Jak wygląda rak piersi? Jak go wyczuć i zauważyć. To zdjęcie może uratować życie wielu kobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 stycznia 2017
www.worldwidebreastcancer.org
 

Erin Schmidt Chieze napisała na swoim Facebooku , że dostaje wiele wiadomości dotyczących raka piersi. Znamy ten łańcuszek, bo pewnie wiele z nas dostało informację, by na swojej facebookowej tablicy napisać owoc, który odpowiada naszemy związkowemu statusowi. Napisanie nazwy owocu miało zaciekawić, a tym samym zwrócić uwagę kobiet na problem raka piersi, na profilaktykę i potrzebę badań, w tym samobadań.

Czy to jednak wystarczy? Czy zamiast owocu nie lepiej napisać: „Idę na badanie piersi. Kto jeszcze?”. Erin umieściła na swoim FB zdjęcie World Wide Breast Cancer pokazując dosadnie, jaką postać może przybrać rak piersi, u niej samej guz nie był wyczuwalny… Może to zdjęcie pozwoli uratować życie i piersi wielu kobiet?

Zobaczcie i podajcie dalej, bo to bardzo ważna dla nas kwestia. Badajmy się, obserwujmy nasze piersi!

Fot,www.worldwidebreastcancer.org

Fot,www.worldwidebreastcancer.org

feeling a thin mass – obrzęk

identation – wklęśnięcia

skin sores – zmiany skórne

redness or heat – zaczerwienienina, ciepło

unsual or new fluid – wydzielina z brodawek

dimpling – wgłębienia

bump – guz

growing vein – pogrubione żyły

retacted nipple – wklęśnięte sutki

new shape/size – zmieniony kształt lub rozmiar

orange peel skin – skórka pomarańczowa

hidden lump – ukryty guzek


 

źródło: Facebook


Plejada gwiazd na otwarciu nowej odsłony portalu PrzeAmbitni.pl i City Hall!

Redakcja
Redakcja
14 stycznia 2017
Mat. prasowe
 

Na warszawskiej Pradze właśnie otwarto nową odsłonę portalu przeambitni.pl oraz  City Hall – nowe miejsce na mapie Warszawy, w którym można zorganizować konferencje, pokaz mody, koncerty, nagrywać teledyski, a nawet wystawiać spektakle.Wszystko w przestronnym i eleganckim lokalu, który jest w stanie pomieścić 200-300 osób. Jego właścicielem jest aktor i prezenter muzyczny i raper Amin Bensalem, którego możemy zobaczyć w „Barwach szczęścia” i w telewizji 4funtv. Wydarzeniu towarzyszyła również nowa odsłona portalu PrzeAmbitni.pl. Istniejący od ponad trzech lat jeden z najbardziej rozpoznawalnych serwisów o showbiznesie, oficjalnie zaprezentował swój nowy layout, wzbogacony o nowe działy, takie jak: moda, uroda, wnętrza, lifestyle, technologie.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Wśród licznie przybyłych na wydarzenie gwiazd znaleźli się, m.in. Ola Ciupa z Krzysztofem Gojdziem, Aleksandra Szwed, Ewa Mielnicka, Anna Jurksztowicz, Danuta Błażejczyk, Ivs Alter, Eliza Gwiazda, Agata Załęcka, Candy Girl, Sylwia Nowak, śpiewak operowy – Marcin Bronikowski, Ian Rooth, Sebastian Cybulski, Wiganna Papina, Paula Tumala, Winicjusz Rzymowski, Iwona Węgrowska, Joanna Majstrak oraz Łukasz Kędzior.

Na imprezie pojawiły się również gwiazdy z branży disco: Jesika, Paweł Jasionowski i Paweł Janas, czyli zespół Masters, Nowator oraz Julius.

Event poprowadziła Klaudia Wiśniowska z SuperStacji. Gwiazdy oraz zaproszeni goście bawili się znakomicie. Nie zabrakło licznych atrakcji, wśród których był piękny pokaz kreacji uzdolnionej młodej projektantki Patrycji Kujawy z atelier OrOr, recital oraz występ Amina Benasalema i koncert Nicka Sincklera. Spore wrażenie zrobiła też szklana scena sprowadzona w Singapuru jedyna taka w Warszawie. Partnerem eventu była kosmetyczna marka Vianek oraz Sylveco, która pięknymi zapachami w postaci kosmetyków obdarowała naszych gości.

Partnerami wydarzenia byli Heetch, Printmedia24.pl, Ślubne Atelier OrOr Patrycja Kujawa, Warszawska Akademia Wizerunku Uzarowicz, GMC Productions, Sylveco, Vianek, Avatar Genies, Szymojko&Dziewoński, Master Dance, Bejda Medical.

Patronat medialny nad wydarzeniem objeli: SuperStacja, 4Fun TV, Radio Kolor, Wideoportal, Oh!me, Dobre Media, TVP3, HaloWawa, PrintMedia24.pl.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe


9 miesięcy ciąży zamknięte w 4 minutach filmu. Zobaczcie koniecznie, człowiek jest cudem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 stycznia 2017
Fot. Screen z YouTubeBobbyandDanna Jackson

Ten film pokazuje, w jak rozwija się człowiek, od poczęcia do narodzin. Wizualizacja rozwoju zarodka w łonie matki w technice 3D daje nam niezwykłą szansę podglądania najważniejszych jego etapów: kształtowania się podstawowych organów, pierwszych świadomych działań (zabawa pępowiną) i samego porodu. Zobaczcie koniecznie!

 


Zobacz także

200 krajów na świecie, 25 miast w Polsce uczestniczyło w obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi

„Drogi pamiętniczku…”. Dlaczego warto wrócić do prowadzenia dziennika?

Polskie morze przyciąga coraz większą rzeszę turystów. Warto na nadmorski odpoczynek wybrać takie miejsce, które pozwoli na relaks blisko natury

Marzysz o wakacjach w domku nad morzem? Zrealizuj swoje marzenie nad Bałtykiem