Związek

8 rzeczy gorszych dla związku niż zdrada

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2021
fot. fizkes/iStock
 

Mamy nadzieję, że w waszym związku nie występują te problemy, jeśli jednak się pojawiają, nie przymykaj na nie oczu, zbierz się w sobie i wspólnie próbuje im przeciwdziałać. Bo nie tylko zdrada może zabić miłość i zniszczyć związek.

Brak miłości

Na początku patrzymy na siebie przez różowe okulary. Ale z biegiem czasu przyzwyczajamy się do naszego partnera, nierzadko zaczynamy także dostrzegać jego wady, co przysłania nam dotychczasową miłość. Jeśli czujesz, że między wami brak pozytywnych uczuć, warto ze sobą porozmawiać.

Gromadzenie negatywnych emocji

Nie zdając sobie z tego sprawy, przez długi czas jesteśmy w stanie pielęgnować i podsycać niechęć do naszego partnera. Wkurza nam tym, co robi, jak się zachowuje. Jeśli nie zaczniemy o tym mówić głośno, w końcu wszystkie negatywne emocje wybuchną ze zdwojoną siłą, a to nie przyniesie wam nic dobrego.

Robienie z igły widły

Naprawdę cię wkurza, że on nie opuszcza deski w toalecie? Że zostawia skarpetki pod fotelem? Nie odstawia kubka do zlewu? Kłótnie o takie pierdoły ukrywają między wami większy problem. Ciągłe krytykowanie może oznaczać, że nie akceptujesz partnera takim, jakim jest.

Zazdrość

Warto zapamiętać, że zazdrość to negatywne uczucie, które każe nam obwiniać partnera o różne rzeczy tylko i wyłącznie z powodu naszych własnych wewnętrznych lęków. To poważny problem, z którym boryka się wiele par. Jesteś zazdrosna? Czas najwyższy przyjrzeć się sobie i nauczyć się zarządzać swoimi emocjami.

Brak komunikacji

Kontrolowanie naszych emocji jest ważne, ale ich wyrażanie jest jeszcze ważniejsze. Jeśli nie potrafimy podzielić się naszymi najbardziej intymnymi myślami z partnerem, związek nie zmierza w dobrym kierunku.

Manipulacja

Używana najczęściej po to, by kontrolować partnera, by mieć nad nim władzę. Jeśli twój partner wykazuje takie zachowanie, to najwyższy czas postawić mu granice i powiedzieć, że ten rodzaj traktowania jest dla ciebie nie do zaakceptowania.

Strach przed samotnością

Bywa, że to jeden z naszych najskrzętniej ukrywanych lęków, a tym samym dobry pretekst, by tkwić w związku, w którym nie ma miłości, w którym nie czujemy się dobrze. I tak z jednej strony utrzymujemy relację, która prowadzi nas tylko ślepą uliczką, a z drugiej tracimy czas, by uczynić nasze życie szczęśliwym i podjąć właściwe decyzje.

Kłamstwo

Chociaż białe kłamstwa uważane są za niewinne, a czasami nawet zdrowe dla związku, to trzeba jasno stwierdzić, że kłamstwo po prostu jest złe. Udane związki to te, które opierają się na zaufaniu i szczerości. Jeśli macie z tym problem, powinniście o tym porozmawiać – szczerze i uczciwie.

Związek

Poznaj najnowszy zapach z linii Little Black Dress

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2021
 

Historia zapachów Little Black Dress rozpoczęła się dwie dekady temu. Od tego czasu są one jednymi z najchętniej wybieranych przez kobiety na całym świecie. Z okazji celebracji 20. urodzin kultowej linii powstał nowy, ekskluzywny wariant zapachu – The Dress. To urzekająca, kwiatowo-orientalna kompozycja, dzięki której zostaniesz królową letnich nocy!

Zapach perfum to idealne uzupełnienie każdej kreacji, który podkreśla naszą osobowość i charakter, wpływa na ogólne samopoczucie i dodaje nam pewności siebie, kiedy tego potrzebujemy. Nowa woda perfumowana The Dress od Avon oparta jest na wyjątkowych, kwiatowo-orientalnych nutach, które razem tworzą wyrafinowaną mieszankę pełną klasy, stylu i ponadczasowej elegancji. To mała czarna wśród zapachów – nigdy się nie znudzi.

Kompozycję perfum LBD The Dress otwierają świeże i owocowe nuty mandarynki i japońskiej gruszki w połączeniu z ekskluzywnym składnikiem – Pomarose Captive®, nadającym wyrafinowanego charakteru całemu zapachowi. W jego sercu znajdziemy wyrazisty aromat kwiatu Oueen of the Night, stanowiący najważniejszy składnik wody perfumowanej. Doskonałe dopełnienie tej kompozycji stanowią orientalne, rozgrzewające nuty drzewa sandałowego, paczuli i bursztynu, których ciepłe aromaty tworzą niesamowicie otulającą woń.

20 lat pięknej historii

Linia zapachów Little Black Dress powstała w 2001 roku. Jej nazwa nawiązuje do „małej czarnej”, czyli zawsze eleganckiej i zawsze modnej sukienki, którą każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Wody perfumowane LBD stworzone zostały z myślą o kobietach, które zawsze chcą czuć się kobieco i elegancko oraz być podziwiane i zauważane, także dzięki używanemu przez siebie zapachowi.

W ciągu tych dwóch dekad linia zapachów LBD miała wielu ambasadorów. W zeszłym roku został nim projektant Maciej Zień, który w ramach kampanii „Sztuka noszenia perfum” przekonywał, że klasyczna elegancja ma wielką moc i nigdy nie wychodzi z mody. W ramach współpracy Zień zaprezentował propozycje sylwestrowo-karnawałowych kreacji, które idealnie łączą się z zapachami z serii Little Black Dress – Black, Red, Gold i Pink Edition.

Woda perfumowana Little Black Dress The Dress będzie dostępna w katalogu Avon 08/2021 w cenie 45,99 zł. Można je zamówić u Konsultantek Avon lub kupić za pośrednictwem strony www.avon.pl. Kupując produkty Avon, wspierasz biznes naszych Konsultantek.

***
Informacje o Avon Products Inc.

Misją Avon od blisko 135 lat jest wspieranie kobiet i utwierdzanie ich w przekonaniu, że są wspaniałe takimi, Misją Avon od blisko 135 lat jest tworzenie lepszego świata dla kobiet. Firma pomaga im wyrażać siebie, mówić odważnie o swoich marzeniach oraz spełniać się zawodowego, dając im możliwość pracy na własnych zasadach. Avon troszczy się również o ich zdrowie i bezpieczeństwo, działając w ramach programów Avon Kontra Rak Piersi i Avon Kontra Przemoc.

Tylko od 2019 roku dofinansował ponad 13 000 badań USG piersi w Polsce. Firma wspiera także 4 linie pomocowe dla kobiet, które doświadczają przemocy. Ponadto wspólnie w Fundacją Feminoteka uruchomił pierwszą przeciwprzemocową aplikację Avon Alert, która pozwala sięgać po pomoc w bezpieczny sposób. Avon dba również o naszą planetę – m.in. walczy ze zmianami klimatycznymi, dba o zwierzęta oraz stara się wykorzystywać opakowania wykonane z surowców pozyskanych w zrównoważony sposób.


Związek

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”. 11 cytatów silnych kobiet

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
30 lipca 2021
Następny

Silne kobiety mogą być dla nas przewodniczkami! W czasach, kiedy brakuje autorytetów, kiedy mieszkamy daleko od starszych mądrych babć, matek i ciotek z naszej rodziny (bo porozjeżdżałyśmy się po świecie albo rozłączyła nas śmierć) nadal pragniemy czuć energię mądrości kobiet. Zwłaszcza tych silnych, życzliwych, które udowodniły, że można żyć, nie zdradzając swoich przekonań i czuć szczęście.

Zobacz także

Znajdź swoją drugą połówkę jeszcze przed świętami!

A co, jeśli na końcu okaże się, że to jednak ja już nie kocham?

Zdradziłam. Tak bardzo pragnęłam tych wszystkich drobiazgów, które w naszym domu już dawno zniknęły