Go to content

9 orgazmów i każdy inny. Tak, kobiety mają aż tyle możliwości!

orgazm, kobieta
fot. monchak/iStock

Orgazm – dla jednych codzienność, dla innych wciąż nieodkryty ląd. To, jaki rodzaj przyjemności wybieramy, zależy tylko od nas. Jedne preferują delikatną przyjemność, inne poszukują doznań wręcz graniczących z bólem. Warto próbować, żeby znaleźć to, co lubimy najbardziej.

9 typów orgazmów, których kobieta powinna doświadczyć

1. Orgazm łechtaczkowy

To jeden z najczęstszych (i pierwszy) orgazmów, jakich doświadczają kobiety. Łechtaczka służy wyłącznie dostarczaniu przyjemności, więc warto nauczyć się dobrze z niej „korzystać”. Palcami lub innym przedmiotem — to kwestia absolutnie indywidualna.

2. Orgazm dzięki punktowi G

Osławiony punkt G zlokalizowany jest najczęściej na przedniej ścianie pochwy. Najczęściej, bo dotąd… nie udało się jednoznacznie określić jego położenia. Są i tacy, którzy wątpią w jego istnienie. Może nie jest łatwo, ale chyba fajnie poszukać?

3. Orgazm pochwowy

Określa go mianem punktu A. Oczywiście trwają spory, jak w przypadku punktu G, czy w ogóle istnieje. Podobno najlepiej osiągnąć go podczas pozycji od tyłu.

4. Orgazm mieszany

Wynika z jednoczesnej stymulacji różnych punktów erogennych. Najłatwiej jest go osiągnąć podczas jednoczesnych pieszczot sutków i punktu G oraz łechtaczki i punktu G. Wszystko zależy od was.

5. Seks analny

Przy prawidłowej technice pieszczot i użyciu dużej ilości lubrykantu, przyjemność może być naprawdę niesamowita. Tylko maksymalne rozluźnienie i delikatność ruchów umożliwi czerpanie rozkoszy, nie bólu.

Seks analny. Co musisz wiedzieć, by czerpać z niego przyjemność? [18+]

6. Punkt U

Tajemniczy punkt U to miejsce w kształcie litery U otaczające cewkę moczową. Zbudowany jest z kurczliwej tkanki,  która, podobnie jak inne struktury łechtaczki, jest wrażliwa na stymulację. Uwaga — jest niezwykle delikatny i łatwo sprawić „mu” ból.

7. Orgazm sutkowy

Wiadomo jak go osiągnąć poprzez pocieranie, szczypanie, uciskanie, ssanie sutków — co tam kobieta lubi najbardziej. Gdy sutki są stymulowane, uwalniana jest oksytocyna powodująca takie same skurcze macicy i pochwy, które gwarantują orgazm.

7. Orgazm strefowy

To przyjemność warunkowana przez indywidualne predyspozycje kobiety. Są panie, na które w sposób niezwykle silny działają np. pieszczoty karku, czy ruchy penisa pomiędzy piersiami. To wystarczy do osiągnięcia rozkoszy.

8. Orgazm wyobrażeniowy

Opiera się na sile fantazji i umiejętności przeniesienia emocji na reakcję ciała. Wyobrażając sobie sceny seksu, można osiągnąć rozkosz, bez użycia dotyku. Nie jest to zbyt powszechne, ponieważ wymaga umiejętności maksymalnego skupienia uwagi na przyjemności.

9. Orgazm, gdy ćwiczysz mięśnie Kegla

To właśnie te mięśnie odpowiadają za to, jak mocno odczuwasz orgazmy. Im lepiej je wyćwiczysz, tym więcej przyjemności poczujesz. A rytmiczne kurczenie i rozkurczanie mięśni Kegla po pewnym czasie może doprowadzić cię do orgazmu.