Lifestyle

101 pielęgnacyjnych trików dla pięknej skóry

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 grudnia 2017
Fot. iStock / Tassii
Następny

Naprawdę nie potrzeba wiele, by cieszyć się przepiękną cerą. Zbyt często zapominamy o drobiazgach, które robią całą urodową „robotę”. Specjalnie dla was 101 pielęgnacyjnych trików dla pięknej skóry. Przeczytajcie!


 

źródło: *elle.com

Lifestyle

Mindfulnes – pięć kroków, które zmienią twoje życie w 15 dni. Czy to możliwe?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
23 grudnia 2017
Fot. iStock/Pilin_Petunyia
 

Każda wielka zmiana wynika z małych wstrząsów, codziennych zmian, które, choć niewielkie, mają moc zmiany naszego życia na lepsze. Czasami czekamy na jakiś wstrząs, spektakularne wydarzenie marnując kolejne szanse, nie dostrzegając, co się właśnie wydarza na naszych oczach.

Praktyka mindfulnes, czyli uważności może nam pomóc stać się bardziej świadomymi tego, co dzieje się w obecnej chwili.

Jasne, że jeśli chodzi o szczęście – nie ma cudów. Ale jest siła woli i otwarty umysł, aby z dnia na dzień, krok po kroku, stawać się coraz bardziej spostrzegawczym, widzieć wszystko, co dzieje się wokół nas. Aby zobaczyć możliwości. Aby przejść przez drzwi, gdy się otwierają. Przecież każde miejsce jest TUTAJ, a każda chwila dzieje się TERAZ.

Jedną z największych rzeczy, która powstrzymuje nas przed zmianami, jest niewątpliwie błądzący umysł. Czy wiecie, że według wielu badań, spędzamy od 30 do 40% naszego czasu na „autopilocie”.

Żyjemy życiem, które utknęło w rutynie, jesteśmy pasażerami, a nie kierowcami, pozwalając przeznaczeniu decydować o naszym szczęściu.

To nie wystarczy. Naprawdę niewiele trzeba, żeby zauważyć zmiany w jakości naszego życia już po 15 dniach. Chcesz spróbować?

Krok pierwszy

Bądź wrażliwy na swoje emocje, najlepszym momentem, by się na nich skupić jest TERAZ

Uważność, bardziej niż cokolwiek innego, jest życiową filozofią, narzędziem do rozwijania pełnej świadomości w teraźniejszości.

Nie miałoby to sensu, gdybyśmy nie zwracali uwagi na nasze emocje – na każdą z nich. Nie możemy przenieść rozczarowania, gniewu czy irytacji do oddzielnej części naszego mózgu. Musimy poradzić sobie ze wszystkimi emocjami i zająć się nimi, przejąć kontrolę nad wewnętrznym światem.

Krok drugi

Dzięki uważności przestaniesz oceniać

Naucz się żyć swoim życiem bez osądzania innych. Ludzie mają prawo żyć według własnego uznania.

Twoje życie należy do ciebie, bądź za to odpowiedzialna i nie oceniaj tego, którym nie żyjesz. Coś tak prostego może pomóc w osiągnięciu stanu spokoju i równowagi, zacznij od dzisiaj.

Krok trzeci

Bądź otwarta, słuchaj i ucz się być obecny

Zrób to! Wyłącz nieprzerwany szum myśli. Teraz otwórz oczy, a nie tylko patrz. Zamiast tego z większym spokojem przyglądaj się temu wszystkiemu, co cię otacza. Zwolnij tempo, zatrzymaj się i oddychaj.

Właśnie teraz naucz się słuchać. Od dawna słyszysz dźwięki, ale to w tym momencie jest czas, aby poczuć, zobaczyć i słuchać z serca, z centrum twojego umysłu. Jeśli chcesz mieć pełniejsze życie, powinnaś nauczyć się koncentrować całą swoją energię i zasoby na tym, by żyć zgodnie z twoim pragnieniami.

Krok czwarty

Odłóż na bok „MUSZĘ BYĆ”, aby praktykować „JA JESTEM”

Przez większość naszego życia jesteśmy tacy, jak inni chcą, żebyśmy byli. Dopasowujemy się, zamykamy w formie, którą nie my stworzyliśmy. To wszystko jest źródłem niepotrzebnego cierpienia, które powoli doprowadza nas do nieszczęścia.

Wprowadzać zmiany. Zastąp „Muszę być” na „Jestem”. Spróbuj medytacji, bo ta może pomóc nam przypomnieć, kim jesteśmy.

Krok piąty

Ćwicz akceptację

Praktykowanie akceptacji w naszym codziennym życiu wcale nie oznacza rezygnacji z wszystkiego, co dzieje się wokół nas.

Oznacza to przede wszystkim akceptację siebie i emocji, które czujemy. Ponadto akceptacja pozwala nam także zrozumieć i szanować życie innych ludzi. To tolerancja i zrozumienie.

Zobacz, to tylko pięć kroków, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować je zrobić. Uważność przybliża nas do pełniejszego i bardziej autentycznego życia oraz szczęścia, które jest w naszych rękach.


 

źródło: exploringyourmind.com


Lifestyle

10 niezawodnych i naturalnych sposobów na suche dłonie

Redakcja
Redakcja
22 grudnia 2017
Następny

Dłonie to część ciała szczególnie narażona na uszkodzenie naskórka. Najczęściej same pracujemy na to, by pojawiły się problemy. Zapominamy o rękawiczkach ochronnych podczas sprzątania czy mycia naczyń, nie pamiętamy, by stale nawilżać i chronić skórę dłoni. Na efekty nie trzeba długo czekać— przesuszenie i zaczerwienie skóry to pierwsze sygnały, że czas zmienić postępowanie.

Najłatwiejsza praca czeka nas w momencie, gdy zareagujemy już na początku problemu. Ale nawet bardzo przesuszoną skórę można zregenerować i to naturalnymi sposobami.

10 niezawodnych sposobów na suche dłonie

1. Peeling z oliwą z oliwek

Złuszczenie starego naskórka to początek procesu regeneracji. Oliwa z oliwek jest bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe i doskonale wpływa na stan skóry.

Składniki:

  • oliwa z oliwek
  • cukier

Wymieszaj równe ilości oliwy z oliwek i drobnego cukru. Wetrzyj delikatnie peeling w dłonie, poczekaj 5 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą, osusz i nałóż lekki krem ​​nawilżający. Użyj peelingu dwa razy w tygodniu.

Wcieraj również ciepłą oliwę z oliwek w skórę dłoni przez 5 do 10 minut dwa razy dziennie.

energia

Fot. Pixabay / roxymjones / CC0 Public Domain

2. Peeling z płatków owsianych

To prosty sposób ana złuszczenie i nawilżenie skóry:

Składniki:

  • 2 łyżki zmielonych płatków owsianych,
  • ½ do 1 łyżeczki miodu
  • odrobiną wody do sporządzenia pasty,
  • ew. świeżo wyciśnięty sok z cytryny.

Z podanych składników sporządź mieszankę i wetrzyj w skórę dłoni. Pozostaw na 10 minut i spłucz ciepłą wodą. Stosuj raz w tygodniu.

płatki owsiane

Fot. Pixabay / condesign / CC0 Public Domain

3. Olej kokosowy na noc

Olej kokosowy jest bogaty w zdrowe kwasy tłuszczowe, świetnie regeneruje skórę i chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Najlepiej stosować go przez noc, zakładając na wysmarowane dłonie bawełniane rękawiczki. Inne oleje roślinne również się sprawdzą.

Fot. iStock/Magone

Fot. iStock/Magone

4. Pełnotłuste mleko

Pełnotłuste, lekko podgrzane pełnotłuste mleko przelanej do głębokiej miseczki. Zanurz w nim dłonie i mocz, aż mleko wystygnie. Osącz dłonie delikatnie ręcznikiem papierowym i wetrzyj w nie krem nawilżający.

Fot. iStock

Fot. iStock

5. Miód

Miód zregeneruje, wygładzi i zmiękczy skórę dłoni. Wystarczy, że wetrzesz go delikatnie w skórę i pozostawisz na około 10 minut. Następnie spłucz letnią wodą. Powtarzaj 1 lub 2 razy dziennie.

miód

Fot. Pixabay / fancycrave1 / CC0 Public Domain

czytaj dalej

Zobacz także

Seler naciowy. Dlaczego warto po niego sięgać każdego dnia? Zdziwicie się, ile łodyga selera niesie korzyści dla naszego organizmu

Paulina Młynarska: Szkoła to horror. Był moment, że uwierzyłam, że nic ze mnie nie będzie

Mężczyzno, daj mi proszę zamiast kwiatka… Nie chcę tego wszystkiego jedynie dziś. Chcę tego zawsze

Mężczyzno, daj mi proszę zamiast kwiatka… Nie chcę tego wszystkiego jedynie dziś. Chcę tego zawsze