Związek

7 kwestii, które musisz poruszyć ze zdradzającym mężem

Redakcja
Redakcja
7 kwietnia 2022
zdradzający mąż
Fot. iStock/ASIFE
 

Zdradzający mąż. Masz podejrzenia, a może nawet już ktoś ci powiedział, że twój mąż nie jest najwierniejszą osobą w okolicy. Świadomość, że mężczyzna, któremu jesteś lojalna, nie jest tak lojalny wobec ciebie, jest dobijająca. Potrafi zwalić z nóg, dosłownie. Czujesz, że utknęłaś, nie możesz wyjść z tej sytuacji, a najchętniej po prostu byś wyszła i zapomniała. Tymczasem myśli prowadzą gonitwę, kręcą się jak w kołowrotku, nie dają spokoju i podpowiadają najgorsze scenariusze. Co robić? 

Najpierw musisz określić, czego chcesz. Chcesz ocalić związek? W porządku. Czy chcesz to zakończyć? To też jest w porządku. Ważne jest, abyś odkrył, czego chcesz, aby nie żałować postępów. Dopiero gdy wiesz, czego chcesz, możesz zacząć myśleć o tym, jakie powinny być Twoje następne kroki.

Potrzebujesz dowodów – inaczej z konfrontacji nic nie wyjdzie. Musisz działać szybko. Nie możesz tkwić w tej niepewności z głową pełną myśli. Nie możesz narażać się na tak stresujące i szkodliwe środowisko związku. To z pewnością nie jest dobre dla twojego serca i zdrowia psychicznego.  Szukaj prawdy. To jedyny sposób, w jaki możesz znaleźć poczucie zamknięcia w swoim sercu. Bez względu na to, czy w twoim życiu będzie dla niego jeszcze miejsce, czy nie, musisz poznać prawdę. Inaczej nie zaznasz spokoju. Kiedy już wyjaśnisz wszystkie fakty, będziesz gotowa do konfrontacji. W porządku, jeśli czujesz, że nie wiesz, jak to zrobić. Pomożemy ci podejść do tego tematu.

Przede wszystkim musisz pamiętać, aby zachować jak największy spokój. Wiadomo, że emocje buzują, w porządku. To normalne, że tak się czujesz. Ale spróbuj się uspokoić. Nerwami doprowadzisz tylko do gorącej dyskusji, która nigdzie Cię nie zaprowadzi.

Pamiętaj, że najpierw musisz poświęcić trochę czasu na ocenę swoich uczuć. Nie ma prawa dyktować, jak sprawy mają się posuwać do przodu. To ty decydujesz tutaj, ponieważ jesteś pokrzywdzonym. Powiedz mu więc, że musisz poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jakie powinny być twoje następne kroki w związku.

Co powiedzieć zdradzającemu mężowi?

1. Mów o swoich uczuciach

Przede wszystkim musisz ujawnić swoje uczucia. On musi zrozumieć, jak bardzo cię zranił. Nie powstrzymuj się. Zachowaj kontrolę nad swoimi emocjami i wyraźnie je wyrażaj.

2. Zapytaj go, dlaczego to zrobił

Następnie zapytaj go o jego motywacje. Zapytaj go, co mogło skłonić go do zdrady. Może poruszyć pewne problemy w waszym związku lub niedociągnięcia z twojej strony. Przygotuj się na to. Upewnij się, że mówi również swoją prawdę, abyś mogła dotrzeć do sedna rzeczy.

3. Zapytaj go, czy nic nie miał wyrzutów sumienia, kiedy cię zdradzał

Następnie zapytaj go, czy myślał o tobie przez cały ten czas. Zapytaj go, czy był wystarczająco wrażliwy, aby pamiętać, jak bardzo jego działania mogą cię zranić. To da ci dobre wyobrażenie o tym, jak samolubny mógł być.

4. Jasno mów, co chcesz wiedzieć, a o czym NIE chcesz słyszeć

NIE chcesz znać wszystkich szczegółów. Chcesz wiedzieć wystarczająco dużo, byś mogła zamknąć ten temat. Ale nie chcesz wiedzieć wszystkiego, bo ​​to po prostu bezsensownie sprowadza ból do twojego serca. Wyjaśnij mu to, aby wiedział, co ujawnić, a co ukryć.

5. Zapytaj go, jak sobie wyobraża przyszłość

Zapytaj go o to, co chciałby żeby się teraz wydarzyło. Daj mu jednak wyraźnie znać, że to nie zależy od niego.

6. Zapytaj go, czy chce pracować nad waszym związkiem

Daj mu znać, że będzie musiał włożyć pracę, aby naprawić wszystko, co zostało zepsute w waszym związku. Schrzanił wszystko i musi włożyć wysiłek, aby wszystko naprawić.

7. Zapytaj go, dlaczego myśli, że powinnaś z nim zostać

Następnie musisz poprosić go, aby dał ci powód do pozostania. Oszukując cię, dał ci powód, by go odepchnąć. Jeśli chce, żebyś z nim została, musi podać ci również powód. Niech się wysili i wymyśli coś naprawdę dobrego.

 

 


Związek

Proste czynności, które zbudują intymność w twoim związku

Redakcja
Redakcja
7 kwietnia 2022
para, miłość, intymność
fot. Boris Jovanovic/iStock
 

Intymność w związku to nie tylko seks. To wiele więcej. Zawsze powinniście szukać nowych okazji do przeżywania wspólnych chwil intymności. Mogą naprawdę związać parę w wyjątkowy, często nieoczekiwany sposób i jeszcze bardziej wzmocnić związek. Naprawdę warto rozwijać swój związek i dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem właśnie podczas wspólnego działania.

Wspólny prysznic

Wspólna kąpiel – czyż to nie idealnie intymna sytuacja? Oboje się odsłaniamy i jednocześnie jesteśmy bezbronni wobec siebie. Mała przestrzeń wymusza bliski kontakt. To coś więcej niż intymność seksualna. Wspólny prysznic czy kąpiel zapewnia bliski kontakt na zupełnie innym poziomie, wymusza troskę i czułość wobec siebie nawzajem. Umyjcie sobie włosy, szorujcie skórę. Wspólna pielęgnacja ciała to miły czas bardzo zbliżający emocjonalnie i fizycznie. Takie momenty, w których obaj są bezbronni, mogą zachęcać do bardziej znaczących momentów dzielenia się i rozmowy w czasie lub później. Uwolnienie dystansu fizycznego może również pozwolić na uwolnienie dystansu emocjonalnego. To ćwiczenie dotyczy tego, co fizyczne działania mogą zrobić dla psychicznego i emocjonalnego połączenia.

Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz

Budzenie się

Chwile  tuż po przebudzeniu zawsze będą jednymi z najbardziej przytulnych i przepełnionych relaksem. Twoje ciśnienie krwi i tętno spadają, a zaczynasz powoli „ogarniać” gdzie jesteś i co się dzieje. To świetna okazja na znaczący moment intymności. Okaż zainteresowanie swoim partnerem, powiedz coś, pocałuj albo po prostu przytul na chwilę. Wyobraź sobie wszystkie te rzeczy, które można powiedzieć niewerbalnie i dostosuj język ciała do sytuacji. Jeśli partner też musi wstawać, pogadajcie przez chwilę, opowiedzcie sobie sny, zróbcie krótki przegląd tego, co dziś macie do zrobienia i co zrobicie, kiedy spotkacie się wieczorem. Wiele przyjemnych, nieostrożnych rozmów i nawiązywania więzi może mieć miejsce, gdy rutynowo spędzacie razem pierwsze chwile na jawie w skupionej relacji.

fot. YakobchukOlena/iStock

Chodzić na spacery

Jest coś niesamowitego i niewypowiedzianego w przebywaniu na łonie natury z dala od elektroniki i innych rozrywek. Daje to tak wiele wspaniałych okazji do znaczącej intymności. Natura jest nieskończenie korzystna dla twojego zdrowia i stanu psychicznego, co czyni ją jedną z najlepszych rzeczy, które możesz regularnie robić tylko dla siebie. Jednak będąc na łonie natury ze swoim partnerem, możesz również wykorzystać relaks, który umożliwia natura, aby zadać mu sensowne pytania. Można porozmawiać dosłownie o wszystkim – o celach życiowych, o marzeniach, o tym, gdzie chcielibyście pojechać na wakacje. Poproś go, żeby opowiedział o wspomnieniach z dzieciństwa, z młodości. Możecie się pobawić w skojarzenia: jakie wspomnienia wywołuje w tobie bycie nad jeziorem, z czym ci się kojarzy księżyc w pełni itp. itd.

fot. TommL/iStock

Wspólne jedzenie

Wspólny posiłek jest wypróbowaną okazją do znaczącej intymności. Zapytajcie się nawzajem o to jak minął dzień, co tam w pracy, co u dzieci. Niektóre z tych samych rozmów, które możesz przeprowadzić razem, można przeprowadzić przy śniadaniu. Pomyśl o swoim lub ich zainteresowaniu i rozpocznij z nim ukierunkowaną rozmowę.

Przygotowujcie też posiłki wspólnie – to wspaniała okazja do budowania intymności i znów doskonała do prowadzenia rozmowy. Ścisła współpraca w celu osiągnięcia celu końcowego może zwiększyć twoją fizyczną i psychiczną intymność i sprawić, że staniecie się silniejszą parą. Wspólna praca nad zadaniem może wzmocnić komunikację i pracę zespołową.

Dobre jedzenie prosto z internetu

Fot. iStock / gilaxia

Taniec i muzka

Muzyka i taniec budują naturalną intymność, pozwalając nam na poznanie drugiej osoby od strony cielesnej (taniec) i emocjonalnej (ulubiona muzyka). Dzielcie się ze sobą muzyką, którą znacie i lubicie od lat i swoimi najnowszymi odkryciami. Poproś partnera, aby wybrał piosenki, których być może nie słyszałaś lub nie wiedziałeś, że mu się podobają. W intymnym otoczeniu rozkwitną same romantyczne uczucia. Odrobina nastrojowego oświetlenia też nigdy nie zaszkodzi! Możecie tańczyć, możecie przytulić się i kiwać w rytm muzyki na kanapie. Byle razem!

Kobiecość, pewność siebie, zgrabna figura i bliskość w związku - jak je zdobyć? Zatańcz

Fot. iStock / jeffbergen

Wspólne ćwiczenia

Aktywność fizyczna wykonywana razem może stworzyć chwile znaczącej intymności. Wspólne prowadzenie zdrowego stylu życia na pewno zbliży was do siebie. Wypróbujcie razem różne ćwiczenia, na pewno jest coś, co lubicie robić oboje – rower, wspinaczka, siłownia, bieganie, spacery z kijkami. Wspólne hobby to kluczowy sposób na wzmocnienie i utrzymanie silnej romantycznej więzi. Pomaganie sobie nawzajem w ćwiczeniach, takich jak brzuszki lub ogólna motywacja, może również być znaczącym wiązaniem, gdy okazujesz swoją troskę o sukces i zdrowie partnera.

Fot. Pixabay / 907572 / CC0 Public DomainZobacz także

9 rodzajów seksu, których doświadczy każda mężatka. Tak, nawet tego pod numerem 7

związki na odległość

Związki na odległość i magia rozstania

Tylko zmysłami, wszystkimi po kolei, poczujemy, czy przebiegł między nami prąd. Czy tak? Rozmówki nieobyczajne