5. Słuchaj drugiej osoby

Poświęć 100% uwagi aby wysłuchać drugiej strony. Staraj się słuchać aktywnie, ale w tym czasie nie zarzucaj partnera własnymi problemami, złotymi radami czy niezwiązanymi z jego wypowiedzią informacjami.

Właśnie przez te pięć prostych zasad członkowie organizacji chcą wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla żon i budować szczęśliwe małżeństwa.

źródło: www.focus.pl


Zobacz także

Kozak, aptekarz czy twardy zawodnik? Kim jesteś, kiedy chorujesz?

Śpij, jedz i ruszaj się zgodnie ze swoim rytmem okołodobowym

Można próbować oszukać przeznaczenie, ale nie rytm okołodobowy! Wyśpij się, schudnij i ruszaj się… w zgodzie ze swoim rytmem

10 sygnałów, że to co czujesz to nie miłość, a uzależnienie