Lifestyle

4 znaki zodiaku, którym trudno otworzyć się na innych, czyli dlaczego nie możesz do niego dotrzeć

Redakcja
Redakcja
29 czerwca 2018
Fot. iStock / Geber86
 

Świat dzieli się na dwa rodzaje ludzi. Niektórzy są jak otwarte książki. Jedna rozmowa wystarczy, byś dowiedział się dosłownie wszystkiego, nawet tego, co niekoniecznie cię interesuje. Z innymi możesz przyjaźnić się kilka lat i wciąż nie wiedzieć co tak naprawdę myślą i czują na różne, ważne dla ciebie tematy.  

Nie ma nic złego w byciu gadatliwym i otwartym, tak jak nie ma naszej winy w ty, że jesteśmy bardziej zamknięci w sobie i mniej skłonni do zwierzeń. Jedno jest jednak pewne, aby utrzymać przyjaźnie i związki, musisz pokazać bliskim osobom szczere uczucia, co wiąże się czasem z okazaniem słabości.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Niektóre z „najtrudniejszych osób”, które spotkasz w życiu, będą właśnie spod tego znaku. Kiedy wszyscy rozpaczliwie pragną być w centrum uwagi, Panna nienawidzi świateł reflektorów. Jest bardzo nieśmiała. Zajmie ci to dużo czasu, aby sprawić, by Pannę poczuła się na tyle komfortowo w twoim towarzystwie, by się przed tobą otworzyć.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Ludzie należący do tego znaku zodiaku są znane z nieco „tajemniczego” wizerunku. Nikt nie wie o nich wszystkiego. Za każdym razem, gdy myślisz, że on niczym cię już nie zadziwi, zaszokuje cię czymś nowym. Jednak Skorpion ma bardzo ekspresyjny charakter. Po prostu nie mówi o sobie zbyt wiele. Dlatego większość ludzi wprowadza w błąd.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik pragnie romantyzmu i dobrej konwersacji, chociaż może wydawać się zimną i powściągliwą osobą. Taki właśnie jest. Za twardą fasadą kryje się osoba, która chce, aby ktoś ich wysłuchał. Osoby spod tego znaku zodiaku są uważane za bardzo wrażliwe. Boją się osądzania. Za każdym razem, gdy chcą się przed kimś otworzyć, przeszkadza im milion wątpliwości. Unikają rozmów o emocjach.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Chociaż Ryby są z natury bardzo empatyczne, nie wpuszczają łatwo innych zbyt blisko siebie. Są zawsze gotowe wysłuchać i ocierać łzy, ale nigdy nie będą mówić o swoich emocjach i bólu, dopóki nie będą absolutnie pewne danej osoby. Boją się doświadczyć cierpienia, dlatego unikają mówienia o swoich uczuciach. Obawiają się, że się zawiodą, a ich sekrety i słabości zostaną wykorzystane przeciwko nim. Jeśli więc Ryba otwiera się przed tobą, możesz być pewna, że jesteś dla niej wyjątkowa.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Lifestyle

Ścigaj marzenia, a nie faceta. 9 powodów, by za nim nie pobiec

Redakcja
Redakcja
29 czerwca 2018
Fot. iStock/Ridofranz
 

Więc jesteś zakochana, szczęśliwa. Planujesz i „spiskujesz”, jak to dalej rozegrać, by był dobrze. By jemu było dobrze. By wciąć cię chciał. Trochę ci głupio, że tak właśnie myślisz, ale poddajesz się temu. Za dużo analizujesz. Pospieszasz. Miesiące mijają, aż w końcu dochodzi do ciebie, że jesteś jedyną stroną w tym związku, która się tak naprawdę zaangażowała. Gdzie popełniłaś błąd? Pobiegłaś za nim, zamiast iść z nim ręka w rękę…

Oto dlaczego powinnaś absolutnie przestać gonić swoją miłość

Ściganie kogoś, kto nie ściga ciebie, nie prowadzi cię nigdzie

Kiedy spotkasz właściwą osobę, nie będziesz musiała za nią biec, ponieważ oboje zechcecie iść razem. Wasze światy się zmienią, ale zyskają wspólny kierunek, którym trzeba będzie podążać. W przeciwnym razie marnujesz czas, planując w kółko, jak sprawić, by ktoś się w tobie zakochał.

Zaczynasz chwilowo zapominać o innych

Tęsknisz za swoimi przyjaciółmi i rodziną, próbując na siłę dogonić jego.

Oddajesz swoje serce komuś, kto na ciebie nie zasługuje

Ten, kto na ciebie zasługuje, pokaże ci, że naprawdę jest w tę relację zaangażowany, będzie ją budował z tobą, a nie czekał, aż zanim pobiegniesz.

Marnujesz energię na coś, co jest ulotne

Kiedy już go dogonisz, okaże się, że jego uczucie jest powierzchowne, choć ty traktowałaś je bardzo „serio”.

Zaczynasz zapominać o rzeczach, które były i są dla ciebie ważne

Marzyłaś o czymś innym i miałaś nadzieję na coś lepszego, ale zgadzasz się jedynie na 2-godzinne połączenia telefoniczne, a nie OBECNOŚĆ.

Zaczynasz świrować

Ta bańka tekstowa z wiadomością z Messengera to twój najgorszy koszmar, a także najlepsza przyjaciółka. Napisał? Odpisał? Przeczytał?…

Ścigasz kogoś zamiast po prostu pozwolić uczuciom się rozwinąć

Przestań analizować każdy pijany SMS i pozwól losowi przejąć kontrolę. Niech nadejdzie to, co ma między wami nadejść. Albo nie.

Zakochanie może być zabawne, ale może też być wyczerpujące

Bo jeśli gonisz i chcesz „zdobyć” jego uczucie za wszelką cenę, to znaczy, że żyjesz w niepewności. W strachu.

Kiedy zakochanie zaczyna sprawiać, że cierpisz, masz chandrę i czytasz takie artykuły

Kiedy skończysz, znów zerkniesz na telefon. Nie wysyłaj następnego SMS-a. Zacznij ścigać swoje marzenia, a nie faceta.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Lifestyle

Szpinak i truskawki oraz inne produkty, które powinieneś spożywać razem. Dla zdrowia!

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2018
Fot. iStock/AzmanJaka

Aby wydobyć z produktów to, co najlepsze dla naszego organizmu, warto przyjrzeć się bliżej składnikom, które zawierają i wzmocnić te właściwości. W jaki sposób? Podając je w towrazystwie warzyw, owoców i przypraw, o których może byście nawet nie pomyśleli…

Szpinak i cytryna

Szpinak zawiera żelazo. Jeżeli liście szpinaku skropisz sokiem z cytryny, pierwiastek lepiej się wchłonie.

Oliwa z oliwek i pomidory

Rozpuszczalne w tłuszczach likopen i karotenoidy pomagają organizmowi kontrolować poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Oliwa pomidory to połączenie nie tylko smaczne ale i zbawienne dla twojego organizmu.

Ryby i curry

Zawarty w mięsie ryb kwas omega, oraz  tłuszcze DHA i EPA redukują ryzyko zachorowania na nowotwory. Curry wzmacnia te właściwości.

Jeżyny, truskawki, maliny

Mieszanka tych owoców da ci prawdziwego odżywczego kopa na cały dzień.

Banany i jogurt

Możesz zjeść je na śniadanie, możesz zabrać ze sobą w drogę lub do pracy jako przekąskę. Połączenie potasu zawartego w bananach i protein z jogurtu pomoże ci zbudować masę mięśniową i oczyścić organizm z toksyn.

Jajka i ser

Twój organizm potrzebuje witaminy C, by lepiej absorbowac wapń. Zrób sobie omlet i posyp go tartym serem.

Truskawki i szpinak

Anemia powoduje zmęczenie, osłabienie mięśni i wypadanie włosów. Jedz produkty bogate w żelazo i witaminę C.  Przygotuj sobie kolorową sałatkę z liści szpinaku i posiekanych truskawek. Takie danie nie tylko nacieszy oko, ale i pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie.


Na podstawie: Grandma Useful Tips


Zobacz także

7 sposobów, by przestać zachowywać się jak zazdrosna wariatka. Nikt tego nie wytrzyma na dłuższą metę

Kiedy odchodzi zakonnica, jest cicho, niewygodnie, a ona sama przestaje istnieć. Życie po zakonie

Kino i Wino! Nie zwlekajcie, lepszego połączenia nie będzie