Uroda

Co zrobić, by włosy urosły 5 cm w 1,5 godziny? Istnieje taki zabieg!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
6 grudnia 2017
Fot. iStock / bluecinema
 

Wyobrażacie sobie wizytę u fryzjera, po której wychodzicie z dłuższymi o kilka centymetrów włosami? Nie, nie, żadne przedłużanie, doklejanie i inne dziwactwa. Istnieje zabieg, który wydłuża naturalne włosy nawet o ok. 5 cm!

Okazuje się, że magiczna technika opiera się na rozciąganiu włosów. Aby to było możliwe, uprzednio włosy przechodzą skomplikowany zabieg nawilżający i odnawiający, który specjalista przygotowuje za każdym razem indywidualnie – idealnie do dobrany dla każdej klientki. Innowacyjna metoda sygnowana jest nazwiskiem paryskiego fryzjera Philipa B..

Co jeszcze zaskakuje? Podobno nie ma zbyt zniszczonych włosów, by zakwalifikowały się na takie wydłużanie. A im gorszy jest ich stan początkowy, tym bardziej spektakularny efekt końcowy.

Aby rozciągnąć włosy, przedłużając je o kilka cm, odmładzając je i czyniąc lżejszymi, mam niezawodną technikę: nawilżam włosy aż do granic możliwości (…) Zabieg wymaga czasu, precyzji i hiperaktywnych składników. Maksymalnie nawilżone włosy odzyskują swoją elastyczność i mogą być bezpiecznie rozciągnięte”* – mówi stylista.

A teraz te „złe” wiadomości. Takiemu zabiegowi możecie się poddać w ekskluzywnym SPA dla włosów Philip B., które mieści w Paryżu,  w hotelu Royal Monceau. Powitają was gorąco najlepszymi paryskimi makaronikami i poczujecie się jak księżniczki, ale… Koszt zabiegu to 1.200 euro – jeśli będziecie gośćmi hotelu, będzie zniżka 😉 , zapłacicie jedynie 900 euro za kompletny zabieg.

Reszta to tajemnica. Skusiłybyście na taką pielęgnację, gdyby nie ograniczały was pieniądze?


Źródło: *ofeminin.pl


Uroda

10 fascynujących faktów o tych, którzy urodzili się w grudniu

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 grudnia 2017
Fot. iStock / AleksandarNakic
Następny

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Wyjątkowa atmosfera tego miesiąca przykrywa jesienną szarość i poprawia nasze samopoczucie. Z niecierpliwością odliczamy dni najpierw do Mikołaja, a później do Świąt. 

Ale przecież są też ci, którzy właśnie w grudniu obchodzą urodziny. Czy cudowny klimat tego miesiąca towarzyszy im przez cały rok? Jakie są osoby urodzone w grudniu –  napełnieni nadzieją, miłością i oczekiwaniem?


 

źródło: justwebworld.com

Uroda

Jak domowym sposobem zrobić cukrową depilację?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 grudnia 2017
Jak zrobić wosk cukrowy w domu
Fot. iStock / puhhha

Po co golić nogi maszynką, skoro w domu można zrobić własny wosk cukrowy? Golenie sprawia, że mamy podrażnioną skórę i wrastające włoski. Do tego daje efekty na kilka dni – w najlepszej opcji. Z drugiej strony można iść do kosmetyczki, ale czy nie lepiej wydać pieniądze na coś innego niż depilacja, którą możemy zrobić same? 

Jeśli choć raz zdecydowałaś się na depilację cukrowym woskiem, to wiesz, że jest ona bardzo delikatna dla skóry. Wszystko co naturalne nie powoduje podrażnień.

Jak zrobić wosk cukrowy w domu

Składniki:

2 szklanki białego cukru
1/4 szklanki soku z cytryny
1/4 szklanki wody
Jak widać, wszystkie składniki są w 100% naturalne i prawdopodobnie już je masz w swojej kuchni.

Przygotowanie:

W średniej wielkości garnku wymieszaj drewnianą łyżką wszystkie składniki. Postaw naczynie na dużym ogniu i poczekaj aż całość się spieni. Następnie zmniejsz gaz i stale mieszaj – nie przestawaj mieszać, w przeciwnym razie mieszanka stwardnieje i będziesz musiała zacząć od początku. Gotuj całość (mieszając!) do momentu uzyskania złotego koloru. Powinno to trwać od 5 do 10 minut. Zdejmij garnek z ognia, odczekaj pięć minut, następnie mieszankę umieść w lodówce, mieszanka musi się schłodzić. Jej konsystencja powinna być gęsta, ale plastyczna.

Po schłodzeniu za pomocą drewnianej łyżki, łopatki, a nawet rąk niewielką ilość wosku cukrowego weź z miski i dłońmi ukształtuj kulkę. Rozpłaszcz ją w miejscu, które chcesz wydepilować. Możesz też położyć wosk w postaci pasków. Pocieraj dłońmi przez chwilę, a następnie weź głęboki oddech i koniec wosku pociągnij szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do rosnących włosków. Jeden kawałek możesz użyć trzy a nawet cztery razy. Wosk możesz stosować na dowolnej części ciała. Efekt depilacji powinien utrzymywać się nawet do kilku tygodni.


 

źródło: styletips101.com


Zobacz także

Cytryna w domowym SPA. Wypróbuj 5 zastosowań kosmetycznych cytryny

Cytryna w domowym SPA. Wypróbuj 5 zastosowań kosmetycznych cytryny

Cukier twój wróg! Czy wiesz, że węglowodany wpływają na proces starzenia się skóry?

Prawdziwy kosmetyczny przebój. Dlaczego wszystkie kobiety chcą mieć tę szminkę?