Go to content

Źle wspominasz swój pierwszy seks analny? Może popełniliście któryś z tych błędów [18+]

Fot. iStock/Jacob Ammentorp Lund

Artykuł dla osób pełnoletnich.

Jedne z nas kochają seks analny, inne nie. Jest też cała rzesza kobiet, które spróbowały raz i bardzo się zraziły. Najwyraźniej coś poszło nie tak. Nie oznacza to jednak, że trzeba odpuścić. Oto dziesięć najpopularniejszych błędów, jakie popełniamy podczas seksu analnego.

1. Robiłaś to z niewłaściwym facetem

Seks analny jest jedną z najintymniejszych form współżycia. Najlepiej smakuje, gdy poza dziką namiętnością łączy was również miłość i zaufanie. Zanim się zdecydujesz, upewnij się, że facetowi zależy na tym, co czujesz, liczy się z twoim zdaniem i będzie potrafił okazać ci tyle czułości, ile potrzebujesz.

2. Nie użyliście lubrykantu

Odbyt nie jest nawilżony tak samo jak pochwa, dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania. Im więcej lubrykantu, tym lepiej.

3. Użyliście złego lubrykantu

Najlepiej sięgnąć po produkt na bazie wody i silikonu. Zrezygnuj z wszelkich oliwek do ciała (nawet tych dla niemowląt).

4. Byłaś zestresowana

Jeżeli będziesz zdenerwowana, nie zdołasz rozluźnić mięśni odbytu, co siłą rzeczy spowoduje ból w trakcie penetracji. Inna sprawa, że skoro jesteś spięta, to raczej nie czujesz się przy tym facecie zbyt komfortowo. Może więc lepiej zrezygnować z seksu analnego?

5. Zła pozycja

Najlepiej, byś to ty mogła kontrolować tempo i głębokość. Lepiej jednak nie porywać się od razu na pozycję na jeźdźca, ponieważ penis może wejść zbyt głęboko. Zacznijcie od pozycji od tyłu, ale ustalcie, że to ty będziesz poruszać biodrami.

6. Pominęliście palce

Mężczyzna powinien zacząć od pieszczot palcami. Dzięki temu będziesz mogła przyzwyczaić się do odczuwanych bodźców i łatwiej się rozluźnisz. Tu nie ma pośpiechu. Daj sobie czas, zanim przejdziecie do penetracji członkiem.

7. Wszystko za szybko

Jeżeli facet jest napalony i narzuca szybkie tempo, zareaguj. Chodzi o to, byście obydwoje odczuwali z tego przyjemność. Poza tym – czy nie lepiej się delektować?

8. Zapomnieliście o łechtaczce

Anal analem, ale pamiętaj też o pochwie i łechtaczce. W momencie gdy on bierze cię od tyłu, zacznij dodatkowo się masturbować. Dzięki temu szybciej się rozluźnisz i z łatwością osiągniesz potężny orgazm.

9. Zrezygnowaliście z zabawek

Może i na początku lepiej z nich zrezygnować, ale za trzecim czy czwartym razem warto sięgnąć np. po wibrujący pierścień na penisa? Albo wibrujące jajko, które możesz włożyć do pochwy?

10. Zmusiłaś się do tego

Jedne kobiety kochają seks analny, a inne nie. Jeżeli zmuszasz się do tej formy seksu, by przypodobać się partnerowi, zawsze będziesz odczuwać dyskomfort.
Źródło: Love Panky