Czy Collagen jest skuteczny (i dla kogo)? Działa na 6 obszarów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
23 stycznia 2017
Fot. iStock / Juanmonino
 

Wszyscy o nim piszą, wielu o nim mówi, a jeszcze więcej z nas przygląda mu się z zaciekawieniem… No bo, co potrafi taki kolagen w proszku? – myślimy sobie po cichutku. Mowa o produkcie marki Collagen, który przebojem wszedł na rynek i nigdzie się nie wybiera.

colagen packshotA to dlatego, że rzeczywiście Collagen ma się czym pochwalić. To jedyny czysty kolagen dostępny na rynku. Wchłanialność – aż 95%, produkt najwyższej jakości, bo zawiera najmniejsze cząsteczki kolagenu, a do tego wcale nie jest nieosiągalny dla przeciętnej kobiety (koszt kuracji to ok. 4 zł dziennie). Chętnie mówią o nim gwiazdy sportu i celebryci, np.  Magdalena Różdżka – aktorka i Katarzyna Woźniak – olimpijka, łyżwiarka szybka oraz wielu innych.

Jak działa suplementacja Collagenem?

Jak wiemy, kolagen to wyjątkowe białko w naszym organizmie – stanowi aż 30% wszystkich białek budulcowych; a w przypadku skóry zawartość kolagenu stanowi aż 70%. Nazywane jest białkiem młodości, ponieważ odpowiada za jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry – czyli za jej „młody” wygląd i dobrą kondycję. Nie bez znaczenia pozostaje udział kolagenu w prawidłowym funkcjonowaniu wielu narządów i aparatu ruchu.

Kolagen dostarczany poprzez suplementację zyskał miano „eliksiru młodości”, jednak jak się szybko okazało, nie każdy produkt zawierający to białko jest skuteczny. Bowiem sukces zależy od zdolności do wchłonięcia się i zastąpienia naturalnych ubytków tej substancji.

Ciekawostka
Czysty kolagen dostarcza do organizmu peptydy niezbędne do odbudowy białek tkanki łącznej, poprawia wygląd oraz wzmacnia układ ruchu.

Collagen jest w 100% naturalny, posiada pozytywną opinię farmaceutyczną i fizjoterapeutyczną. Polecają go specjaliści medycyny i dermatologii estetycznej, fachowcy z dziedziny sportu – również doceniają jego zalety, bo „młodość” to nie tylko ładna buzia – a również sprawne i zdrowe ciało.

1. Wzmacnia skórę, włosy, paznokcie

2. Spłyca zmarszczki, opóźnia proces starzenia

3. Nawilża i ujędrnia skórę, redukuje cellulit

4. Przeciwdziała wypadaniu włosów

5. Redukuje oznaki zmęczenia skóry

6. Regeneruje tkankę chrząstno-stawową

Ciekawostka:
Czy można zbadać poziom kolagenu w naszym organizmie? Tak, za pomocą biomagnetycznej kwantowej analizy organizmu.

Suplementacja – nie lubimy tego słowa

Nie lubimy, bo musieliśmy przyzwyczaić się, że dotyczy ona głownie sztucznych, chemicznych dodatków, witamin, preparatów – wsiąkło w nas skutecznie to określenie i pozbawiło entuzjazmu. Natomiast w rzeczywistości suplementacji możemy dokonywać naturalnymi substancjami, bez konserwantów, barwników i niespełnionych obietnic.

Preparat marki Collagen wyróżnia jeszcze jedna cecha, ten naturalny rybi kolagen ma postać proszku. Codzienna kuracja zawiera się w jednej łyżeczce tego specyfiku, którą możemy dodawać do napojów – do wody, koktajli czy soku.

Ciekawostka
COLLAGEN uznawany za eliksir młodości w medycynie estetycznej, polecany jest od wielu lat przez specjalistów dermatologów, kosmetologów oraz farmaceutów jako skuteczny sposób na zachowanie młodości. Jego zbawienne działanie, udokumentowane naukowymi badaniami, doceniło wiele gwiazd. Na całym świecie stosowanie kolagenu jest elementem codziennej diety wielu kobiet i mężczyzn.

Suplementacja naturalnym Collagenem, tak naprawdę jest przeznaczona dla każdego. Już po 25 roku życia naturalne zasoby tego białka i zdolność do jego produkcji zaczynają bezpowrotnie spadać.  Suplementacja jest szczególnie ważna dla sportowców oraz wszystkich, którzy chcą spowolnić proces starzenia się swojego organizmu – i dla zdrowia i dla urody.

Ważne
Zaleca się przyjmowanie Collagenu z witaminą C (naturalna witaminą, a nie kwasem l-askorbinowym).


Artykuł powstał we współpracy z Collagen


7 powodów, by uczynić „2017” swoim samolubnym rokiem

Karolina Krause
Karolina Krause
23 stycznia 2017
Fot. iStock / hobo_018
 

Nie macie wrażania, że zbyt często w naszym życiu zdarza nam się słyszeć, że jesteśmy „samolubne” tylko dlatego, że wreszcie robimy dla siebie coś dobrego? Jakoś tak utarło się w naszej kulturze, że własne potrzeby stawia się na szarym końcu, bo to „nie przystoi”, bo to zwykły egoizm. Wiecznie kurczymy się więc w sobie, wmawiając wszystkim wokoło, że tak właśnie trzeba. Zamykając przy tym sobie wzajemnie drogę do szczęścia.

Bo jeśli nie postawimy siebie na pierwszym miejscu i nie zapytamy siebie, czego tak naprawdę chcemy od życia, nigdy nie uda nam się pokonać nałożonych sobie ograniczeń. To prawda, że bycie egoistą, czyli dbanie wyłącznie o swoje dobro, bez oglądania się na związane z tym konsekwencje, wyniszcza. Jeżeli jednak za punkt wyjścia w trosce o siebie obierzemy miłość i współczucie, wszyscy będą mogli na tym skorzystać. Jak? Pozwól, że pokrótce ci to wytłumaczę.

7 powodów, by uczynić „2017” swoim samolubnym rokiem:

Twoja relacja z samą sobą znacznie się poprawi

Ze wszystkich relacji na świecie, dobra relacja z samym sobą ma największe znaczenie. Często jednak o tym zapominamy lub pozwalamy innym wybić to sobie z głowy. Stawiając potrzeby innych ponad swoimi, zaniedbujemy siebie. Tracimy więź z naszym wewnętrznym głosem. Bo osoba, której nikt nie słucha, krzyczy coraz głośniej, aż w końcu milknie na zawsze. Tyle nienawiści, przemocy i zniszczenia dzieje się wokół nas głównie dlatego, że ludzie zapominają o miłości własnej. Jeśli siebie nie znasz, ani nie kochasz, nie będziesz w stanie pokochać innych, ani dostrzec ich piękna.

Nic na tym świecie nie liczy się tak, jak ty, dlatego spraw, że w 2017 roku staniesz się tą wersją siebie, o której zawsze marzyłaś. Nikt nie powiedział, że to będzie łatwe, ale poczucie spełnienia i jedności z samą sobą, które odnajdziesz na końcu tej drogi, wynagrodzi ci cały trud, z którym będziesz musiała się zmierzyć.

Nauczysz się prawdziwie kochać siebie i innych

Choć wszyscy w kółko mówimy o miłości – o jej braku i o tym, jak trudno ją znaleźć – nikt tak naprawdę nie uczy nas, jak moglibyśmy prawdziwie kogoś pokochać. Tak, jakby w szkole zabrakło miejsca na jeden ważny przedmiot. W 2017 staraj się więc kochać siebie i innych tak mocno, że aż będzie bolało. Zbyt dużo miłości jeszcze nikomu jednak nie zaszkodziło więc nie bój się na nią otworzyć.

Łatwo jednak mówić o przezwyciężaniu powtarzanych od lat negatywnych schematów, a co innego dokonywać realnej zmiany. Najważniejsze to zacząć od małych kroczków. Każdego dnia, zrób coś co sprawia ci przyjemność. Nawet jeśli miałoby to być chociaż 5 minut. Po pewnym czasie zobaczysz, jak twój stosunek do samej siebie zaczyna się zmieniać, a wraz z nim twoje relacje z najbliższymi.

Pozbędziesz się zbędnego bagażu

Stawianie siebie na pierwszym miejscu to także pozbywanie się bólu, który nosiliśmy w sobie zdecydowanie zbyt długo. Gdy twoje wewnętrzne rany zaczną się goić, ujrzysz świat z zupełnie innej perspektywy. Decydując się na życie na własnych warunkach i nie godząc się na nic co odbiera ci szczęście, zobaczysz jak wiele negatywnych spraw zniknie z twojego życia.

Fot. iStock / vladans

Fot. iStock / vladans

Poprawisz swoje zdrowie

Nikt na tym świecie nie może zmusić cię do tego, abyś zdrowo jadła, ćwiczyła, medytowała, zwolniła tępo swojego życia, oddychała głęboko i nie przejmowała drobiazgami. A jednak każda z tych rzeczy pozytywnie wpłynie na poprawę twojego zdrowia. Kiedy więc zdecydujesz się na pójście drogą miłości własnej, zaczniesz dawać swojemu ciału jedynie to, co dla niego najlepsze. Ni e będziesz już chciała objadać się niezdrowym jedzeniem, oglądać filmów do późnej nocy, czy upijać się tylko po to, by następnego dnia umierać z bólu. Nauczysz się rozumieć jego potrzeby i dopuścisz do głosu swoją wewnętrzną intuicję.

Nauczysz się identyfikować swoje marzenia

Jeszcze zanim trafimy do liceum, zaczynamy myśleć o tym kim chcielibyśmy być w przyszłości. Skupiamy się na tym ile powinniśmy zarabiać, gdzie pracować, jakie studia wybrać i tak dalej. Gdzieś po drodze zapominamy jednak o swoich pierwotnych marzeniach, grzebiąc je w odległych pokładach naszej podświadomości. Choć tak naprawdę już dawno znaliśmy odpowiedź.

W 2017 postaraj się dotrzeć do tej zakopanej na dnie skrzyni z marzeniami i zacznij je realizować. Nie słuchaj tego co powtarzają ci ludzie, posłuchaj samej siebie. Masz moc wdrożenia tych marzeń w rzeczywistość, a jedne co cię przed tym powstrzymuje są ograniczenia, które sama na siebie nałożyłaś. W tym roku pokaż im w końcu kto tu rządzi.

Pozbędziesz się destrukcyjnych nawyków

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, ulegamy pokusom i dajemy się w ciągnąć w złe nawyki. Niezależnie od tego czy są to złe relacje, śmieciowe jedzenie, używki czy alkohol, wszystkie wynikają biorą się z tego samego źródła. Używając ich staramy się zagłuszyć nasze negatywne emocje – smutni, stres, samotność czy zawiść. By się ich pozbyć trzeba sięgnąć do źródła problemu . Zastąpić złe nawyki tymi dobrymi. Tym co nas buduje i wzmacnia.

Zacznij od wprowadzenia tych małych kroczków w tym roku. Wybierz ten nawyk, którego chciałabyś się pozbyć i zastąp go, czymś co kochasz. Nie martw się jednak, gdy powinie ci się noga. Prędzej czy później dojdziesz do upragnionego celu.

Wzmocnisz swoją siłę psychiczną

Kochając siebie i stosując się do wszystkich powyższych kroków wzmocnisz jednocześnie swą siłę psychiczną, która jest niezbędna do osiągania naszych celów. W ćwiczeniu determinacji i wytrwałości dobrze sprawdzają się także joga i medytacja. Zastanów się, czy nie warto byłoby wprowadzić ich do swojej codziennej rutyny.

Spróbuj więc w tym roku być odrobinę bardziej „samolubną” i zobacz, jak wpłynie to na ciebie i ludzi w twoim otoczeniu.

Źródło: powerofpositivity.com


5 rzeczy, które zawsze powinniśmy trzymać w sekrecie

Karolina Krause
Karolina Krause
23 stycznia 2017
Fot. iStock/max-kegfire

W czasach, gdy w internecie można dowiedzieć się (prawie) wszystkiego o (prawie) wszystkich, łatwo zapomnieć, które prawdy o sobie powinniśmy pozostawić tylko dla siebie. Warto je sobie od czasu do czasu przypomnieć i zweryfikować z naszym zachowaniem.

5 rzeczy, które zawsze powinniśmy trzymać w sekrecie:

Nasze najskrytsze myśli

To, co myślisz na temat pewnych spraw powinno być czymś, co cię buduje, z czym możesz się zidentyfikować. Czymś, co odróżnia cię od innych – a nie tym, co starasz się w nich zaszczepić. Na przykład twoja opinia w kwestii duchowości, może spotkać się z różnego rodzaju reakcją, wywołując tym samym niepotrzebną dyskusję. Postaraj się zrozumieć, że twoje myśli, to wyłącznie twoja interpretacja tego, co dzieje się wokół – nie obiektywna prawda. W przeciwnym razie takie dyskusje, prędzej czy później, źle się dla kogoś skończą.

Swoją filantropię

Każda bezinteresowna pomoc w kierunku drugiej osoby czy organizacji świadczy zarówno o dużej wartości danego człowieka, jak i całego społeczeństwa. Cudownie jest patrzeć, gdy raz w roku z dumą nosimy przyklejone do piersi serduszka i połączyć się wspólnej radości płynącej z pomagania. Zupełnie inaczej odbierzemy jednak przypadkową osobę, która na co dzień publicznie obnosi się ze swoją dobroczynnością. Zaczynamy wówczas wątpić w jej szczere intencje, myśląc, że chodzi tu jedynie o większy rozgłos. Najpiękniejsze w pomaganiu jest bowiem to, że możemy pozostać anonimowi.

Swoje życiowe cele

Dopóki nie będziesz miała pewności, że jesteś w stanie je zrealizować, trzymaj swoje plany w sekrecie. Nigdy nie wiadomo bowiem kto nas słucha. Mówiąc o nich głośno możemy doprowadzić do sytuacji, że dana osoba ukradnie nasz pomysł, znajdując jednocześnie łatwiejszą drogę do jego realizacji. Jedyne, co nam wtedy pozostanie, to smutny smak rozgoryczenia.

Styl życia

Pewne szczegóły z naszego życia takie, jak: nasze życie seksualne, duchowe czy zrywanie z jakimś paskudnym nawykiem, nie powinny nikogo interesować. Nie warto dzielić się swoimi emocjonalnymi przeżyciami ze wszystkimi. Ocena innych osób nie jest tu potrzebna.

Rodzinne brudy

Prawnie rodzinnych brudów na forum jest nie tylko wyrazem braku szacunku, ale też zwyczajnie niemądre. Stawia to naszą osobę w złym świetle i stwarza dodatkową okazję do rozsiewania plotek, które zazwyczaj tylko podsycają i tak poważny konflikt. O ile sytuacja nie osiągnęła jeszcze punktu krytycznego i mieści się w szeroko rozumianej normie, takie problemy najlepiej rozwiązywać w domu. Za zamkniętymi drzwiami. Między ludźmi, którzy nas kochają i życzą nam jak najlepiej.


Źródło: powerofpositivity.com


Zobacz także

Grudzień? Zwolnij! Jak to zrobić? Najlepiej w pięciu krokach

Wymarzone miejsce na wyszukiwanie ubraniowych perełek? Sprawdź sama!

Księżna Diana

10 momentów, w których księżna Diana pokazała, jak ogromną ma siłę