Go to content

10 rzeczy, które twoje wewnętrzne dziecko chciałoby ci powiedzieć

Każdy z nas ma swoje wewnętrzne dziecko, choć nie każdy dopuszcza je do głosu. A szkoda, bo pozwolenie swojemu umysłowi na podróż do czasów, gdy byliśmy dziećmi, mogłaby być bardzo pouczająca. Gdy to wewnętrzne dziecko jest dobrze pielęgnowane, pozostaje z nami cały czas, wysyłając pewne sygnały. 

Towarzysząc nam w duchowej podróży podpowiada, co tak naprawdę jest dla nas dobre, przez sny lub głos, który pojawia się w naszej głowie w chwilach, gdy potrzebujemy natchnienia lub też ekscytujemy się ważnymi dla nas rzeczami.

Wewnętrzne dziecko, czyli dobry pierwiastek osobowości

Każdy ma różne cechy, nikt nie jest jednolity i zmienia się tak, jak wszystko wokół nas. Dziecięcy pierwiastek pozwala odświeżyć kontakt ze swoją wrażliwością, emocjami, dobrą energią. Słuchając wewnętrznego głosu łatwiej nam pokonywać pewne trudności, przejmować kontrolę nad wieloma rzeczami. Wewnętrzne dziecko to taka pierwotna twórcza energia, która gdy jesteśmy dorośli, pozwala najlepiej wykorzystać swój potencjał. Czasem proste doświadczenia niosą największą radość, a wsłuchiwanie się w swoje wewnętrzne dziecko pozwala czerpać z życia jak najwięcej.

10 rzeczy, które twoje wewnętrzne dziecko chciałoby ci powiedzieć 

1. Śmiej się

Dzieci intensywnie przeżywają swoje emocje, głośno się śmieją, okazują swoją radość całym sobą. Dorośli są skrępowani emocjonalnie, dobrowolnie wyzbywają się spontaniczności. Badania mówią, że dzieci śmieją się ok. 400 razy dziennie, a dorośli jedynie od 4 do 17 razy. To przepaść, brakuje nam śmiechu, rozluźnienia, warto więc posłuchać wewnętrznego dziecka i cieszyć się jak najczęściej.

2. Jesteś bezpieczna

Wewnętrzne dziecko potrafi nieść ukojenie, szczególnie jeśli ktoś przeżył dawniej bardzo przykrą sytuację, która utknęła w podświadomości. Wewnętrzne dziecko potrafi pomóc poradzić sobie z bólem i zaakceptować to, co się stało. Gdybyś wsłuchała się w jego głos, usłyszałabyś, że trzeba zostawić to, co boli i iść naprzód.

3. Nie komplikuj!

Dzieci mają proste życie i w taki sposób komunikują czego potrzebują i potrafią działać tak, by to zdobyć. Dorośli natomiast mają wybitną zdolność do komplikowania wielu rzeczy. Wewnętrzne dziecko chciałoby ci powiedzieć, że praktykując minimalizm łatwiej odnajdziesz się w niełatwej codzienności.

4. Będzie dobrze

Wielu z nas przejawia tendencję do demonizowania pewnych rzeczy, za to dziecko głęboko wierzy  w to, że wszystko będzie dobrze. Wewnętrzne dziecko pozwala kontrolować myśli, pozbywać się toksycznej energii i przejść na stronę pozytywnego myślenia.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/gruizza

1/1 10 rzeczy, które twoje wewnętrzne dziecko chciałoby ci powiedzieć

5. Nigdy nie będziesz sama

Mówi się, że dorośli to takie dzieci w większych ciałach. Wewnętrzne dziecko zawsze będzie ważną częścią każdego z nas, nawet gdy będziesz już w zaawansowanym wieku. Należy szanować tę symbiozę i pozwolić, aby ten głos pomagał podejść do życia mniej poważnie.

6. Uwolnij się od przeszłości

Wewnętrzne dziecko zachęca do tego, aby odstawić na bok to, co powodowało problemy i ruszyć bez balastu dalej. Przypomina, że przeszłości nie zmienisz, za to wpłyniesz na to, co dopiero będzie. A przyszłość może być wyjątkowo piękna.

7. Baw się

Dzieci kochają zabawę, a dorośli są na tyle usztywnieni, że nie pozwalają sobie na spontaniczne zachowania. Nadmiar obowiązków być może cię przygniata, ale wewnętrzne dziecko na przekór temu mówi, żeby odłożyć na później to od czego braku świat się nie zawali i cieszyć się tym, co już masz. Życie jest warte tego, aby czuć się w nim dobrze się.

8. Kochaj!

Dziecko kocha całym sercem i okazuje swoje emocje w najpiękniejszy, rozczulający sposób. Dzieci nie są interesowne w uczuciach, potrzebują bliskości drugiej osoby, natomiast my bardzo często zamykamy się w sobie i im jesteśmy starsi, tym trudniej nam zaufać komuś. Doświadczenie rozpadu związku, zdrada i brak zaufania względem innych ludzi powoduje izolację. Wewnętrzne dziecko chciałoby ci powiedzieć, że tylko bezinteresowna miłość do ci prawdziwą wolność.

9. Jesteś piękna

Dzieci, dopóki nie ulegają uprzedzeniom i schematom narzuconym przez dorosłych, przyjmują wszystko jako dobre i piękne. Nie doszukują się brzydoty i ułomności w innych osobach, zwracają uwagę na emocje. Idąc tropem twojego wewnętrznego dziecka powiedz sobie, że jesteś piękna. Odstaw na bok etykiety, negatywne myśli, bo nie jest to tobie potrzebne.

10. Zostaw złe emocje

Zaakceptuj siebie bez względu na wszystko, bo twoje dziecko chciałoby,  abyś kochała życie tak, jak kochałaś je, gdy byłaś mała. Zostaw złe emocje, bo wewnętrzne dziecko zawsze jest nosicielem w miłości i dobrych emocji. Gdy tylko będziesz tego chciała,  w najgorszych dniach pomoże odnaleźć utraconą równowagę.

źródło: www.powerofpositivity.compozaschematy.pl