Go to content

Potrząsasz buteleczką lakieru przed malowaniem paznokci? Nie rób tego więcej

Fot. iStock/Creative-Family

Kochamy malować paznokcie, lubimy w ten sposób ozdobione dłonie. To wyjątkowo kobieca rzecz, która może albo zadać szyku klasycznym manicure, albo rozświetlić szalonymi kolorami. Najczęściej malujemy paznokcie samodzielnie, w domu, co jest znacznie bardziej opłacalne, niż częste odwiedzanie kosmetyczki. 

Jednak w przeciwieństwie do specjalistek od upiększania paznokci, popełniamy błędy, które mszczą się na wyglądzie dłoni. Jednym z nich jest czynność, którą w dobrej wierze wykonuje każda z nas.

Nie potrząsaj buteleczką od lakieru

Już chyba w odruchu, sięgając po lakier, potrząsamy intensywnie buteleczką. Ma to na celu dobre wymieszanie lakieru, by nierozwarstwiony dokładniej pokrywał płytkę paznokcia. Jednak ten sposób nie jest najlepszy z jednego powodu — podczas potrząsania powstają mikro pęcherzyki powietrza, które mieszają się z lakierem i mogą zniweczyć efekt malowania. Widać je nie tylko w buteleczce, ale wychodzą również już na nałożonym na paznokieć lakierze.

W dodatku, gdy pociągnięć pędzelkiem po płytce jest więcej, więcej powietrza pojawia się pod warstwą lakieru. Taki manicure jest mniej trwały, bo lakier szybciej odpryskuje. Najlepiej posługiwać się szerokim pędzelkiem na jedno, góra dwa pociągnięcia i poczekać do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnej warstwy. A zamiast potrząsać buteleczką z lakierem, należy rolować go i ogrzać w dłoniach. Efekt będzie lepszy.


 

źródło: kobieco.pl