Go to content

Wątpisz w swój związek? 20 prawd, które musisz natychmiast usłyszeć

fot. PonyWang/iStock

Miłość bywa piękna. Tak, właśnie bywa. Ta codzienna to ciągłe wzloty i upadki, mielizny, meandry. Wciąż pracujemy, by była piękna, wciąż chcemy lepiej. Chcemy być kochane, chcemy kochać. Ale czasem, cóż, pojawiają się wątpliwości. Bywa, że są czerwonymi lampkami i sygnałami, że coś jest nie tak. Ale bywa też, że trafiają na nasz gorszy okres, słabsze samopoczucie, emocjonalny dołek. Ważne, żeby umieć je rozróżnić i nie robić nic pochopnie. 

1. Jesteś bardzo ważna. Nigdy nie pozwól nikomu wmówić sobie, że jest inaczej.

2. Zasługujesz na niesamowitego faceta, który nigdy nie pozwala ci zasnąć z nierozwiązanym problemem, zmartwieniami, zapłakanej. Zasługujesz na właściwe traktowanie.

3. Możesz odejść z tego związku, jeśli tylko jest źródłem wyczerpania i bólu, i sprawia, że ​​wszystko kwestionujesz.

4. Jego zadaniem jest podjęcie wysiłku pójścia za tobą. Zawsze byłaś kimś, kto kocha intensywnie i po prostu musisz przestać dawać siebie komuś, kto nie jest odpowiednią osobą dla ciebie. Jeśli jest odpowiednią – nigdy związek nie powinien to cię tak bardzo wyczerpywać. Nie powinnaś wątpić w jego intencje.

5. Powinien sprawić, że będziesz czuła się potrzebna każdego dnia, nie tylko wtedy, gdy jest to dla niego wygodne.

6. Jeśli mówi, że jest zbyt zajęty, aby do ciebie wysłać SMS-a lub oddzwonić, nie jesteś pierwsza na jego liście priorytetów.

7. Jesteś silną kobietą i nigdy nie powinnaś czuć potrzeby gonienia go, aby zwrócić na siebie jego uwagę.

8. Jeśli jego telefon jest ważniejszy od ciebie, zostaw go. Nie zasługujesz na kogoś, kto spędza więcej czasu na grzebaniu w telefonie, niż z tobą.

9. Odłóż telefon na cały dzień. Włącz playlistę z lat 80. i tańcz. Umów się na pogaduchy przy kawie z przyjaciółmi, których nie widziałaś od miesięcy. ŻYJ SWOIM ŻYCIEM I KOCHAJ SIEBIE,  ZASŁUGUJESZ NA TO.

10. Przestań wierzyć, że on się zmieni. Ludzie nie zmieniają się, gdy nie widzą problemu w swoich działaniach. Jeśli teraz jest samolubny, 10 lat później nadal będzie samolubny. Jeśli nigdy nie może odpisać lub oddzwonić, tak będzie zawsze. W pewnym momencie po prostu musisz to zaakceptować i znaleźć dla siebie kogoś lepszego – kogoś, kogo nie musisz zmieniać.

11. Jeśli ten związek jest „na siłę”, nie jest prawdziwy. Jeśli musisz zmuszać się do akceptowania rzeczy, które są wbrew tobie, odpuść. Jeśli musisz zmusić się, by uwierzyć, że jesteś szczęśliwa, może tak nie jest.

12. Zadaj sobie pytanie – czy jeśli 10 lat później nadal będzie tą samą osobą, którą jest teraz, czy będziesz szczęśliwa?

13. Jeśli nie możesz być dumna z mężczyzny, którym jest teraz, to dlaczego nadal z nim jesteś? Naprawianie go nie jest twoim zadaniem.

14. Bądź z kimś, kto podnieca Cię nie tylko fizycznie, ale także psychicznie i emocjonalnie. Znasz to połączenie i niesamowite uczucie, które odczuwasz podczas głębokiej rozmowy z najlepszym przyjacielem? Z osobą, z którą jesteś w związku, powinnaś mieć podobne doznania. Dlatego zawsze mówi się: wyjdź za swojego najlepszego przyjaciela.

15. Zakochaj się w życiu. Znajdź pasję w samym życiu. Bądź uzależniona od bycia lepszą wersją siebie każdego dnia i wiedząc, że zawsze możesz zacząć od nowa, jeśli nie jesteś dumna z życia, które prowadzisz.

16. Nie daj wykorzystywać swojej hojności i bezinteresowności.

17. Nigdy nie zgadzaj się na mniej niż na to zasługujesz. Warto o ciebie walczyć. Warto do ciebie oddzwonić. Warto iść do ciebie, nawet jeśli spotkanie ma trwać tylko chwilę. Warto dawać kwiaty bez wyraźnego powodu. Warto być szczęśliwym. Jesteś warta kochania w najlepszy możliwy sposób, a nie w sposób, który sprawia, że ​​kwestionujesz intencje tej drugiej osoby.

18. Nie jest i nigdy nie był twoją drugą połową; przestań myśleć, że on cię dopełnia, ponieważ byłaś już cała, zanim pojawił się w twoim otoczeniu.

19. W życiu jest coś więcej niż zakochanie się, a swoją bratnią duszę możesz znaleźć u najlepszego przyjaciela lub nieznajomego; miłość i idea bratnich dusz nie ograniczają się do twojego chłopaka lub dziewczyny.

20. Najważniejszą relacją, w jaką naprawdę warto inwestować, jest ta, którą masz z samą sobą.