Zdrowie

Woda kokosowa, to świetny sposób na zdrowe nawodnienie. Sprawdź jakie ma zalety

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
11 lipca 2016
Fot. iStock / theverest
 

Lato ma wiele uroków. Podczas długich, ciepłych dni chętnie korzystamy ze słońca. Opalamy się z chęcią zarówno we własnych ogródkach, jak i na plażach. Wychodzimy częściej z domu, uprawiamy sporty i czerpiemy korzyści z długich godzin spędzanych na świeżym powietrzu. Lato odkrywa przed nami wiele pozytywnych stron, choć ma tez pewne drobne, choć czasami dokuczliwe minusy.

Komary, kleszcze oraz upały – te rzeczy przeszkadzają nam najbardziej. Bo gdy żar leje się z nieba, nie specjalnie mamy ochotę ruszać się z kanapy i z tęsknotą rozglądamy się za czymś do picia. No właśnie, najczęściej sięgamy po wodę mineralną i soki owocowe. A co powiecie na inną, wyjątkowo zdrową inicjatywę?

4 powody, dla których warto sięgnąć po wodę kokosową

Woda kokosowa znajduje się w środku zielonego orzecha kokosowego. Warto ją pić ponieważ orzeźwia i cieszy delikatnym orzechowym smakiem. Ale istnieją także inne, ważniejsze dla zdrowia powody, dla których warto po nią sięgać, nie tylko podczas upałów.

1. Jest niskokaloryczna

Woda kokosowa w przeciwieństwie do mleczka kokosowego nie zawiera tłuszczu i ma mało kalorii – 200 ml wody kokosowej to jedynie 5,5 kcal. Dlatego jest to napój polecany osobom będącym na diecie.

2. Świetnie nawadnia

Udowodniono, że woda kokosowa to bardzo skuteczny, naturalny izotonik. Nawadnia zdecydowanie lepiej niż woda, ze względu na zawartość elektrolitów: sodu, potasu i magnezu, witaminy C, witamin z grupy B i selenu. Sprawdza się nie tylko podczas upałów, ale także biegunki i wymiotów, bo jej dobrze i szybko przyswajalna – posiada ten sam poziom elektrolitów co ludzka krew.

3. Obniża ilość sodu we krwi i nie tylko…

Pomaga także utrzymać w równowadze poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu i pomaga w zapobieganiu miażdżycy, poprawia krążenie krwi, obniża wysokie ciśnienie krwi, wspiera funkcjonowanie nerek, poprawia trawienie, zawiera składniki, które wspierają rozwój przyjaznych bakterii w jelitach, wspomaga układ odpornościowy… Tyle zalet w jednym płynie!

4. Pomaga sportowcom

Ponieważ woda kokosowa to świetny naturalny izotonik,  doskonale nawadnia i chroni przed kurczami mięśni. Z tego powodu sportowcy chętnie sięgają po nią podczas treningów czy zawodów w trakcie upałów. W trakcie wysiłku dodają do niej szczyptę soli morskiej, aby właściwości nawadniające były jeszcze bardziej skuteczne.

źródło: jemcodobre.plfitness.sport.pl

 


Zdrowie

Przyjaciel jak malowany. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 lipca 2016
Fot. iStock / Imgorthand
 

A jak wygląda prawdziwy przyjaciel, wiesz? Hmm… Czy jest ubrany w swoje najlepsze cechy, ma plecak pełen cierpliwości i okulary na nosie, żeby lepiej widzieć potrzeby swojego przyjaciela? A może wcale nie jest człowiekiem, bo to prawdziwe uosobienie spokoju, który można odnaleźć tylko w naturze lub wyobraźni?

Dziś zabierzcie swoje dziecko w podróż plastyczną – rysujemy przyjaciela. Na tym nie koniec, gdy już zwizualizujecie tego prawdziwego kumpla (lub kumpelkę), pogadajcie o tym, dlaczego tak wygląda. A może warto dorysować mu kilka szczególnych, przyjacielskich atrybutów?

To wspaniała zachęta do rozmowy o cechach przyjaźni i bezcenny, wspólnie spędzony z dzieckiem czas.

Napiszcie w komentarzach, jaki przyjaciel wyszedł wam w domu. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy!

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach do artykułów, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni. Opowiedz nam, jak z wprowadzasz dziecko w świat przyjaźni. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.


Zdrowie

Większość z nas popełnia te 6 błędów…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 lipca 2016
Fot. iStock / castenoid

Jakie błędy popełniają kobiety? W większości takie jak i mężczyźni. Ale my dużo częściej tymi błędami komplikujemy sobie życie i zaprzątamy nasze myśli. Jak dobrze byłoby…

Fot. iStock

Fot. iStock

W równym, albo odrobinkę większym stopniu co ze swoich wad. Umieć przyjmować komplementy dotyczące naszego wyglądu i zdolności.

Fot. iStock

Fot. iStock

Umieć zadbać o siebie tak dobrze jak o innych, ale także nie udawać osoby, która sama, bez emocjonalnego wsparcia bliskich poradzi sobie z najgorszym problemem.

Fot. iStock

Fot. iStock

Bo czasem intuicja zawodzi, a emocje są złym suflerem. I mężczyznom i kobietom zdarza się podejmować decyzje lub działania w spontaniczny, nieprzemyślany sposób. Ale to kobiety mocniej dotykają ich konsekwencje.

Fot. iStock

Fot. iStock

Wtedy, kiedy miłość do ukochanego i do dzieci zaczyna niebezpiecznie zajmować cały nasz świat. Dziewczyny, szanujcie swoje marzenia. One były najpierw, potem przyszła miłość.

Fot. iStock

Fot. iStock

Nie tylko od siebie, ale również od innych tego, by dotrzymywali słowa i byli w stosunku do nas w porządku.

Fot. iStock

Fot. iStock

Nie dopasowywać się po to , by zyskać akceptację. Nie udawać nikogo by zdać się bardziej atrakcyjną. Uwierzyć w olbrzymią wartość, która leży głęboko w nas.


Zobacz także

Rak żołądka objawy wczesne, późne, przerzuty, rokowania

Rak żołądka – objawy, które powinny skłonić do wizyty u lekarza

Objawy PMS

Płaczliwość, zaparcia i spadek libido to tylko ułamek „przyjemności” przed okresem. Co jeszcze w pakiecie dla kobiet ma PMS i jak sobie z tym radzić?

Nie daj się wiosennemu przesileniu. Dodaj mocy swojej diecie