5 sposobów na odwrócenie złej karmy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
8 listopada 2018
5 sposobów na odwrócenie złej karmy
Fot. iStock/LeszekCzerwonka
 

Często można usłyszeć, żeby nie czynić zła, bo karma, uwalniania przez nas energia, prędzej czy później zawsze wróci. I niezależnie od tego, czy wierzymy w to, czy nie, nie można zaprzeczyć, że pewne wydarzenia zdają się być efektem wcześniejszych naszych działań. Energia krąży we wszechświecie cały czas, a karma pozostaje prawem przyczyny i skutku, o czym nie można zapominać. 

Wszystko to, co ofiarujemy innym, zostanie nam zwrócone. Jednakże nie ma ludzi idealnych, więc popełnimy błędy, których najczęściej żałujemy i które staramy się naprawić. Ale gdy karma okazuje się mało łaskawa, można podjąć kroki, by odwrócić jej działanie pozytywnymi wibracjami. Ponieważ dobro rodzi dobro, należy czerpać z niego myśli i chęć do działania.

5 sposobów na odwrócenie złej karmy

1. Przeproś tych, których skrzywdziłeś

Przeproszenie kogoś za swoje winy nie zawsze przychodzi nam łatwo. Szczególnie gdy winą za daną sytuację rozkładamy na obie strony. Tymczasem szczere przeprosiny i zakopanie toporu wojennego, wyjaśnienie nieporozumień otwiera drogę, by iść naprzód. Nie zawsze trzeba podążać tą samą ścieżką, ale o wiele łatwiej iść swoją drogą bez złej energii.

2. Podziel się miłością

Zbyt często zapominamy o tym, jak ważne jest ofiarowywanie dobra i miłości w sposób tak naturalny, jak ich przyjmowanie. To drugie przychodzi zdecydowanie łatwiej, a warto dzielić się dobrymi emocjami nie tylko z bliskimi nam ludźmi. Także ci, których od siebie odsuwamy z różnych względów, zasługują na zaniechanie złych myśli w ich kierunku. To jest bardzo trudne, ale gwarantuje czyste sumienie i uwalnia mentalną energię, którą warto przeznaczyć na inne rzeczy.

3. Bądź cierpliwa

Cierpliwość to cnota, o której zapominamy. Żyjemy szybko i bardzo intensywnie, nie dajemy sobie czasu na pielęgnowanie ważnych cech.  Ucząc się jej, możemy pogłębiać nasze ludzkie doświadczenie i odwrócić złą karmę. Cierpliwość i spokój mogą zapobiec wielu nieprzyjemnym wydarzeniom.

4. Wyciągaj wnioski ze swoich błędów

Każdy popełnia błędy, ale niestety nie każdy czerpie z nich ważną naukę. Brnięcie dalej w rzeczy niedobre, krzywdzące nas lub innych, mogą się mścić przez długi czas, tworzyć zaklęty krąg. Ucząc się na porażkach warto pamiętać, że od życia nie zawsze dostajemy tego, czego chcemy, ale to, czego naprawdę potrzebujemy.

5. Oprzyj się na pozytywnym myśleniu

Pozytywne nastawienie to jedna z najważniejszych rzeczy, które możemy dla siebie i innych zrobić. Nie zawsze odwrócenie dotychczasowych myśli jest łatwe, szczególnie gdy dokuczała nam zazdrość o osiągnięcia innych osób, czy niechęć do kogoś. Tymczasem podjęcie tego trudu i zmiana nastawienia nie tylko załagodzi negatywne emocje, ale przełoży się na to, co nas spotka w życiu. Uczucie szczęścia i wolności ułatwia podejmowanie najlepszych decyzji, korzystanie w pełni z tego, co niesie życie.


źródło:  www.powerofpositivity.com 


Żylaki odbytu. Wstydliwa przypadłość, której nie należy ignorować

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
8 listopada 2018
Fot. iStock/Lars Neumann
 

Żylaki odbytu to kłopotliwa dolegliwość, o której każdy, kogo one dotknęły, chciałby jak najszybciej zapomnieć. Hemoroidy lub guzki krwawnicze, bo tak inaczej nazywamy żylaki odbytu, są jednak dość częstą przypadłością, która dotyka nawet co drugą osobę, w różnym wieku. Najczęściej wstydzimy się przyznać do istnienia problemu i staramy się ignorować nieprzyjemne objawy.

Dopiero, gdy ich obecność zaczyna mocniej dokuczać, zastanawiamy się, co z nimi zrobić.

Żylaki odbytu – dokuczliwa przypadłość

Wypełnione krwią guzki krwawnicze są fizjologiczną strukturą odbytu. Jednak gdy dochodzi do ich nadmiernego przekrwienia, prawidłowe guzki powiększają się tworząc hemoroidy. Żylaki odbytu można podejrzewać, gdy podczas oddawania stolca pojawia się krwawienie z odbytu, o wyglądzie świeżej, czerwonej krwi. Zazwyczaj towarzyszy temu uczucie niepełnego wypróżnienia, obecność śluzu, świąd i pieczenie okolic odbytu, odczuwanie dyskomfortu, a nawet dokuczliwy ból.

Pojawienie się hemoroidów może wynikać z przyczyn banalnych, takich jak: zaparcia lub biegunki, siedzący tryb życia, defekt budowy żył czy ciąża. Może być również efektem poważnych problemów ze zdrowiem, takich jak marskość wątroby czy guzy miednicy małej. Umiejscowienie żylaków sprawia, że o problemie mało kto ma ochotę głośno mówić i rzadko zgłaszamy się do lekarza. Tymczasem w przypadku nasilenia się  problemów należy przyjrzeć się im naprawdę dokładnie. W poważniejszych przypadkach hemoroidy mogą wypadać na zewnątrz, po czym cofać się samoistnie do kanału odbytu. Niekiedy trzeba je odprowadzić ręcznie, a w bardzo zaawansowanych stadiach choroby nie można ich odprowadzić do środka i pozostają na zewnątrz odbytu, powodując ból. Oczywiście nie każdy doprowadza do takiego stanu chorobę, bo o wiele wcześniej można podjąć kroki, które łagodzą przykre objawy. Hemoroidy można wyczuć palcem podczas badania przez odbyt, można również stwierdzić je w trakcie badania specjalnym wziernikiem, np. podczas rektoskopii czy kolonoskopii.

Hemoroidy warto leczyć

Sposób leczenia uzależniony jest od stopnia zaawansowania choroby. W przypadku pierwszej fazy tworzenia się hemoroidów zaleca się kąpiele w naparze z kory dębu lub okłady z pokruszonego lodu, gdy dokucza ból i dyskomfort. Stosuje się także czopki oraz kremy działające przeciwzapalnie, ściągająco i przeciwbólowo. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić stosowanie antybiotyków czy glikokortykosteroidów. Dobrze jest wprowadzić dietę bogatą w błonnik, przyjmować odpowiednią ilość płynów, aby zapobiegać zaparciom, które sprzyjają hemoroidom. Należy unikać pokarmów zapierających, takich jak mocna kawa i czekolada.

Gdy hemoroidy nawracają i ich przebieg jest bardziej uporczywy, można założyć gumową opaskę na nie, aby odciąć dopływ krwi. Można zastosować skleroterapię, czyli wstrzyknięcie środków chemicznych zamykających dopływ krwi do hemoroidów, aby obumarły. Polecany jest także laser lub krioterapia, czyli koagulacja żylaków odbytu zimnem. W przypadkach bardzo poważnych można hemoroidy wyciąć, jednak jest to bolesne i związane z większym ryzykiem pojawienia się powikłań.

Nie zawsze da się zapobiec wystąpieniu żylaków odbytu, ale bogata w błonnik i wodę dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna – lekkie ćwiczenia, spacer – również są pomocne w zapobieganiu i leczeniu hemoroidów.

źródło:  gastrologia.mp.pl, www.medonet.pl 


Dieta 3D chili. Sposób na utratę kilogramów, by niczego sobie nie odmawiać?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 listopada 2018
Fot. iStock/yulka3ice

Diety nie cieszą się powszechnym uwielbieniem. Częściej stosujemy je z konieczności niż dla przyjemności. Zrzucenie zbędnych kilogramów okupione jest pewnym poświęceniem, bo często trzeba wyrzec się produktów, które nam bardzo smakują. W dodatku menu bywa monotonne i po pewnym czasie aż nie chce się zaglądać do talerza i zaczyna się albo podjadanie, albo zupełne rzucenie diety.

W dodatku nie każda dieta daje gwarancję sukcesu. Wiele zależy od wyboru. Są systemy żywienia, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia i wygląd figury, ale trzeba jeść naprawdę mądrze i nie uciekać od aktywności fizycznej. Jednak w tym przypadku drastyczna utrata wagi raczej nam nie grozi. Na drugim biegunie znajdują się diety, czy wręcz głodówki bardzo niebezpieczne, podczas których ryzyko dla uszczerbku na zdrowiu jest ogromne, a efekt jedynie tymczasowy. Szczególnie gdy po restrykcyjnej diecie wracamy do dawnego sposobu żywienia, nie sposób jest uniknąć efektu jo-jo.

Dieta 3D chili. Idealna dla łasuchów?

Dieta 3D chili to sposób na odchudzanie w ciągu 28 dni, który nie wyklucza z jadłospisu wyrzucenia wszystkich ulubionych potraw. Klucz do sukcesu ma leżeć nie w tym, co jemy, ale od tego, jakie przyprawy dodamy do potraw. Nie trzeba liczyć kalorii, je się tak, jak się lubi, byle nie za dużo, tłusto i kalorycznie. Entuzjaści diety 3D chili uważają, że można się na niej odchudzić nawet o 8 kg w ciągu 3 tygodni. Nazwa diety wzięła się stąd, że przyprawy podzielono na trzy grupy, mające odmienne, a jednocześnie wspierające się działanie:

  • czerwone z kapsaicyną, spalające tkankę tłuszczową: chili, pieprz czarny, papryka ostra, papryka słodka, pepperoni i curry. Są zalecane na kolację.
  • żółte, przyspieszające trawienie i hamujące napady głodu: imbir, cynamon, kardamon. Idealne do zup i drugich dań.
  • zielone, łagodzące układ pokarmowy, wspomagające jego pracę: bazylia, oregano, czosnek, szałwia, tymianek i mięta.  Najlepiej dodawać je do śniadania i drugiego śniadania.

Dieta 3D chili. O czym trzeba pamiętać?

Mimo że dieta nie ogranicza kulinarnie, trzeba pamiętać o dwóch równie ważnych zasadach. Należy spać zalecane 7-8 godzin w nocy, aby zapobiegać napadom głodu, a także obowiązkowo jeść śniadania. Pięć posiłków należy rozłożyć w ciągu całego dnia, co zapobiega podjadaniu. Obowiązkowo należy sięgać po wodę z cytryną i miętą. Aby przyspieszyć działanie przypraw, warto sięgać po dużą ilość warzyw, chudego mięsa czy ryb. Wybór produktów jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie dla siebie różnorodne pomysły na jedzenie, bez liczenia kalorii. Powinno być pachnąco, kolorowo i pikantnie na talerzu.

Dieta 3D nie dla każdego?

Mimo że dieta 3D nie jest dietą restrykcyjną, czy w założeniu szkodliwą, powinny uważać na nią osoby zmagające się z problemami z układem pokarmowym. Cierpiący na wrzody żołądka, nadmiar wydzielania żółci czy problemami z wątrobą i jelitami, powinni skonsultować się z lekarzem. Pacjenci z nadciśnieniem również powinni się jej wystrzegać, ponieważ przyprawy w dużej ilości pobudzają krążenie krwi, co w tym przypadku może szkodzić zdrowiu.

źródło: www.poradnikzdrowie.pl  

 

 


Zobacz także

Twój znak zodiaku podpowiada, jak postrzegasz siebie i co możesz zmienić na lepsze

Kiedy miażdży nas krytyka. Jak obrócić energię na swoją korzyść?

Kiedy miażdży nas krytyka. Jak obrócić energię na swoją korzyść?

Hej, kochana. Przeżyj dobrze weekend i nie daj się złapać w pułapki, które sama zastawiasz. Jak odpocząć i się nie zakopać