Seks Związek

„Wynajmę pokój, załóż szpilki, zdejmij majtki”. Szybki romans na tinderze, czyli trzydziestolatka szuka faceta

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
2 lutego 2016
Fot. iStock / gremlin
 

Kocham sieć. Taaa. Jak to właściwie możliwe? W realu otaczają mnie zmęczeni, zapracowani egocentrycy. W sieci: ideał ideałem pogania, Adonisy ze snu. Jeżdżą na snowboardzie, kochają kitesurfing, wspinają się, nurkują, fotografują, uwielbiają Wietnam, Sri Lankę, Kambodżę, życie jest dla nich wyzwaniem. Życie musi być wyzwaniem. Oczywiście.

 No dobraaa, nie oszukujmy się, też jestem piękna w sieci. W sieci nie ma mojego pryszcza, okresu, zmarszczki pod okiem. Moich dołów w łóżku nie ma i tego, że nie chciało mi się na boks pójść też nie ma.

Dziewczyną pana Tindera, a raczej przepraszam Panów Tinderów zostałam w sobotni wieczór. To był wieczór z gatunków wieczorów, których się nie lubi, kiedy wydaje się człowiekowi, że już nigdy nikogo sobie nie znajdzie, nie ułoży sobie życia.  Koniec. Rzadkie to jednak u mnie uczucie, bo – choć mam 30 lat – czuję się bardziej świetnie niż źle, wierzę w miłość i to, że mam na nią sporo czasu.

Zanim ktoś będzie chciał mi dopiec i powiedzieć, że nie mam czasu to od razu prostuję – czas to rzecz względna, a pozbawianie innych nadziei i otwieranie im oczu bez ich zgody to niekoniecznie jest dowód wielkiej klasy:) Także dziękuję.

Wróćmy do owej soboty.

Ja jęczę: –Nigdy nie ułożę sobie życia

Przyjaciółka: – Jak to nie, uwierz w siebie, spotkasz super faceta.

Siostra przyjaciółki: – Zaraz, zaraz. U mnie w pracy jest dziewczyna. Mówiła podobnie. I nagle przychodzi i oznajmia, że wprowadza się do faceta. „Jak to? Zdziwiłyśmy się” A ona, że tak, bo poznała faceta na tinderze.

Przyjaciółka: – Dawaj tu swój telefon, ściągamy ci tindera na komórkę.

Już kiedyś widziałam maniaczki tindera. Byłyśmy z koleżankami w Budapeszcie, nie wiedziałyśmy gdzie warto iść się wieczorem bawić. Koleżanki odpaliły smarfony. I w kilka minut poznały iluś chłopaków z Budapesztu, którzy radzili gdzie należy się bawić. Ba, z kilkoma nawet spędziłyśmy ten wieczór. Jeden nawet zapraszał moją koleżankę do siebie. Wtedy właśnie pomyślałam, że pana Tindera to można pokochać miłością wielką. Nie masz pomysłu na wieczór, o już masz pomysł na wieczór, nie masz chłopaka, o już masz chłopaka. Choćby na pięć minut. Ale pięć minut to dziś dużo, prawda?

Wróćmy do soboty. Na ekranie pojawiają się zdjęcia mężczyzn. Wcześniej w ustawieniach zaznaczam wiek i promień odległości, w którym mój wybranek ma się znajdować. Szybko pojawiają się zdjęcia. Przesuwam palcem w lewo- co oznacza, że go nie chcę.  W prawo, że chcę.  Mogę wysłać też „super like”. Czekam aż druga osoba wybierze po drugiej stronie również mnie – podobno nazywa się to „matchowanie”.

I jest! Numer Jeden:  – Hej jak się masz? Czego tutaj szukasz? Wolisz kawkę czy seks?

Odpowiadam: – To pierwsze, a Ty?

On: –  Jestem tutaj tylko dla tego drugiego.

Ups. Przełykam ślinę, ale przyjaciółka uświadamia mnie, że to podobno normalne. Ponad połowa facetów chce tylko Tego. Poza tym nie znoszę, gdy ktoś mówi „kawka”. Dobrze się stało.

Szukamy dalej

Odzywa się facet, z wyglądu Keanu Reeves. On wybiera mnie również. Po sekundzie pisze: daj numer telefonu, nie ma czasu na pisanie.

Szybki

Myślę: O matko, ideał!!! Żadnego nudzenia, Szybki dzwoni po minucie: „Kochana, zarezerwuj sobie czas dla mnie w przyszłą sobotę, będę w w Warszawie. Załóż szpilki, weź wcześniej kosmetyczkę, bo lubię zadbane kobiety, pójdziemy do apartamentu w Platinum, a rano na śniadanie. – Podobasz mi się –  mówi do mnie. – A mam wysokie wymagania!

Zamieram, czy to się dzieje naprawdę? Rozmowa toczy się,  on mówi tonem tak nie znoszącym sprzeciwu, że nie mam okazji nic powiedzieć. Dopiero potem piszę mu: Nie interesuje mnie to. Odpowiedź przychodzi po sekundzie: „Akceptuję”. Wow, jestem pod wrażeniem.

Szukam dalej.

Opuszczony

Jest i Opuszczony. Żona się wyprowadziła, teraz ogranicza mu kontakty z córką. „Kobiety są podłe” wyznaje. Piszemy trzy dni, w końcu on proponuje spotkanie. Przychodzi punktualnie. Widzę go, bo zaparkowałam blisko. Rozgląda się, w końcu siada przy oknie. „Czy to naprawdę ten gość ze zdjęcia?”. Nie, to nie jest ten gość. Tamten był uśmiechnięty, męski, w moim typie. Ten ma metr w kapeluszu. Ale ludzi nie ocenia się po wyglądzie. Ryzykuję więc i wychodzę z auta. Zajmujemy stolik.

Opuszczony do kelnerki: Nie wiem, czy będziemy coś jeść, najpierw przepłuczemy sobie usta.

Zamawiam lemoniadę, piję w tempie ekspresowym. Przepłuczemy sobie usta? Pal licho, że oszukał ze zdjęciem. Ale rozmowa się nie klei. Uciekam…opuszczony zamienia się w stalkera. Pisze, dzwoni, jego wiadomości ciągną się i ciągną. Milion zdań, najprawdopodobniej bełkotu po pijaku. Mówię wprost: „Nie jestem zainteresowana|. On się tym nie zraża, staje się coraz bardziej nachalny. Ale dlaczego, dlaczego ty mi to robisz. Boże, ja naprawdę nie śnię. Kocham Pana Tindera. W końcu muszę Opuszczonego zablokować, bo wiadomości od niego przychodzą w środku nocy, o świcie, zanim zadzwoni budzik i w środku ważnego zebrania.

Nie poddaję się jednak.

Iluzja

W końcu pojawia się Iluzja, podobno w trakcie rozwodu. Od razu między nami iskrzy. Dowcip, czar, rozmowy, ależ my się rozumiemy. Pisze, dzwoni jak oszalały. Już widzę nas na kanapie i w tym Wietnamie, w którym bywa. Już go poznaję w myślach z przyjaciółką. Przecież skoro dostaję SMS-y co dziesięć minut i bez przerwy to mogę sobie coś uroić. Właśnie– roić. Wylatuję z przyjaciółką do Londynu, wysyłam zdjęcia. Ale Iluzja nie odpowiada. Po dwóch tygodniach korespondencji milczenie.  Piszę do niego: „dlaczego się nie odzywasz, czy brak wiadomości oznacza, że to koniec? Odpowiedź jest krótka: „Tak, pozdrawiam”. I tyle. Hmm, przepraszam. Czy to nie on dwa dni temu napisał mi, że przyleci po mnie na lotnisko, jak wrócę z Londynu?

No tak, może się czepiam. Nie mogłam tego jakoś przeboleć. Znalazłam go potem na Facebooku. Ładna ta jego żona, z którą wcale się nie rozwiódł. I córeczka, która miała mieć lat 9. No, miała trzy. Ale może te kilka lat to żadna różnica?

BDSM

Był jeszcze pan BDSM, pt. „kocham przemoc”. Tak nazwałyśmy go z przyjaciółką.Pisał do mnie, a potem do niej. „Chcę cię przywiązać, słyszeć jak jęczysz, chcę cię bić, chcę, żebyś czuła ból”. Auć. Ale że tak do wszystkich to pisze?

Po miesiącu jednak wylogowałam się z tego uroczego siedliska próżności.  Och ta adrenalina, te emocje na początku. Haj, haj i jeszcze raz haj. Z tego się można tylko śmiać, i to jest serio zabawne. Państwo rozpędzeni w życiu. Na zdjęciu piękni, kolorowi, dobro i radość życia w czystej postaci. W środku burdel.

Kto w ogóle jest na tinderze? A poczekaj, znany prezes agencji reklamowej, ważna szycha ze świata adwokatów, pan prezes jednego z banku, kilku pisarzy. Wiesz, że większość ma żony. No naprawdę, sporo z nich ma żony. Jeden taki nawet mówił ostatnio w wywiadzie, że jest bardzo szczęśliwy. Tak, a miesiąc wcześniej pisał mojej koleżance, że chce ją brać wszędzie i czuje się taki samotny.

Bawmy się, bawmy:). To może ja wyłączę tego tindera i jednak umówię się z bratem koleżanki. Co prawda nie lata na kitesurfingu i nie wygląda jak Adonis, ale rozwiódł się z żoną naprawdę. N–a–p–r–a–w –d–ę. Jakie to ładne słowo.

Że smutno brzmię? No chyba oszalałaś. Bywają piękne zakończenia. Moja przyjaciółka ściągnęła sobie tindera w maju. Poznała faceta, rozmawiali dwa dni, po tygodniu razem mieszkali. W marcu rodzi im się dziecko. Są szczęśliwi. Miłość z panem Tinderem to jest loteria. Wygrywasz, przegrywasz, wygrywasz, przegrywasz. Czasem zwyciężasz 🙂


Seks Związek

Chodzisz na basen? Zadbaj nie tylko o formę, ale i o zdrowie intymne

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
3 lutego 2016
Fot. Pixabay / jill111 / CC0 Public Domain
 

Zajęcia na basenie mają wielu zwolenników zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, bez względu na wiek. I nic dziwnego, skoro pływanie łączy ze sobą nie tylko chwile przyjemnego kontaktu z wodą, relaksem oraz gwarantuje szereg innych, zdrowotnych zysków. Trening wykonywany w wodzie doskonale rozluźnia ciało, w dodatku nie obciąża stawów, co jest wskazane dla osób ze zwyrodnieniami tych części ciała, a także z nadwagą, szukających możliwości bezpiecznej formy ruchu.

Co jeszcze zyskujesz korzystając z zajęć na basenie?

Pływanie w idealny sposób łączy przyjemne z pożytecznym, aktywizując mięśnie przy jednoczesnym odciążeniu stawów i kręgosłupa. Poprawia elastyczność stawów i ich ruchomość, co wskazane jest podczas rehabilitacji urazów, oraz leczenia schorzeń, a także jest korzystne dla osób w podeszłym  wieku.

Podczas pływania wzmacnia się serce, i poprawia kondycja, zwiększeniu ulega również wydolność płuc, korzystnie wpływając na układ oddechowy.  Aby cieszyć się tym, nie trzeba wyłącznie pokonywać wielu długości basenu. Nawet wyważony ruch w wodzie, zapewniany podczas zajęć z aqua-aerobiku wzmacnia organizm. Poza tym utrata kalorii na basenie umożliwia nie tylko zrzucenie nadmiaru kilogramów, ale ogólne kształtowanie sylwetki i utrzymanie zdrowego, prostego kręgosłupa.

Jakby tych zalet było mało, taki ruch – co docenią panie- pozwala na zniwelowanie pojawiającej się na udach, pupie czy biodrach “skórki pomarańczowej” czyli cellulitu. Pływanie zlecane jest także szybko rosnącym dzieciom, kobietom w ciąży szukającym alternatywnego ruchu oraz zapobieżenia dokuczliwym obrzękom kończyn.

W wypadku korzystania zajęć na basenie, wiek nie odgrywa roli. Już od kilkumiesięcznych szkrabów, bo wiekowych seniorów zalecona jak taka forma ruchu. Nigdy też nie jest zbyt wcześnie lub zbyt późno, by pod okiem profesjonalnego instruktora nauczyć się pływać.

Zwróć uwagę na zagrożenie dla zdrowia intymnego

O ile pływanie ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, tak szczególną troską należy przy tym objąć zdrowie intymne, o którym panie często zapominają. Woda w basenie gwarantuje nie tylko przyjemność, ale i pewne zagrożenie. Niestety w wodzie w jednym czasie przebywają różne osoby, mające różne kłopoty zdrowotne, oraz wykazujące braki w dbałości o higienę. Olbrzymim zagrożeniem są występujące w wodzie chorobotwórcze bakterie, wirusy, grzyby oraz pasożyty, przenikające do organizmów zdrowych osób. Można zarazić się nie tylko grzybicą stóp, ale i zapaść na schorzenia układu moczowo-płciowego, co jest wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet.

Jak działać aby uchronić się przed zakażeniem?

Przed wejściem do basenu obowiązkowo należy wziąć prysznic, aby brud a wraz z nim czynniki chorobotwórcze nie dostały się do wody. Niestety nie mamy wpływu na postępowanie innych, ale każdy, kto wchodzi na basen, świadomie powinien dbać o przestrzeganie tej zasady. Nie chodzi jedynie o to, by opłukać ciało wodą, ale by umyć miejsca intymne zarówno przed wejściem do basenu, jak i po wyjściu z niego. Do tego celu najlepiej użyć odpowiednich płynów do higieny intymnej, ponieważ zadziałają one lepiej od mydła. Pod żadnym pozorem nie wolno korzystać ze wspólnego ręcznika, ani wymieniać się nim z towarzyszami kąpieli. Bezpieczniej jest również nie siadać bezpośrednio na desce klozetowej w basenowej toalecie, lub siadać na specjalnych jednorazowych podkładkach. Unikając zakażenia chorobotwórczymi drobnoustrojami, same podczas infekcji intymnych nie korzystajcie z publicznych kąpielisk. Poza ty, że można nieść zagrożenie innym kobietom, można również pogorszyć stan własnego zdrowia.

Sięgnij po pomoc z aptecznej półki

Zanim pojawią się poważne kłopoty ze zdrowiem intymnym, warto do powyższych porad dołączyć profesjonalną pomoc w ich zapobieganiu, oraz gdy jest taka potrzeba, leczeniu. To wcale nie jest trudne, wystarczy sięgnąć po Gynauxil. Te globulki dopochwowe mają za zadanie poza ochroną narządów intymnych przed infekcją, ograniczyć rozwój infekcji oraz zregenerować i nawilżyć błonę śluzową pochwy. Zawarty w nich kwas hialuronowy ochrania uszkodzone tkanki, a jego higroskopijne i wysokoelastyczne cząsteczki tworzą trwały film utrzymujący nawilżenie nabłonka. Ułatwia regenerację tkanek i gojenie się ran. Kwas mlekowy wykazuje działanie ściągające a także przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwpierwotniakowe. Specjalistyczne selektywne podłoże powoduje namnażanie się pałeczek Lactobacillus vaginalis, niezbędnych do utrzymania prawidłowej biocenozy pochwy. Globulki Gynaxiulin mogą stosować kobiety w każdym wieku. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Przestrzeganie zasad higieny oraz mądre podejście do kwestii zdrowia intymnego, pomoże zaradzić kłopotom. O wiele łatwiej jest działać profilaktycznie, sięgając po sprawdzone preparaty, niż ponosić konsekwencje zakażeń, prowadzących do poważnych powikłań.


Artykuł powstał we współpracy z marką Gynauxil


Seks Związek

Akcja „Moja pierwsza miłość”

Redakcja
Redakcja
2 lutego 2016
Fot. iStock / Solovyova

Pamiętam – miał niebieskie oczy i blond, kręcone włosy. Był jednym z największych łobuzów w szkole. Ale to właśnie w nim zakochałam się po raz pierwszy. Pamiętam imię i nazwisko, i nawet to, że miał pieprzyk tuż nad lewą brwią. To z nim po raz pierwszy się całowałam.  Ciekawe czy poznałabym go dziś, gdyby minął mnie na ulicy. Wyjechał, a ja tak długo czekałam, myślałam, że wróci, że jeszcze kiedyś się spotkamy. Dzisiaj uśmiecham się do tych wspomnień. Pierwsza miłość jest wyjątkowa, to zauroczenie, motyle w brzuchu, ta szeptana na ucho przyjaciółki tajemnica. Niepewność, ciekawość i radość. Zakochując się po raz pierwszy mamy wrażenie, że unosimy się nad ziemią.

Luty to taki czas, kiedy na chwilę przystajemy w naszej miłości. Może dlatego, że nie obchodzimy Walentynek, a może właśnie dlatego, że je obchodzimy. Jedno jest pewne. W tym zimowy miesiącu o miłości myślimy bardziej niż zwykle. Dlatego  chciałybyśmy was zachęcić do wspomnienia waszej pierwszej miłości. Zakochania, zauroczenia. Odkurzenie w pamięci tych wyjątkowych chwil. To z pewnością są piękne historie.

Zapraszamy – włączcie się do naszej akcji „Pierwsza miłość”. Napiszcie do nas opisując swoją pierwszą miłość. My najciekawsze listy nagrodzimy i opublikujemy. Powspominajcie z nami <3

i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

ks. Jan Twardowski


Zasady:

  1. Aby wziąć udział w naszej akcji należy wykonać zadanie konkursowe.
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi lub przesłania większej ilości zdjęć, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwsze zdjęcie z pierwszej  nadesłanej wiadomości.

Zadanie konkursowe:

Opowiedz nam o swojej pierwszej miłości. Wyślij do nas list (za pośrednictwem poczty elektronicznej – e-mail), w którym opowiesz nam swoją pierwszą miłosną historię. Listy przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując „Moja pierwsza miłość”. Listy będziemy podpisywać imieniem i nazwiskiem – tak, abyśmy mogli bez trudu wyłonić i ogłosić Laureatki naszej zabawy.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody

made in sephora5 x Walentynkowy zestaw kosmetyków od Sephora, składający się z: 3 produktów Sephora z walentynkowej edycji limitowanej Be Atomic:
Musujący żel do kąpieli i pod prysznic Kwiat bawełny Be Atomic*
Aksamitny Balsam do Ciała Kwiat bawełny Be Atomic
Balsam do ust

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Partnerem naszej zabawy jest 

SEPHORA WWB Blanc TYPO

Wszystkie listy możecie przeczytać tutaj

Zabawa trwa od 02.02.2016 do 15.02.2016 r.. Ogłoszenie Laureatów nastąpi do dnia 22.02.2016 r. na stronie www.ohme.pl

Regulamin akcji znajduje się tutaj


Zobacz także

A my mieliśmy być wyjątkowi. Jak już to rozwieźć się szumnie i z przytupem, ale nie tkwić obok siebie

A my mieliśmy być wyjątkowi. Jak już to rozwieść się szumnie i z przytupem, ale nie tkwić obok siebie

stworzona do życia w związku

Czy jestem stworzona do życia w związku?

Co się dzieje z penisem po seksie?

Mężczyźni oceniają swoje wzwody na 16 cm. Czy w rzeczywistości są krótsze i co na to kobiety?