10 sposobów, by wzmocnić wasz związek. Bądźcie ze sobą szczęśliwsi

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 listopada 2016
10 sposobów, by wzmocnić wasz związek. Bądźcie ze sobą szczęśliwsi
Fot. iStock/gilaxia
 

Nie ma idealnym związków – to wiemy. Ale są związki, które do własnych ideałów dążą, są partnerzy, którzy są przy sobie szczęśliwi, a z dnia na dzień kochają coraz bardziej. Po latach ich miłość jest dojrzała, ma w sobie wiele spokoju i akceptacji.

Wiadomo, że każdy związek wymaga pracy – ile razy nam się nie chce i mamy ochotę odpuścić? Ale bilans zysków i strat takiego odpuszczenia bywa bolesny. Co zatem można zrobić, by wzmocnić wasz związek, by mieć poczucie, że podążacie w dobrym kierunku?

Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Ważne, by być uważnym

Wiem, że samo słowo „uważność” może już wychodzić każdemu bokiem, ale no tak jest, że jest ona niezwykle istotna. Chcesz, by twój związek nieustannie się rozwijał – bądź uważnym na potrzeby, pragnienia i uczucia drugiej osoby. Pamiętaj o takich rzeczach, jak urodziny, rocznice. Kiedy jest się świadomym nastroju partnera, łatwiej go wesprzeć, spróbować zrozumieć, łatwiej zareagować – na przykład jak pomóc po stresującym dniu. Nie kwitujcie swoich uczuć fochem, czy bólem głowy.

Bądźcie swoimi najwierniejszymi kibicami

Wspierajcie się nawzajem, chwalcie, cieszcie się nawzajem ze swoich sukcesów. Nie bądźcie wobec siebie krytyczni, wręcz przeciwnie mówcie, że wierzycie w tę drugą osobę, że to co sobie zaplanuje na pewno się uda, bo w końcu komu, jak nie jemu/czy jej. Nikt nie lubi, kiedy jego pomysł jest od razu zbijany tysiącem wątpliwości, w końcu – jak się chce, to musi się udać, ważne, żeby być w tym razem.

Nie bądźcie całe życie poważni

Śmiech to zdrowie, śmiech to rozładowanie trudnych sytuacji. Miejcie dystans do siebie, nie traktujcie swoich wszystkich problemów śmiertelnie poważnie. Czasami warto coś obrócić w żart i zobaczyć absurd sytuacji, czy powodu do kłótni. To bardzo ważne, aby wspólnie się śmiać.

Dbajcie o wasze ciała

I nie chodzi o to, żebyś wbijała się w rozmiar 36, albo żeby on teraz stał się przystojnym mięśniakiem z siłowni. Wcale nie. Cały ambaras polega na tym, by o siebie dbać – być aktywnym, jak nie biegać to wychodzić na szybkie spacery, dbać o to, co jemy – by nie robić z siebie śmietnika na przypadkowe jedzenie. Wcale nie trzeba katorżniczych treningów czy diet, by pozostać atrakcyjnym.

Bądźcie od czasu do czasu spontaniczni

Jasne, że ważne jest by mieć ustalony rytm, plan. Ale od czasu do czasu warto się z niego wyłamać, zaskoczyć siebie nawzajem, wpaść na jakiś szalony pomysł i po prostu go zrealizować. Nic tak nie pobudza emocji, nie wyrywa z rutyny, jak odrobina spontaniczności w związku – to może być rezerwacja lotu w promocji w jakieś egzotyczne miejsce, wypad w zimowy weekend nad morze. Bez planowania, ale z czystej ochoty na szaleństwo.

Słuchajcie się nawzajem

Niby banał, bo przecież słuchamy. Ale chodzi o to, by rozmawiając nie zerkać na telefon, nie wieszać w tym czasie prania w pomieszczeniu obok, nie odpisywać na ważne maile. Nie – jeśli rozmawiacie, to pozostańcie na sobie skupieni, na tym, co każde z was chce powiedzieć. Nikt nie lubi być ignorowany.

Niech wasz związek będzie priorytetem

Po latach związku lubimy spędzać czas osobno – z przyjaciółką, z kolegami. To już nie ten czas, kiedy nie zachowujemy się jak papużki nierozłączki. Mamy siebie, i tyle – po co spędzać czas wspólnie. Nic bardziej błędnego. Dbając o swój komfort, realizując własne pasje nie możemy zapomnieć o tym, że wspólnie spędzony wieczór, popołudnie, czy weekend jest nadal bardzo ważny, bo ważny jest dla nas nasz związek. Nie przestawajmy dbać o to, by wyszarpać z natłoku zajęć wspólne chwile.

Ważne, by być w związku elastycznym

To jest chyba często przyczyna frustracji. Bo ja tak zaplanowałam, a on te plany zburzył. Bo on tak chciał, a ona znowu coś wymyśliła. Zamiast obrzucać się nawzajem oskarżeniami o to, że jedno z was nie wpisało się w plan drugiego, może warto zdobyć się na odrobinę elastyczności, nie trzymać się twardo tego, co sobie postanowiliśmy. W końcu, czy świat się zawali, jeśli jakiegoś punktu naszego planu nie zrealizujemy?

Bierzcie odpowiedzialność po połowie

Łatwo rzucać oskarżenia na partnera obwiniając go za całe zło świata, za to, co złe w waszym związku. Zdecydowanie trudniej przyjrzeć się sobie i w sobie zobaczyć jednak część winy za to, co się dzieje w waszym związku. Warto być świadomym tego, że bardzo często winę za kłótnię, za brak komfortu, ciche dni ponoszą dwie osoby – weźcie odpowiedzialność za to co mówicie, jak postępujecie i jak się zachowujecie. Wtedy zdecydowanie łatwiej naprawić to, co w związku się psuje.

Pracujcie nad waszym związkiem

Zakręciliśmy koło, bo o tej pracy było na samym początku. Ale to jeden z fundamentów szczęśliwych związków, które rozwiązują wspólnie problemy, a nie zamiatają je pod dywan lub udają, że w ogóle ich nie ma. Każda przeszkoda, każda trudna sytuacja wspólnie przezwyciężona wzmacnia waszą miłość, szacunek do siebie, sprawia, że stajemy się sobie jeszcze bardziej bliżsi (choć czasami wydaje się to już niemożliwe). A przecież o każdy związek warto walczyć, choćby po to, by mieć świadomość, że zrobiliśmy wszystko, by być ze sobą szczęśliwymi.


źródło: powerofpositvity.com


Podaruj sobie odrobinę relaksu i luksusu. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Redakcja
Redakcja
22 listopada 2016
Fot. iStock / SolStock
 

Jak uciec przed szarą jesienią? Najlepiej jak najszybciej poczuć świąteczny nastrój. A jak Święta, to też prezenty. W naszej akcji świątecznej zachęcamy was do pisania listów, w których głośno wyrażacie swoje marzenia. Przecież nie od dziś wiadomo, że marzenia wypowiedziane na głos mają większą szansę realizacji.

A gdyby tak się zastanowić, czego w życiu najbardziej nam dziś brak. W całym tym zabieganiu, pogoni, nerwowego zerkania na zegarek – czy się uda, czy zdążę, czy dam radę w napięty grafik jeszcze coś wcisnąć? Czy potrafimy jeszcze znaleźć czas na relaks, taki czas tylko dla siebie, kiedy wyciszymy myśli, złapiemy spokojny, już bez zadyszki, oddech i pobędziemy ze sobą?

To co dzisiaj najcenniejsze to czas. Ile razy mówimy, że wszystko oddalibyśmy za wydłużoną dobę, za godziny, które dadzą się rozciągnąć jak guma – dostosowując się do naszych potrzeb?

Ale nic takiego się nie dzieje. Nikt nie wymyślił maszyny, która sprawia, że dzień jest dłuższy. Nic z tego. Co gorsza im mniej mamy czasu, tym więcej rzeczy chcemy zrobić. Bierzemy na siebie nowe obowiązki, zadania, lista rzeczy do wykonania staje się coraz dłuższa. Żyjemy od zadania do zadania. Odhaczamy, a kiedy wieczorem padamy dosłownie na twarz, już nic nam się nie chce. Nawet pomyśleć o sobie. I jasne, że tak można żyć, tak można funkcjonować. Pytanie tylko – jak długo. Ile jesteśmy w stanie dawać światu bez zadbania o siebie, o swój komfort, nie dając sobie możliwości na odreagowanie stresu?

Więc może w ramach prezentu podarować sobie chwile dla siebie? To nie musi być od razu wyjazd na dwa tygodnie na Karaiby. Ale może zacząć od najprostszych rzeczy.

Joga

Można się zapisać na zajęcia, ale można też poświęcić choćby 15 minut dziennie na ćwiczenie jogi w domu. Co to jest 15 minut na całe 24 godziny, prawda? A może dać nam energii na resztę dnia, odprężyć, zrelaksować.

Medytacja

Coraz częściej sięgamy po ten sposób relaksu. Uczymy się medytować by uwolnić naszą głowę od nadmiaru myśli, wyciszyć emocje. Uporządkowanie pewnego rozedrgania w nas pozwala spojrzeć na wiele rzeczy spojrzeć z dystansem, inne poukładać i spokojniej wejść w kolejny dzień.

Sport

Są tacy, którzy stres odreagowują poprzez sport. Wysiłek fizyczny sprawia, że wyłączają głowę, skupiają się na swoim ciele, na tym, jakie zadania mają do wykonania. Samo liczenie powtórzeń ćwiczenia, czy długości basenów podczas pływania działa trochę jak medytacja.

SPA

Dla innych odstresowująco działać będzie SPA. Najczęściej mamy czas na to domowe – ciepła kąpiel, zapachowe świece, olejki, nastrojowa muzyka, cisza, kiedy wszyscy domownicy już zasnęli – to idealny sposób na chwile relaksu w ciągu dnia.

Ale przychodzi taki moment, że te minuty, czy godzina w ciągu dnia przestają nam wystarczać, kiedy czujemy już takie przeciążenie, że jedyne o czym marzymy, to uciec i zaszyć się w jakimś pięknym miejscu.

Jeśli szukacie pomysłu na prawdziwy wypoczynek, na który nie macie długich tygodni, ale zaledwie weekend, warto skorzystacie z oferty hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy-Zdroju, który jest usytuowany u podnóża Jaworzyny Krynickiej w najpiękniejszym uzdrowisku w Polsce.  Bliskość natury, czyste powietrze gór i szeroka oferta SPA hotelu z pewnością pozwolą na długie godziny odprężenia.

Ponadto do hotelu Czarny Potok można się udać na wspólny romantyczny weekend. W codziennej pogoni tak rzadko mamy okazję do wspólnego spędzenia czasu, do rozmowy w spokoju, do cieszenia się tym, że mamy obok siebie kogoś, kto nas kocha. Sauny, łaźnie, możliwość aromoterapii – to odrobina luksusu, na którą każdy z nas zasługuje, bo każdy z nas zasługuje na relaks, odstresowanie i wypoczynek. Weekend spędzony w Czarnym Potoku pozwoli naładować akumulatory na kolejne tygodnie.

Już teraz możecie się o tym przekonać biorąc udział w naszej świątecznej akcji: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w której do wygrania jest dwudniowy pobyt dla dwojga właśnie w hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy-Zdroju.

Zapraszamy do zabawy.

„A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI

linia 2px

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres kontakt@ohme.pl dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 36 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci

zestaw_6W

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 

 


Jak pozycja w jakiej śpisz wpływa na twoje zdrowie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
21 listopada 2016
Fot. iStock / Yuri_Arcurs

Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Bez odpowiedniej dawki snu, możemy zapracować sobie na przykre skutki w postaci zwiększenia ryzyka zachorowania na choroby serca, nerwowość, nudności i zawroty głowy. Cierpi na tym również uroda, strasząc nas z rana pogorszeniem stanu cery, podkrążonymi oczami. 

Ale problemem nie jest tylko fakt braku czasu na sen, który sami sobie ograniczamy na rzecz ponadwymiarowej pracy, czy imprezowania. Szkodzi również nieodpowiednia pozycja, która wpływa na to, czy nas nocny odpoczynek jest tak wartościowy, jak być powinien. To, jak śpisz w nocy, wpływa na twoje samopoczucie w ciągu dnia.

1. Spanie na plecach działa niczym joga

O dobrym wpływie jogi na równowagę fizyczną i emocjonalną, wiadomo od dawna. Warto również przekonać się, jakie pozytywy niesie ze sobą spanie na plecach w ciągu nocy. A jest to zdecydowanie najlepsza pozycja na sen, wpływająca na zachowanie prawidłowej postawy, zmniejszenie bólu głowy, zwiększenie energii i zapobieganie bezsenności. Jeśli w dodatku dysponujesz odpowiednim, stabilizującym kręgosłup materacem, pozytywnie wpłyniesz na stabilność szyi i kręgosłupa, niwelując przykre objawy bólu czy dyskomfortu z ich strony. Jedyny minus, jakiego można się w tej pozycji dopatrzyć, to problem ze swobodnym oddychaniem, będący zagrożeniem u osób cierpiących na bezdech senny.

2. Pozycja na brzuchu szkodzi płucom i nie tylko

Wiele osób chętnie sypia na brzuchu, z głową ułożoną na boku. Po prostu lubimy tę pozycję i niespecjalnie zastanawiamy się nad jej skutkami, po kilku godzinach zalegania w niej nocą. A przecież spanie na brzuchu nie tylko nie należy do najwygodniejszych ze względu na naciągnięcie mięśni kręgosłupa odcinka szyjnego, co powoduje bóle oraz zagrożeniem utratą czucia w kończynach w ekstremalnych przypadkach. Cierpią także inne organy, takie jak płuca, które uciskane systematyczne, nie wypełniają się powietrzem, tak jak powinny, ograniczając dotlenienie organizmu. A przecież noc powinna być czasem głębokiej regeneracji.

Fot. iStock / Yuri_Arcurs

Fot. iStock / Yuri_Arcurs

3. Pozycję na lewym boku pokocha twoje serce

Sen na lewym boku ułatwia pracę sercu i wątrobie, ale nie tylko. To bardzo komfortowa dla organizmu pozycja, ponieważ na lewej stronie kumuluje się główna część układu limfatycznego, odpowiedzialnego za prawidłowe krążenie limfy, a w niej białka, glukozy, metabolitów i innych składników filtrowanych przez węzły chłonne. Ponadto 80% masy serca znajduje się po lewej stronie ciała, więc śpiąc na lewym boku, ułatwiamy krążenie. Ta pozycja zbawienna jest także dla naszego układu trawiennego, który głównie znajduje się po lewej stronie ciała, co pomaga w wydzielaniu soków i enzymów trawiennych, a przez to w lepszym trawieniu.

4. Zapomnij o prawym boku, gdy cierpisz na chorobę refluksową

Gdy śpimy na prawej stronie, możemy nabawić się refluksu lub wzmocnić jego nieprzyjemne objawy. W tej pozycji kwasy żołądkowe będą przemieszczać się do przełyku, co jeszcze bardziej zaszkodzi sprawie.


źródło: www.lifehack.org, krokdozdrowia.pl


Zobacz także

Bułka sama musi chcieć, czyli gdzie ten facet?

Teksty facetów wołające o pomstę do nieba. Czyli czym nas wkurzacie jak nikt inny!

Jeśli masz ochotę na romans z żonatym mężczyzną, to lepiej nie zapominaj o tych kilku szczegółach