Go to content

Jak urządzić małą łazienkę? Siedem przydatnych trików

Fot. iStock/csheezio

Jak urządzić małą łazienkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Mała łazienka to koszmar urządzania mieszkania albo jej remontu. Co zrobić, by mała łazienka, nie wydawała się ciasna, by dać jej trochę przestrzeni na oddech? Jak kilka trików jak z małej łazienki zrobić optycznie większą, bez przesuwania ścian.

Jak urządzić małą łazienkę – siedem przydatnych trików.

Zainstaluj narożny zlew

W małej łazience nawet umywalka na cokole może zakłócić jedyny dostępny pas ruchu w łazience. Umieszczenie umywalki narożnej naprzeciwko toalety jest lepszym rozwiązaniem niż umywalka naprzeciwko prysznica, gdzie z jej korzystania może przeszkadzać zamykanie i otwieranie drzwi prysznicowych.

Użyj zasłony prysznicowej

Zasłona prysznicowa oszczędza sporo miejsca, zwłaszcza gdy planowaliście otwierane w przód i tył, a nie przesuwane. Teraz naprawdę można dostać fantastyczne zasłony prysznicowe i co jakiś czas zmieniać wystrój łazienki dzięki nim.

Zaokrąglij narożniki

Warto na to zwrócić uwagę urządzając małą łazienkę – te kilka metrów możemy boleśnie przypłacić siniakami na ciele, gdy będziemy się obija o ostre kanty, dlatego warto pomyśleć przy wykończeniu o zaokrąglonych narożnikach.

Użyj dużych wzorów

Wielkoformatowy wzór, jak np. szeroki pasek, może oszukać wzrok i optycznie powiększyć przestrzeń.

Pamiętaj o dużym lustrze

Nic tak nie wzbogaca małej przestrzeni jak lustra, zwłaszcza te rozciągające się na całej ścianie. Warto wziąć to pod uwagę urządzając małą łazienkę.

Zamontuj wieszak na ręczniki na drzwiach

Gdy przestrzeń jest minimalna, zamontowanie wieszaka na ręczniki, który i tak po wyjściu spod prysznica będzie na wyciągnięcie ręki.

Użyj baterii naściennej

Montaż kranu na ścianie pozwala na zainstalowanie węższego zlewu, co z kolei uwalnia kolejne kilka centymetrów w małej łazience.