Go to content

Trzy pytania o seks, na które on musi ci odpowiedzieć, zanim się zaangażujesz w ten związek

seks
fot. Jonathan Borba

Seks jest niezwykle ważny w związku. Zdecydowanie jest kilka kwestii, które trzeba uregulować już na początku znajomości, a już na pewno wtedy, gdy robi się poważniej i np. zapada decyzja o wspólnym zamieszkaniu. Pogadać trzeba o finansach, o tym, jak dzielimy obowiązki, o tym, kto ma jakie nawyki i potrzeby. Tylko w ten sposób masz szansę uniknąć przykrych rozczarowań i awantur – oczywiście nie wszystkich, ale przynajmniej w tych kluczowych sprawach. Wśród tych bardziej przyziemnych są też kwestie potrzeb emocjonalnych, no i oczywiście seksu. Co konkretnie lepiej ustalić zanim zrobi się na to za późno?

Na początku, kiedy nie spędzacie ze sobą całych dni i nocy, seks jest jak święto. Jednak kiedy postawiacie razem zamieszkać zmienia się wszystko. Po „miodowym miesiącu” nadejdzie niestety rutyna. Kiedy spędzacie razem każdą noc, łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia „mamy okazję zawsze, nic się nie stanie jak przełożymy”. I oczywiście nic się nie stanie, ale eksperci zwracają uwagę, że jednak często rutyna gasi ogień w sypialni.

Dlatego ważne jest, abyście wcześniej porozmawiali o swoim życiu seksualnym. W ten sposób unikniecie wszelkich potencjalnych problemów i kwestii spornych, które mogą pojawić się w życiem seksualnym.

1. Co wprawia cię w nastrój do seksu?

Musisz wiedzieć, jakie uczucia są najbardziej skuteczne w wywołaniu w partnerze do nastroju do seksu. Czy musi czuć się bezpiecznie? Czy musi czuć się szczęśliwy? Czy lubi czuć się kochany i otoczony opieką? A może lubi spontaniczne akcje, szybkie numerki i dreszczyk emocji? Jeśli poznacie odpowiedzi na te pytania, łatwiej będzie wam stworzyć warunki do intymnych spotkań.

2. Jak często chcesz uprawiać seks?

Ponownie, naprawdę ważne jest, abyście oboje dobrze zarządzali swoimi oczekiwaniami i przekazywali sobie nawzajem te oczekiwania. Nie chcecie przecież skończyć z poczuciem bycia oszukanym. Lepiej wiedzieć od razu, że ktoś wcześnie wstaje, żeby pobiegać, dlatego seks późno w nocy, bo ta druga osoba gra na komputerze do północy nie będzie wchodził w grę. Albo, że on potrzebuje codziennie, a tobie wystarczy raz w tygodniu. Unikniecie wielu frustracji i nieporozumień ustalając to wcześniej.

3. Jaka jest twoja najsilniejsza fantazja seksualna?

Wiedząc, co was czeka, będziecie mogli wspólnie te fantazje odkrywać. Lepiej wiedzieć od razu, naprawdę.