Istnieją pewne podświadome zachowania i gesty, które pomagają nam zdobyć zaufanie drugiej osoby, sprawić, że dobrze się czuje w naszym towarzystwie albo wręcz przeciwnie, że jest jej wyjątkowo niekomfortowo. Uważnie obserwując innych, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć ich samych oraz ich intencje, sympatie i obawy.
1o psychologicznych ciekawostek, które możesz łatwo zastosować w codziennym życiu
1. Kiedy kilka osób się śmieje, każda z nich patrzy na tego, kogo najbardziej lubi
I to się dzieje instynktownie. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o twojej grupie przyjaciół lub relacjach panujących w rodzinie, przygotuj kilka naprawdę dobrych dowcipów.
2. Kiedy jesteśmy zdenerwowani, lubimy przeżuwać
Przed ważną rozmową, wystąpieniem publicznym lub innym wydarzeniem, które sprawia, że czujesz się niepewnie powinieneś spróbować żuć gumę, a nawet coś zjeść. Podczas żucia nasz mózg zaczyna uważać, że może już bezpiecznie się zrelaksować . Wysyła sygnał, który łagodzi napięcie i pomaga nam się uspokoić.
3. „Gapienie się” na rozmówcę pomaga nam uzyskać od niego wszelkie interesujące nas informacje
Jeśli nie podoba ci się odpowiedź, którą usłyszałeś lub wydaje ci się, że rozmówca coś przed tobą zataja, po prostu popatrz na niego przez dłuższą chwilę.
4.Wyobraź sobie, że twój przyszły pracodawca lub profesor, który cię egzaminuje, jest twoim dobrym przyjacielem
Aby nie martwić się podczas ważnego egzaminu lub rozmowy kwalifikacyjnej, wyobraź sobie, że osoba stojąca przed tobą to przyjaciel, którego nie widziałeś przez długi czas. Pomoże Ci to bardzo szybko się uspokoić i z większą swobodą odpowiadać na pytania.
5. Jeśli podejrzewasz, że ktoś ci się intensywnie przypatruje, po prostu ziewnij
Ziewanie jest niezwykle zaraźliwe. Aby dowiedzieć się, czy ktoś cię obserwuje, po prostu ziewnij i rozejrzyj się. Osoba, która cię obserwowała, najprawdopodobniej też ziewnie.
6. Jeśli chcesz przerwać kłótnię, przynieś coś do jedzenia i zaproponuj posiłek obu stronom
Zjawisko to nazywa się ” efektem przekąski „. Jedzenie wiąże się z odprężeniem i spokojem. Prawdopodobieństwo ataku ze strony, która je, jest bardzo niskie, a więc konflikt zostaje szybko rozwiązany.
7. Jeśli chcesz się czegoś pozbyć, oddaj to komuś podczas rozmowy
Zadaj komuś osobiste pytanie lub poproś o opinię na jakiś temat. Jego mózg będzie tak zajęty, że wszystkie inne czynności zostaną wykonane automatycznie. W tej sytuacji większość ludzi bierze to, co im dajesz, nawet o tym nie myśląc.
8. Zaplanuj ważne spotkania na początek lub na koniec dnia
Ludzie najlepiej zapamiętują rzeczy, które zdarzają się rano lub późnym popołudniem. Jeśli masz rozmowę o pracę, postaraj się być pierwszym lub ostatnim kandydatem.
9. Zwracaj uwagę na kierunek stóp podczas rozmowy z innymi ludźmi.
Może ci to pomóc odkryć ich prawdziwe emocje podczas rozmowy. Jeśli czubki jego butów są skierowane w innym kierunku, oznacza to, że chciałby odejść tak szybko, jak to możliwe.
10. Powtarzanie gestów innych osób pomoże ci zdobyć ich zaufanie.
Powtarzanie czyichś gestów, postawy lub wyrazu twarzy może pomóc ci przekonać kogoś do siebie. Dlaczego? Bo ta osoba odnajdzie siebie w znajomych gestach. Uważaj tylko, żeby nie przesadzić…
Na podstawie: brightside.me