Lifestyle

Chcesz zmieniać świat? Fajnie, ale… zacznij od siebie!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
23 listopada 2016
Chcesz zmieniać świat? Fajnie, ale... zacznij od siebie!
Fot. iStock/ Creativeye99
 

Niejedna z nas wchodząc w dorosłość i zaczynając życie na własną rękę, chciała czegoś więcej poza pracą, „ustawieniem się” i ogólną satysfakcją życiową – chciałyśmy zmienić świat, zawojować go, obrócić o 180 stopni. Głowa pełna ideałów, zapał charakterystyczny dla młodych, nieznających jeszcze do końca realiów, pamięć o słowach i mądrych zdaniach powtarzanych nam przez lata, czy na studiach – naprawdę wierzymy w to, że możemy wszystko, a nasze działania mają większy sens. Często jednak zapominamy o podstawie – jeśli chcesz zmieniać świat i uczynić go lepszym, musisz najpierw przyjrzeć się swojemu życiu i zacząć zmiany od samej siebie!

Więcej życzliwości!

Stara zasada mówi, że to, co światu od siebie dajemy, kiedyś do nas powróci. Dawajmy zatem jak najwięcej dobra, sympatii i życzliwości. Nie jest to dla nas łatwe i nie każdemu przychodzi naturalnie – często  o wiele prościej jest nam fuknąć na kogoś lub wytknąć mu błąd i urządzić scenę, niż postawić się na jego miejscu, okazać empatię i zachować życzliwie. Najwyższy czas to zmienić i od dzisiaj nerwy do konserwy, pozytywne podejście i uśmiech! Od razu świat będzie wyglądał przyjaźniej, a my poczujemy się o niebo lepiej.

Nie narzekaj, skończ z marudzeniem

Bo narzekanie jest nieatrakcyjne, złe i na dodatek szkodliwe dla naszego mózgu – to udowodnione naukowo! A poza tym jest zaraźliwe i jeśli ty zaczniesz się żalić i marudzić, to twoim śladem pójdzie koleżanka, dołączy do niej kolejna i kolejna, i tak, efektem domina, pesymizm rozprzestrzeni się na większą ilość osób, niczym zaraźliwy wirus. Zamiast narzekać i siać dookoła siebie negatywizm, dajmy światu radość, iskierkę nadziei i pozytywne wibracje. A jak naprawdę jest ci z czymś źle, to nie mów o tym wszem i wobec, tylko zmień coś tak, by było lepiej!

Doceniaj to, co (i kogo) masz

Wiem, to banał, ale naprawdę warto cieszyć się z małych rzeczy i doceniać to, co w swoim życiu mamy. A przede wszystkim to, kogo mamy blisko siebie, z kim dzielimy chwile radosne i te nieco mniej wesołe. Ale nie wystarczy sobie o tym pomyśleć, warto powiedzieć głośno, że kogoś lubimy, kochamy i go doceniamy – w ten sposób zapoczątkujemy falę pozytywnych uczuć i emocji, którą przekazywać będą dalej kolejne osoby! A im więcej zmotywowanych i radosnych osób, tym lepszy świat dookoła nas, prawda?

Nie mów o planach – realizuj je

Bo skoro chcesz zmieniać świat, to nie możesz jedynie mówić o swoich potencjalnych działaniach i planować hipotetyczne aktywności, czekając, aż słowo samo stanie się czynem. Tutaj potrzeba konkretnych akcji, ogromu pracy i wysiłku – jeśli myślałaś, że wystarczy genialny pomysł i błyskotliwa idea, to byłaś w poważnym błędzie. Dosyć z lenistwem, prokrastynacją (czyli zwlekaniem, odkładaniem na później) i czekaniem na odpowiedni moment – pomyśl sobie, że oto właśnie nadszedł, ta dam! Do dzieła, świat czeka!

Bądź pewna siebie

Tylko pewna siebie i swoich umiejętności będziesz mogła osiągnąć zamierzony cel i naprawdę czegoś dokonać. Porzuć strach i obawy – to twoi najwięksi wrogowie! Nie jest łatwo podejmować ryzyko i wychodzić ze swojej ciepłej, miłej i bezpiecznej strefy komfortu, ale to jedyna droga do zmieniania świata. Życie to jedno wielkie ryzyko, a kto nie próbuje, nie pije szampana. Ewentualnie herbatkę w domowych pieleszach, na kanapie przed telewizorem.

Żyj w zgodzie z naturą

Jesteśmy na tej planecie jedynie na gościnnych występach i stanowimy zaledwie maleńki ułamek tego świata – może to okrutne, ale prawdziwe! Życie w zgodzie z naturą, to coś znacznie więcej niż kupowanie modnych produktów bio i eko – to głęboki szacunek do świata przyrody, przekonanie o współodpowiedzialności za jego stan, dbanie o to, by swoją działalnością nie wyrządzać mu szkody. Bądź dla innych przykładem, niech uczą się od ciebie i biorą za wzór. Pojedyncze działania mają sens i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej – jeśli dodamy je do siebie, to uzyskamy całkiem sporo!

Żyj w zgodzie z sobą

Bądź dla siebie dobra, bądź swoim najlepszym przyjacielem, znajdź swój indywidualny rytm życia. Nie oglądaj się na innych, nie porównuj z kimkolwiek, pokochaj siebie taką, jaką jesteś. Daj sobie prawo do błędów, chwil słabości, wahania i niepewności – każda z nas miewa takie momenty i to jest jak najbardziej w porządku! Pamiętaj, nie ma ideałów, a perfekcja istnieje tylko w wirtualnej rzeczywistości i na ekranach telewizorów. Żyj tak, byś była szczęśliwa i każdy dzień stanowił dla ciebie radość – w końcu masz tylko jedno życie, więc wykorzystaj je na maxa. Gdy pokochasz siebie, pokochasz i świat dookoła, a wtedy zmienisz go bez problemu.

Zapisz


Lifestyle

Rusza wirtualna budowa – na czele Kasia Cichopek

Redakcja
Redakcja
23 listopada 2016
Fot. iStock / PeopleImages
 

„Spotykamy się online i budujemy…” – Kasia Cichopek opowiada o nowym projekcie, w który się zaangażowała. Projekt nosi tytuł „Najlepsze Miejsce dla Rodziny” – aktorka wspólnie z Piotrem Lichotą ze Stowarzyszenia Delta, przedstawią projekty budowy miejsca z mnóstwem edukacyjnych atrakcji dla całych rodzin. To rodzice zaangażowani w akcję zdecydują, jak to miejsce będzie wyglądać. Na pytanie, dlaczego aktorka dołączyła do akcji, odpowiada:  „Rola rodzica polega na wspomaganiu rozwoju dzieci. Pokazujmy im w formie zabawy, jaki niesamowity jest nasz świat, a będziemy zaskoczeni, jak szybko będą się rozwijać”. Do akcji można dołączyć na najlepszemiejscedlarodziny.pl. 

Akcja „Najlepsze Miejsce dla Rodziny” to wirtualna budowa, do której zaproszeni są wszyscy rodzice, którym zależy na rozwoju swoich dzieci. Chociaż na tym etapie wszystko odbywa się online, akcja dotyczy konkretnego miejsca, które już istnieje na mapie Polski. To plany jego rozbudowy. „O tym, co to za miejsce i jakie mamy pomysły, dowiedzą się rodzice, którzy dołączą do akcji. A to akcja zamknięta. Chcemy rozmawiać o szczegółach tylko z osobami, dla których tak jak dla nas, dzieci są najważniejsze.” – twierdzi Piotr Lichota, prezes Stowarzyszenia Delta.

tworzymy_najlepsze_miejsce_dla_rodziny

„Rodzice, którzy dołączą do akcji zobaczą projekty, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Stowarzyszenie przygotowało dla nich również wiele niespodzianek w zamian za poświęcony czas, a nawet konkurs, w którym można wygrać rodzinną wycieczkę do USA” – zdradza Kasia Cichopek, aktorka wspierająca akcję. „Przygotowaliśmy z Piotrem materiał video, w którym pokazujemy bardzo krótką zajawkę z tego, co powstanie, i opowiadamy o tym, na czym polega akcja. Można go zobaczyć i dołączyć do nas pod adresem najlepszemiejscedlarodziny.pl”.

Coraz częściej mówi się o tym, że bawienie się jest nie tylko sposobem na nudę i przeżywanie pozytywnych emocji, ale także na szybką i skuteczną naukę.  Z roku na rok coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się na przykład pedagogika Montessori zorientowana wokół wszechstronnego rozwoju dziecka za pomocą naturalnych mechanizmów wspierających spontaniczną i twórczą aktywność. Według tej metodologii stymulowanie rozwoju dziecka poprzez różnego rodzaju materiały, pozwalające na zwiększanie horyzontów myślowych są bardzo ważne. Właśnie w taki sposób przygotowywane są projekty Najlepszego Miejsca dla Rodziny, a rodzice, którzy dołączą do akcji, otrzymują autorskiego e-booka Stowarzyszenia Delta na temat nauki poprzez zabawę.

nauka_przez_zabawe_to_najlepsza_metoda

Piotr Lichota w odpowiedzi na pytania o charakter akcji: „To największe przedsięwzięcie realizowane przez stowarzyszenie, chociaż mamy na koncie bardzo wiele projektów edukacyjnych. Tym razem chcemy zbudować dosłownie najlepsze miejsce dla polskiej rodziny, dlatego liczymy się ze zdaniem innych rodziców i chcemy zrobić to razem z nimi, poznać ich opinie na temat naszych koncepcji i zapytać o ich własne pomysły”. Razem z Kasią Cichopek zgodnie twierdzą, że liczą na spory odzew wśród internautów, którzy także są rodzicami, a przede wszystkim serdecznie zapraszają do udziału w akcji. Akcję wspiera również Hanbright S.A – twórca edukacyjnych aplikacji dla dzieci, takich jak Duckie Deck, Ciufcia.pl i Zosiaikevin.pl.

„Najlepsze Miejsce dla Rodziny” to projekt Stowarzyszenia Delta, organizacji zarządzającej trzema parkami edukacyjnymi w Polsce: Bałtowskim Kompleksem Turystycznym, Parkiem Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz Juraparkiem w Solcu Kujawskim. Według prezesa stowarzyszenia, Piotra Lichoty: „Nauka przez zabawę to wspaniały zabieg edukacyjny, który tak naprawdę działa na wszystkich, niezależnie od wieku, dlatego – chociaż rozmawiamy z rodzicami o naszych dzieciach –  także im gwarantujemy dobrą zabawę”.


Artykuł powstał we współpracy z  najlepszemiejscedlarodziny.pl


Lifestyle

„Limit nietrafionych i niefajnych prezentów już wykorzystałam”. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
23 listopada 2016
Fot. iStock

Drogi Mikołaju,

Limit nietrafionych i niefajnych prezentów już wykorzystałam.Najgorszy prezent, szukam w pamięci, tak był taki, a w zasadzie to był cały korowód. Ale po kolei. Kiedy byłam mała babcia robiła taką mega rodzinna wigilię. Przychodzili wszyscy było wesoło i gwarno i bardzo rodzinnie. Zawsze wraz z innymi, młodszymi ode mnie dziećmi oczekiwaliśmy chwili kiedy przyjdzie Gwiazdor. Szybko zjadaliśmy wieczerzę podekscytowani, że to zaraz. Każdy na szybko robił jeszcze rachunek sumienia czy oby nie rózgę dostanie w tym roku.

W końcu rozległ się dzwonek i bardzo zabiegany skądinąd Gwiazdor zostawił worek pod drzwiami, bo oczywiście musiał iść jeszcze do innych dzieci. Wśród wrzawy i dźwięku dartego papieru prezentowego dzieci kwiczały z radości, tu lalka tu samochodzik, ach co za radość. W końcu i ja znalazłam swój prezent. Pełna nadziei i radości otwieram. A tam ….sweterek czerwony, no cóż nie tego oczekiwałam. Nie zrażona otwarłam drugi prezent a tam jeszcze gorzej…para majtek. Jako dziecko byłam mega niezadowolona z takich „praktycznych” prezentów. Wolałam te niepraktyczne zabawki a nie odzież na zimę. A dziś wolę praktyczne prezenty. Coś co mogłabym używać na co dzień. Moim marzeniem jest dostać patelnię grillową. Mogłabym na niej przygotowywać zdrowe posiłki dla całej rodziny. A że mieszkam w bloku, to grilla nie mam okazji robić, a lubię. Wiec w tym roku porcja zdrowia mi się marzy w postaci patelni grillowej. No i wyciskarka do soku z owoców.kocham pic soki, a te kartonowe to badziew. Owoców w domu zawsze dużo, a to z działki a to z ryneczku. Mogłabym je wrzucić, zmiksować i cieszyć się smakiem koktajlu home made.

Pozdrawiam
Agnieszka Burek

„A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI

linia 2px

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 36 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci

zestaw_6W

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Tak, możesz być towarzyskim introwertykiem – oto 3 oznaki, że pasujesz do tego profilu osobowości

Ekstrawertyk czy introwertyk? Kiedy trudno kogoś rozgryźć

Ekstrawertyk czy introwertyk? Kiedy trudno kogoś rozgryźć

Trzy diety, o których nie miałaś pojęcia