Petting to bezpieczna i przyjemna alternatywa dla stosunku seksualnego. Forma pieszczot, która obojgu partnerom sprawia przyjemność, niemalże na tym samym poziomie co tradycyjne współżycie. Czym dokładnie jest petting i w jaki sposób go uprawiać?
Czym jest petting?
Petting to jedna z form aktywności seksualnej, której głównym celem jest doprowadzenie do osiągnięciu orgazmu bez pełnego stosunku. Od tradycyjnego seksu różni się tym, że mężczyzna nie wprowadza członka do pochwy partnerki. To doskonała okazja do lepszego poznania ciała, potrzeb i pragnień – zarówno swoich jak i drugiej strony. Petting w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Sposoby pettingu
Główną zasadą pettingu jest zaspokojenie potrzeb seksualnych bez penetracji pochwy penisem. Najważniejsze jest rozbudzanie zmysłów, pobudzanie stref erogennych i odkrycie najbardziej czułych na dotyk miejsc na ciele. Petting to długotrwały proces, wymagający zaangażowania obydwu stron. I choć trudno określić konkretne sposoby pettingu, do najczęstszych form pieszczot należą:
- Stymulacja penisa rękami lub stopami
- Stosunek pozorowany – wkładanie penisa między piersi, pośladki
- Wzajemna masturbacja
- Pocieranie narządów płciowych o dowolną część ciała drugiej osoby
- Stymulacja wibratorem
- Wzajemne pocieranie się genitaliami
Wszystkiemu może towarzyszyć oczywiście głaskanie, lizanie, drapanie czy łaskotanie. Petting to doskonała propozycja dla panów zmagających się z zaburzeniami erekcji i kobiet z pochwicą, czyli dysfunkcją seksualną uniemożliwiającą współżycie. Podczas kontaktu seksualnego kobieta odczuwa ogromny ból spowodowany niezależnym od jej woli skurczem mięśni pochwy.
Petting a ciąża
Zdaniem większości petting całkowicie minimalizuje ryzyko zajścia w ciążę. Prawda jednak jest nieco inna. Choć podczas pieszczot nie dochodzi do penetracji, to w przypadku gdy dojdzie do wytrysku ryzyko zapłodnienia istnieje. Musimy pamiętać, że plemniki poza ciałem są w stanie przetrwać kilka godzin. Wystarczy nieumyślne wprowadzenie do pochwy ejakulatu, który możne znajdować się na rękach, by ryzyko zajścia w ciążę znacznie wzrosło. Ważne, by zdać sobie sprawę, że preejakulat, czyli bezbarwna wydzielina, które wydostaje się z penisa podczas pobudzenia seksualnego, może zawierać małą liczbę plemników. Dlatego by uniknąć ciąży, do pettingu należy podejść z rozwagą i rozsądkiem.
Zobacz również: 9 orgazmów i każdy inny. Tak, kobiety mają aż tyle możliwości!
Zalety pettingu
Petting niesie za sobą wiele zalet i korzyści. Choć wymaga od partnerów kontroli, cierpliwości to sprawia mnóstwo przyjemności.
- To doskonały sposób urozmaicenia życia seksualnego
- Otwiera partnerów na nowe doznania
- Pozwala lepiej poznać swoje i partnera ciało
- Pomaga w rozładowaniu napięcia seksualnego
- Doprowadza do orgazmu
- Umożliwia lepsze poznanie wzajemnych potrzeb seksualnych i oczekiwań
- Wydłuża czas aktu seksualnego
Choroby przenoszone drogą płciową
Petting nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jedynym skutecznym zabezpieczeniem są prezerwatywy. Choroby przenoszone drogą płciową przenoszone są podczas wymiany zakażonych płynów ustrojowych, które najczęściej rozprzestrzeniają się podczas seksu oralnego, analnego i waginalnego. Pocieranie narządami płciowymi o dowolną część ciała partnera może doprowadzić do zakażenia opryszczką lub HIV. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy nie dojdzie do wymiany płynów. Jeśli podejrzewamy, że doszło do zakażenia, powinniśmy wykonać test na choroby przenoszone drogą płciową. Warto pamiętać, że niektóre z chorób przebiegają bezobjawowo.
Petting i necking – czym się różnią?
Petting polega na pieszczeniu całego ciała. Z kolei necking to dotykanie tylko górnych partii tułowia – piersi, pleców, torsu partnera, ramion, karku, szyi i twarzy. Piersi, kark i szyja to jedne z wrażliwszych części ciała, których dotykanie, pieszczenie i całowanie sprawia ogromną przyjemność.