Go to content

„Czego nas nauczyłaś? ELASTYCZNOŚCI. Wcześniej mieliśmy swoją wizję, jak wychować dziecko. Oczywiście, była to wizja teoretyków”. Akcja „List do dziecka”

Kochana Kruszynko,

Tak się cieszymy, że wreszcie jesteś z nami… Od czterech miesięcy jesteś całym naszym światem, oczkiem w głowie, kosmosem, sercem. Zanim się pojawiłaś, myśleliśmy o Tobie jako o kolejnym projekcie, który trzeba zrealizować, „odhaczyć”. Byliśmy skoncentrowani na pracy i decyzję o posiadaniu dziecka wciąż odkładaliśmy na później. Jednak nadszedł czas, kiedy poczuliśmy, że „to odpowiedni moment”. Wtedy, o ironio losu, pojawiły się moje problemy zdrowotne… Pamiętam, jak długo płakałam z bezradności, kiedy leczenie nie przynosiło oczekiwanych efektów. Jednak wtedy, kiedy nie mieliśmy już nadziei – pojawiłaś się Ty i poczuliśmy się szczęśliwi jak nigdy dotąd.

Przewróciłaś nasze życie do góry nogami, zmieniłaś priorytety oraz styl życia. Dwa miesiące przed Twoimi narodzinami postanowiliśmy wyprowadzić się z mieszkania w bloku i zamieszkać w domku na wsi. Tę decyzję podjęliśmy tylko ze względu na Ciebie, choć kosztowała nas dużo stresów oraz wymagało sporo wysiłku. Chcieliśmy, abyś rosła w pięknym i spokojnym otoczeniu, mając dużo przestrzeni dookoła. Mamy nadzieję, że Twoje dzieciństwo będzie beztroskie, pełne radości, ciepła i uśmiechów, choć najważniejsze jest dla nas to, abyś była zdrowa. Marzy nam się, aby zawsze otaczały Cię same życzliwe osoby.

Czego nas nauczyłaś? ELASTYCZNOŚCI. Wcześniej mieliśmy swoją wizję, jak wychować dziecko. Oczywiście, była to wizja teoretyków. Zakładaliśmy na przykład, że nie będziemy Ci podawali smoczka, że będziesz spała tylko w swoim łóżeczku. Jednak już w szpitalu zweryfikowałaś te plany; płakałaś tak głośno, że od razu musiałam podać Ci smoczek, i od początku spałam z Tobą w jednym łóżku, ponieważ miałam problemy z kręgosłupem i przenoszenie Cię po karmieniu do łóżeczka było sporym utrudnieniem. SPONTANICZNOŚCI. Wcześniej nasze życie było podporządkowane misternym planom i harmonogramom. Jednak obecnie nasze plany stały się ogólne, a na co dzień poddajemy się rytmowi spędzania czasu z Tobą. Każdego dnia dzięki Tobie realizuję ideę slow life oraz trenuję mindfulness. CIERPLIWOŚCI. Nie sądziliśmy, że mamy w sobie takie jej pokłady. Kiedy miałaś kolki, po kilka godzin nosiliśmy Cię i uspokajaliśmy. Nie wiem, skąd czerpaliśmy na to siły – chyba nam je przekazywałaś. To prawda, często odbierasz nam energię, ale potem jeden Twój uśmiech oddaje ją podwójnie lub nawet kilkukrotnie. W naszym życiu pojawiły się również rytuały, na przykład kąpiel lub czytanie książeczek. Chociaż są to czynności powtarzalne, nie nudzą nas – zawsze są dla nas świętem. WDZIĘCZNOŚCI. Za to, co mamy. Za to, że mamy Ciebie. Nie wybiegamy zbytnio w przyszłość – dostrzegamy uroki chwili obecnej. Staramy się dziękować za nie losowi. KREATYWNOŚCI. Nigdy dotąd tyle nie śpiewaliśmy, nie tańczyliśmy, nie przeglądaliśmy książeczek. Staramy się aktywnie spędzać z Tobą czas, jeździć z Tobą w różne miejsca, abyś mogła poznawać nowych ludzi i gromadzić nowe doświadczenia. CZUŁOŚCI. Dostarczasz nam wielu wzruszeń. Każde Twoje nowe osiągnięcie, nowy gest, zauważamy i cieszymy się ze wszystkich Twoich osiągnięć. Pierwszy uśmiech, podnoszenie główki, przewrócenie się z pleców na brzuszek, trzymanie zabawki w rączce… Wszystko to nas niezmiennie zachwyca. Jesteśmy z Ciebie dumni.

Postanowiliśmy, że będziemy każdego dnia mówić Ci, jak bardzo Cię kochamy. Sami rzadko mieliśmy okazję słyszeć takie słowa od naszych rodziców. To nie była ich wina – po prostu nie potrafili w ten sposób okazywać uczuć. My pragniemy, aby takie wyznania towarzyszyły Ci każdego dnia.

Czym się najbardziej martwimy? Tym, że nie poznasz żadnego ze swoich dziadków. Wiemy, że ich nieobecności nie będziemy Ci w stanie nigdy zrekompensować. Możemy Ci jedynie opowiadać, jakimi byli wspaniałymi ludźmi. Martwi nas również to, jak Cię wychować tak, abyś była zarówno wrażliwa i dobra, ale i zaradna oraz sprytna. Chcielibyśmy, abyś nie była naiwna, abyś potrafiła sobie poradzić w życiu, nie będąc przy tym bezwzględna i okrutna. Czy da się to pogodzić? To nasz rodzicielski dylemat.

O czym marzymy? Aby wychować Cię na osobę otwartą, ciekawą świata, świadomą tego, że jeśli czegoś pragniesz, możesz to zrealizować i że „sky is the limit”. Aby nie przywiązywać Cię na siłę do nas, abyś miała odwagę wyfrunąć z gniazda i realizować swoje pasje i ambicje. Nigdy nie chcielibyśmy być Twoim hamulcem. Pragniemy również, abyś miała rodzeństwo. Wiemy, jak ważne jest to, aby w życiu mieć na kogo liczyć. Często to właśnie rodzina jest największym oparciem.

Chyba jest tak, że nie tylko my Ciebie wychowujemy. Ty również nas wychowujesz, każdego dnia. Bardzo Ci za to dziękujemy. Czujemy się zaszczyceni, będąc Twoimi rodzicami.

Mama wraz z Tatą

Agnieszka Pawlicka

Akcja „List do dziecka”

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wybrane listy opublikujemy. A spośród nich wybierzemy laureatów.”

List przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl z dopiskiem „List do dziecka” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Zasady:

1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.

2. Czas trwania akcji: 17.05. 2018 – 1.06.2018 roku.

3. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.

4. Jedna osoba, może wygrać jedną nagrodę.

Tym razem mamy dla was nie lada niespodziankę, do naszej akcji włączyli się cudowni Partnerzy i Sponsorzy i… przygotowali dla was świetne nagrody! Zresztą zobaczcie sami!

PS: Zestawy nagród znajdziecie na dole. 😉

Partnerzy:

ADAMADA_logo logo_Baltin2-1

 Facebook Instagram

 Facebook Instagram

logo-FOXGAMES_bez_tla  ziajka jeż logo

Facebook Instagram

 Facebook Instagram

Befado_logo Floradix-Logo (1)

 Facebook | Instagram

 Facebook 


Nagrody:

NAGRODA I STOPNIA

1 x rodzinny weekend w Hotelu Baltin*

Jesień nad morzem jest wspaniała. Powietrze przepełnione jodem, szum fal i ciepłe promienie jesiennego słońca. Dla tych, którzy cenią sobie uroki tej pory roku przygotowaliśmy specjalną ofertę.

 • wyśmienite śniadania w formie bufetu szwedzkiego
 • obiadokolacje z dużym wyborem dań ciepłych i zimnych
 • Wi-Fi
 • darmowy dostęp do basenu, jacuzzi, sauny, łaźni
 • bezpłatne wypożyczenie rowerów
 • nielimitowany dostęp do sali ćwiczeń
 • nieograniczona zabawa w sali Baltinek dla najmłodszych Gości
 • możliwość korzystania z pokoju do gier (X-Box, bilard, piłkarzyki)
 • rozległy ogród z siłownią zewnętrzną oraz dużym placem zabaw

Wejscie_glowne

Weekendowy pobyt dla rodziny  Baltin Hotel w zarezerwowanym uprzednio terminie, w okresie 1.10 – 31.12.2018 roku,  z wyłączeniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

linia 2px

NAGRODA II STOPNIA

3 x zestaw nagród, składający się z:

1 x gra Pingolo

Kto zostanie na lodzie? Wesołe pingwiny to niezłe zgrywusy, zawsze gotowe na figle i zabawy. Chowają przed innymi kolorowe jajka. Gracze rzucają 2 kostkami i starają odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazany przez kostki. Pierwszy gracz, który zbierze na swojej górze lodowej 6 pingwinów wraz z ich kolorowymi jajkami, wygrywa grę. W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x gra Gobblety

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i sprawić, że będzie wymagała jeszcze większych umiejętności taktycznych i dawała jeszcze więcej radości! Wydawnictwo Fox Games stworzyło jednak coś niepowtarzalnego – kółko i krzyżyk z możliwością „zjadania” pionków przeciwnika (albo nawet własnych). Zasady są proste – każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba więc dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika.

Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x plecaczek-worek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 zestaw kosmetyków marki ziaja (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

01116_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 25_46826_bs 01114_ZIAJKA EMULSJA DO OPALAN.DLA DZIECI SPF 50+_46822_bs
01118_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI PO OPALANIU_SPRAY_46818_bs 01115_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 30_46824_bs 01117_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI WODOODPORNE SPF30_SPRAY_46817_bs

Laureaci otrzymują zestawy kosmetyków Ziaja z serii ziajka, które obejmują niezbędne latem preparaty fotoochronne z SPF 25, 30 i 50 oraz łagodzące mleczko po opalaniu. Ziajka już od pierwszych chwil życia Twojego dziecka troszczy się o zdrową pielęgnację i wspomaga naturalne funkcje delikatnej skóry. Przebadane klinicznie, bezpieczne i skuteczne preparaty ziajka powstały w oparciu o długoletnie doświadczenie w opracowywaniu kosmetyków dla dzieci i niemowląt oraz we współpracy ze specjalistami w dziedzinie pediatrii, dermatologii, alergologii i stomatologii.

1 x tonik Floradix Kindervital

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Floradix Kindervital – w trosce o zdrowie Twojego dziecka

 • Zawiera 9 najważniejszych witamin i wapń, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju
 • Wapń i witamina D są potrzebne do utrzymania zdrowych kości i zębów
 • Polecany wszystkim dzieciom w okresie wzrostu
 • Produkt w 100% naturalny, smaczny, dzieci go lubią.

linia 2px

NAGRODA III STOPNIA

5 x zestaw nagród składający się z:

1 x dowolne obuwie tekstylne lub koszulka wybrana przez laureata w sklepie Befado

 242p077  110P311
 251X083  116X234

1 x zestaw dwóch książek od Wydawnictwa Adamada (zestawy zostaną przydzielone laureatom losowo)

zestaw nr 1.

rozowa-walizka.1

Różowa walizka

sam-i-watson-przeganiaja-gniew.1

Sam i Watson przeganiają gniew

zestaw nr 2.

 o-kamilu-ktory-patrzy-rekami.1

O Kamilu, który patrzy rękami

 wielka-ksiega-ciemnosci.1

Wielka księga ciemności

zestaw nr 3.

zwierzeta-wokol-nas-przeciwienstwa.1

Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa

 wszyscy-ziewaja.1

Wszyscy ziewają

zestaw nr 4.

 skarb-czarnej-mumii.1

Skarb Czarnej Mumii

 ariol-wszyscy-jestesmy-osiolkami.1

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami


zestaw nr 
5.

piate-przez-dziewiate.1

Piąte przez dziewiąte

wazne-rzeczy.1

Ważne rzeczy

1 x zestaw kosmetyków marki ziaja  (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

1 x tonik Floradix Kindervital

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.