Coś tam słyszeliśmy, pierwsze skojarzenie – karnawał w Rio, bikini i Amazonka i… i zazwyczaj na tym cała nasza wiedza o Brazylii się kończy. A dlaczego warto o niej pomarzyć i kiedyś wybrać się koniecznie na drugi koniec świata? Zobaczcie Brazylię nasyconą kolorem i poznajcie kilka zaskakujących faktów o tym kraju!
Według różnych źródeł Brazylię zamieszkuje około od 800 tysięcy do 3 milionów Polaków. Przyjmuje się oficjalną liczbę 1,9 mln.
W Brazylii ludzie nie przywiązują dużej wagi do punktualności, 2 godzinne spóźnienia są zwyczajową normą. Nawet programy telewizyjne zdają żyć swoim własnym rytmem (zgoła oddmiennym od tego, co kryje program w gazetce).
Ilha da Queimada Grande – Wyspa Węży (leży u wybrzeży słonecznej Brazylii, około 100 tysięcy lat temu odłączyła się od głównego lądu) – zamieszkują ją tak niebezpieczne węże, że władze zakazały na nią wstępu.
Najlepsza kawa na świecie – to kawa brazylijska. Brazylia zapewnia aż 25% światowego zapotrzebowania na małą czarną. Brazylijczycy pozwalają pić kawę swoim dzieciom.
Brazylijczycy kochają rozmawiać. Trudno w tym kraju o ciszę.
Pindorama oraz Santa Cruz – tak pierowtnie nazywał się ten kraj.
Prawie wszystkie transkacje w tym kraju są dokonywane kartami płatniczymi.
Brazylia kocha piłkę. I to nie jest pusty slogan. W telwizji nigdy nie puszcza się w tym samym czasie antenowym seriali i meczów piłki.
Nie wolno prowadzić po alkoholu. Obowiązuje polityka zero tolerancji – 0,00 promila. Bez dyskusji.
Duże Brazylijskie miasta słyną z korków, kierowcy spędzają w nich nawet 3-4 godziny dziennie. W Sao Paulo, 9 maja 2008 roku, powstał najdłuższy korek uliczny na świecie, o długości około 265 km.
Najbardziej popularnym wyznaniem religijnym w Brazylii jest katolizycm (aż 63% mieszkańców).
Karnawał w Rio, to najsłynniejszy karnawał świata.
„Cacareco to jedyny na świecie nosorożec zamieszkujący zoo w Sao Paulo, który w 1958 roku kandydował do rady miasta.
Jego intencją miał być protest przeciwko panującej korupcji politycznej. Niestety urzędnicy nie zaakceptowali jego kandydatury, jednak Cacareco ostatecznie zdobył 100.000 głosów i wygrał. Obecnie w tym kraju funkcjonuje pojęcie „Voto Cacareco” (Głos na Cacareco), które określane jest jako głos protestu względem rządzących”.*
Udział w głosowaniach jest obowiązkowy dla każdego pełnoletniego obywatela
Źródła: Wikipedia, *vacation.pl, poznajnieznane