Lifestyle

Wyjdź za faceta, który będzie najlepszym ojcem dla twoich dzieci

Redakcja
Redakcja
5 listopada 2018
Fot. iStock/freemixer
 

Są rzeczy ważne i mniej ważne, kiedy poznajesz faceta, który ma zostać twoim mężem. Zresztą, czy da się tak dokładnie przewidzieć, że to właśnie on, ten jedyny? Wyjdź za faceta, który będzie najlepszym ojcem dla twoich dzieci. po prostu.

Poślub osobę, która zje śniadanie w innym pokoju, kiedy twoje poranne mdłości tak ci się dadzą we znaki, że nawet widok jedzenia powoduje wymioty.

Poślub osobę, która nie chce wyłączyć tego niedorzecznego programu telewizyjnego, ponieważ wie, jak bardzo kochasz uwielbiać te głupoty.

Poślub osobę, która rzuci wszystko, aby przynieść wielkie opakowanie lodów swojej ciężarnej żonie, kiedy ta pisze do niego: „TO JEST PILNE”.

Poślub osobę, która będzie wiedziała dokładnie, jak cię pocieszyć w najtrudniejszych momentach, nie mówiąc ani słowa.

Poślub osobę, która będzie golić ci nogi, gdy nie będziesz tego  stanie zrobić sama, tuż po porodzie.

Poślub osobę, która powie ci, że jesteś superbohaterem, gdy będziesz potrzebowała to usłyszeć najbardziej.

Poślub osobę, która przyniesie kawę  do twojego łóżka ,bez pytania po  nieprzespanej nocy, kiedy opiekowałaś się chorym dzieckiem.

Poślub osobę, która zniesie niewiarygodnie trudną pracę, aby zapewnić rodzinie dobry byt.

Poślub osobę, która widziała cię w znoszonych dresach i niesamowicie seksownych dżinsach.

Poślub osobę, która zamieni nawet najbardziej przyziemne czynności w zabawną „randkę”.

Poślub osobę, która będzie wiedziała, że potrzebujesz przerwy i daje ci godzinę, dzień lub tydzień wolnego.

Poślub osobę, która ci nie powie, że zachowujesz się dziwnie, gdy będziesz miała wszystkiego dość.

Poślub osobę, która zobaczy tę uroczą, zabawną, niezwykle wymagającą małą osobę, którą urodziłaś i powie: Zróbmy to jeszcze raz.

Poślub osobę, która na pierwszym miejscu postawi ciebie i Twoją małą rodzinę.

Poślub osobę, która doda ci otuchy i będzie Twoim największym fanem.

Poślub osobę, o której wiesz, że pokaże twoim dzieciom jak być dobrym mężem.

Poślub osobę, która będzie najlepszym ojcem dla twoich dzieci.


Na podstawie: www.mother.ly


Lifestyle

Kiedy miłość przeradza się w obsesję, pojawia się szaleństwo i niebezpieczeństwo

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 listopada 2018
Fot. iStock/pecaphoto77
 

Miłość bywa uczuciem tak intensywnym, że czasami wymyka się nam spod kontroli i staje się obsesją, która nas dominuje i prowadzi do autodestrukcji. Nie jest łatwo odróżnić obsesję od prawdziwej, namiętnej miłości. Poniżej krótki przewodnik, który pozwoli nam wyłapać kilka sygnałów alarmowych.

Mam cię na wyłączność

Kiedy mamy obsesję na punkcie pewnej osoby, budujemy rodzaj muru wokół związku, w efekcie ograniczając jakiekolwiek pole do manewru – i sobie i ukochanego partnera.

Ta „ekskluzywność” wyczerpuje nas, ponieważ w większości przypadków kontrolujemy wszystko i pogrążamy się w nieufności, zamiast odpoczywać i cieszyć się relacją.

Czysta, prawdziwa miłość cieszy się natomiast takim zaangażowaniem, w którym wyłączność nie jest normą, to wzajemna wiara w uczciwość nadaje wartość relacji.

Obsesja i niska samoocena

Kiedy pojawi się obsesja, musi istnieć jakiś związek z niską samooceną. Czegoś nam brakuje, czegoś, czego potrzebujemy i czego nie mamy. Uważamy, że tylko dzięki drugiej osobie jesteśmy kompletni, jesteśmy kimś. Ale kiedy mówimy o miłości, nie szukamy kogoś, kto nas dopełnia, nie obciążamy go odpowiedzialnością za zmiany.

W miłości jest akceptacja

W momencie, gdy związek się rozpada, zawsze pojawia się etap żałoby, który trzeba przetrwać, ale który prędzej czy później powoduje akceptację trudnej rzeczywistości. Ale w przypadku obsesji tak nie jest. Nie potrafimy wydostać się z etapu żałoby. Pozostajemy zablokowani, „związani” uczuciem i akceptacja nie nastąpi, dopóki nie podejmiemy terapii.

Twój partnera to odrębna istota ludzka

To może być oczywiste. Jednak w przypadku obsesji druga osoba jest jak własność, która należy do nas, aby dać nam to, czego nam brakuje. Kiedy mowa o miłości, uznajemy za naturalne, że nasz partner może cieszyć się zarówno swoimi prawami, jak i wolnością.

Manipulacja

Czasami w związkach pojawiają się momenty, gdy nie wykazujemy zainteresowania drugą osobą. Jeśli odczuwamy prawdziwą miłość, to nas to zasmuca, zdajemy sobie sprawę z dynamiki relacji uczuciowej. Jeśli tak się nie dzieje, nie tylko nie potrafimy tego zaakceptować, ale również używamy tego jako broni przeciwko partnerowi. Tak więc próbujemy sprowokować poczucie winy.

Znaczenie komunikacji

W każdym zdrowym związku komunikacja i empatia są podstawą udanej relacji. Jednak w związkach, w których to obsesja bierze górę nad uczuciem, komunikacja jest nieobecna, ponieważ przeważa w nas obawa, że ​​druga osoba może od nas uciec opuścić nas. Postępujemy tak, jakby nic się nie wydarzyło i udajemy, że wszystko jest w porządku, aby nie dostrzec istoty problemu.

Jeśli obawiasz się, że ty lub twój partner wpadliście w sidła obsesji, trzeba jak najszybciej reagować, nie pozwolić tej niekontrolowanej sile zniszczyć nas, ani naszej relacji.


Na podstawie: amelioretasante.com


Lifestyle

O czym świadczy zazdrość? W tych czterech przypadkach nie o miłości

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 listopada 2018
Fot. iStock/Astarot

Mówi się, że im ktoś jest bardziej jest zazdrosny, tym bardziej kocha i tym mocniej zależy mu na bliskiej osobie. Nie jest to jednak reguła, a sama zazdrość przybiera różne oblicza. To skądinąd naturalne uczucie może motywować do zmian na lepsze lub powodować dyskomfort. Może objawiać się także wszczynaniem awantur, sprawdzaniem telefonu, kontrolowaniem. A to w wielu przypadkach przybiera patologiczną postać i staje się niebezpieczną normą.

Zazdrość, która stale się utrzymuje, a nawet się pogłębia, negatywnie wpływa na funkcjonowanie związku i może świadczyć o czymś zupełnie innym, niż o wielkim uczuciu.

4 rzeczy, o których może mówić zazdrość

1. O kompleksach

Jeśli ktoś nie czuje się pewnie w związku, podczas gdy jego partner jest towarzysko rozchwytywany, swoje kompleksy może ujawniać poprzez zazdrość. Taka osoba czuje się gorsza, niewystarczająco dobra i błędnie zakłada, że okazywanie zazdrości ściągnie uwagę partnera w jej kierunku. Tymczasem zazdrość i brak pewności siebie mogą rodzić frustrację, a ci, którzy nie potrafią sobie radzić ze swoimi niezrealizowanymi ambicjami, osaczają nimi bliską osobę.

2. O braku dojrzałości

Okazywanie zazdrości może być fajne na początku  związku. Jednak utrudniająca wspólne życie zazdrość może świadczyć o niedojrzałości emocjonalnej. W takim przypadku staje się ona specyficznym sposobem okazywania zaborczej miłości, a pewne zachowania stają się prowokacją, by zwrócić uwagę bliskiej osoby.

3. Żalu za utraconym

W pewnych przypadkach trudno jest się pogodzić z rozpadem związku, nawet gdy od dawna się nie układało. Kiedy odchodzi bliska osoba, zazdrość może pojawiać się z powodu tęsknoty i żalu za tym, co było dobre. Szczególnie trudno jest odzyskać emocjonalną równowagę, gdy były partner układa sobie życie na nowo, i nie kryje się ze swoim szczęściem.

4. Ze strachu przed samotnością

Trudna do poskromienia zazdrość może wynikać z chęci przywiązania do siebie bliskiej osoby. Osoby uciekające przed samotnością,   zazdrością i desperackim zachowaniem zwracają na siebie uwagę. Niestety takie próby zatrzymania przy sobie partnera na siłę, mogą przynieść odwrotny skutek.

Pamiętajmy, że kochać, to oznacza chcieć dobra drugiego człowieka, a nie realizować wyłącznie własne potrzeby, okazując je w negatywny sposób.

źródło:  volantification.pl 


Zobacz także

Czy przekąski to zło? Nowe stanowisko Ekspertów Żywieniowych

Jaką mantrę powinieneś powtarzać sobie codziennie, zależnie od twojego znaku zodiaku

jak uczynić niemożliwe możliwym

„Zostaw za sobą oczekiwania świata. Nie spełniaj marzeń kogoś innego”. Najpiękniejsze cytaty o tym, jak uczynić niemożliwe możliwym