Seks

Ulubiona pozycja seksualna mężczyzn? Kobiety też nie narzekają

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
6 stycznia 2019
Fot. iStock/fizkes
 

Seks jest czymś, co wyjątkowo skutecznie angażuje i wyostrza zmysły. Uwielbiamy uprawiać seks, bo daje on wiele radości, przyjemności, a dodatkowo wzmacnia więź pomiędzy partnerami. Miłosne uniesienia pozawalają odkryć w drugiej osobie wiele rzeczy.

Oczywiście tak pięknie jest tylko wtedy, gdy para dobrała się rodzajem temperamentu oraz preferencji seksualnych, bo to, co cieszy i podnieca pana X, dla pani Y może być nie do przyjęcia.

Fajnie, gdy para nie nudzi się ze sobą w łóżku. Jeszcze lepiej, gdy ich dopasowanie, ulubione gadżety oraz pozycja pozwalają czerpać z tego intymnego czasu jak najlepiej. Już dawno obalono mit, jakoby potrzeby mężczyzn i kobiet w łóżku różniły się od siebie diametralnie. A jeśli nawet się u kogoś różnią, to jest tyle pozycji do wypróbowania, że któraś zapewne okaże się tą najlepszą i dla niego i dla niej.

Dwoje kochanków, jedno pragnienie?

Okazuje się, wg deklaracji zarówno mężczyzn, jak i kobiet, że owa przyjemność może pochodzić z jednego źródła. Wg ankiety przeprowadzonej na portalu Dr.Ed.com, aż 35% osób spośród dwóch tysięcy ochotników, wybrało pozycję „na pieska”. Może nie jest to najbardziej wyszukana opcja, ale partnerzy lubią ją za wygodę, możliwość głębokiej penetracji i intensywne doznania. W kwestii dalszych miejsc preferencje już podążają w innym kierunku. Kobiety chętnie wybierają pozycję misjonarską, która pozwala na bliskość z partnerem, mężczyźni natomiast wolą pozycję„na jeźdźca”, która pozwala wyeksponować wdzięki partnerki. Chęć uprawiania seksu analnego i oralnego zdecydowanie częściej deklarują mężczyźni.

Nie licząc tego, że w łóżku ma być romantycznie/zabawnie/ostro, powinno być przede wszystkim przyjemnie dla obu stron!


źródło:  www.cosmopolitan.pl 


Seks

Rozwiodłaś się? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Właśnie zaczynasz nowe życie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 stycznia 2019
Fot. iStock/JANIFEST
 

Umówmy się – rozwód nie jest tym, co każdy sobie życzy w dniu ślubu, a jednak zdarza się w życiu wielu osób. Nie jest niczym miłym, wręcz przeciwnie, to bardzo trudny moment. Ale kiedy opadną trochę emocje, kiedy oswoimy się ze stratą, kiedy zaczniemy dostrzegać pozytywy naszej nowej sytuacji, okaże się, że życie po rozwodzie może nabrać cudownego blasku. Wiedzą to te kobiety, które są już po rozwodzie, które mówią, że zaczęły oddychać pełnią życia, dla których koniec stał się początkiem fascynującej przygody jaką jest życiem.

Dlaczego?

W końcu masz czas na to, co lubisz

Nie ma wymówek, nie ma ograniczeń, rozwód wyzwolił energię, którą trzeba gdzieś umieścić. Przypomnij sobie, co lubisz, co lubiłaś? Tańczyć, wspinać się, pływać, gotować, uczyć języków obcych, aranżować mieszkanie, ogród? Powrót do swojej pasji to cudownie odstresowujące lekarstwo po rozwodzie, to też świetna okazja do rozpoczęcia nowego życia towarzyskiego.

Możesz próbować nowych rzeczy

Bo czemu nie? Może zajęcia z witrażu? Rysunku? Rzeźby? Obcowanie ze sztuką łagodzi stres, pobudza kreatywność, dzięki tym zajęciom odbudowuje się twoje poczucie wartości, nabierasz też dystansu do siebie i świata. Przecież niczego nie musimy traktować śmiertelnie poważnie, w życiu musi być czas na zabawę i śmiech.

Jest jeszcze jedno – sztuka to fantastyczne ujście dla twoich emocji. Po rozwodzie ważne jest, aby ćwiczyć mózg w zdrowy i produktywny sposób.

Masz okazję wyremontować mieszkanie

I nie chodzi tu wcale o nowe meble, kosztowne prace. Czasami wystarczy trochę farby, tapety, dobry pomysł i już. Przestaw meble, wyrzuć to, co jest ci zupełnie niepotrzebnie. Zaaranżuj najbliższą przestrzeń tak, żebyś ty czuła się w niej na nowo dobrze. A może spróbujesz pobawić się w odnowienie mebli? Teraz jest mnóstwo filmów, instrukcji, jak to zrobić, a materiały dostępne są w każdym większym budowlanym sklepie.

Jedź tam, gdzie zawsze chciałaś pojechać

Twoje życie było nieustannym kompromisem? Ty chciałaś nad morze, a on w góry? Ty za granicę, a on nie wyobrażał sobie wakacji poza Polską? Urlop może nie być pierwszą rzeczą, która pojawia się w twojej głowie zaraz po rozwodzie, ale tak właśnie powinno być. Zaplanuj podróż gdzieś, gdzie nigdy wcześniej nie byłaś i zobacz świat w nowym świetle.

Weź sobie zwierzaka

Serio. Obecność w domu zwierzaka poprawia nasz nastrój i zdrowie psychiczne – szczególnie po rozwodzie. Myślisz, że nie chcesz mieć dodatkowego obciążenia? Przecież zwierzę nim nie jest. Nikt tak nie cieszy się twoją obecnością jak ono, poza tym zapewni ci poczucie bezpieczeństwa i da poczucie celu po rozwodzie. To naprawdę nie jest durny pomysł. Pomyśl nad pozytywami, nie skupiaj się na problemach.

A to dopiero początek nowego życia po rozwodzie, tym razem to, jak ono będzie wyglądało zalezy tylko i wyłącznie od ciebie. Nie ma wymówek, nie ma na kogo zrzucić winy, jesteś sobie sama sterem i żeglarzem, więc płyn dokąd tylko chcesz. Skorzystaj z tej szansy.


Seks

30 rzeczy, które wydarzą się wtedy, gdy naprawdę pokochasz siebie i zaczniesz o siebie dbać

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 stycznia 2019
Fot. iStock/jacoblund

Miłość własna nie ma nic wspólnego z byciem egoistą, czy samolubnym. Nie chodzi o mentalność „ja, ja, ja”. Ani nie o walkę ze światem, aby dostać to, co chcemy. Miłość własna to zdrowe dbanie o siebie. Kiedy ją regularnie praktykujesz, twoje życie zaczyna się zmieniać…

30 rzeczy, które wydarzą się wtedy, gdy naprawdę pokochasz siebie i zaczniesz o siebie dbać

Kiedy kochamy siebie i dbamy o siebie …

1. Przestajemy widzieć siebie i innych zbyt ambicjonalnie. W rezultacie zawsze będziemy dla siebie wystarczający

2. Obniżamy ryzyko depresji, lęków, nadciśnienia, ataków serca i innych problemów związanych z krążeniem. Może to nam również pomóc wzmocnić układ odpornościowy, zmniejszając szanse na przeziębienie.

3. Obejmujemy całą naszą rzeczywistość i przestajemy obwiniać się i walczyć z nią.

4. Wiemy, że miłość tworzy bardziej pokojowy i akceptujący świat wokół nas.

5. Zaczynamy żyć pełnią życiem obfitym w każdej jego dziedzinie, bez konieczności walki lub naciskania, aby coś zdobyć.

6. Pozwalamy sobie na rozwój w naszym życiu. Im bardziej się rozwijamy, tym lepiej szerzymy miłość i radość.

7. Jesteśmy zmotywowani, aby okazywać więcej miłości, troski, pomocy i wsparcia innym

8. Czujemy się bezpiecznie wiedząc, że możemy polegać na samych sobie.

9. Ćwiczymy więcej miłości i akceptacji wobec innych. Kiedy kochamy i troszczymy się o siebie, zaczynamy akceptować wady. Kiedy zdamy sobie z nich sprawę, możemy lepiej wybaczać innym ich braki, zaakceptować je jako część „całości” danej osoby.

10. Wiemy, że porażki przyczyniają się do naszego rozwoju.

11. Wiemy, że to kim jesteśmy, nie zależy od tego, ile mamy.

12. Wiemy, że jesteśmy wystarczający i nie musimy się sprawdzać.

13. Tworzymy nowe relacje ze spokojem, dbając o swoją przestrzeń.

14. Nie koncentrujemy się na samotności, odczuwamy jedność ze światem.

15. Czujemy pokój, akceptując siebie, nasze mocne i słabe strony bezwarunkowo.

16. Stajemy się lepszymi opiekunami dla innych. Kiedy jesteśmy zrównoważeni w miłości i trosce, którą sami sobie zapewniamy, jesteśmy w stanie lepiej dbać o otaczających nas ludzi.

17. Akceptujemy błędy i porażki, które przychodzą, kiedy pozwalamy sobie być ludźmi, zapraszając wrażliwość na nasze życia.

18. Nie obchodzi nas, co mówią inni.

19. Jesteśmy bardziej odporni i potrafimy sprostać każdemu wyzwaniu, jakie stawia przed nami życie, postrzegać te wyzwania jako okazje do nauki i rozwoju.

20. Nie boimy się pokazać tego, kim jesteśmy.

21. Jesteśmy lepszymi obserwatorami

22. Bierzemy odpowiedzialność za nasze życie, zdając sobie sprawę, że jesteśmy źródłem wszelkiego szczęścia.

23. Dbamy o przyszłość, karierę, związki, pasję, współczucie, empatię i autentyczność.

24. Nie pozwalamy, by strach nas kontrolował.

25. Wiemy, jaki jest nasz cel i żyjemy nim.

26. Akceptujemy, gdy ktoś się z nami nie zgadza i nie martwimy się o te nieporozumienia, ponieważ uznajemy, że każdy ma prawo do własnych poglądów.

27. Zastępujemy gniew kreatywnością i twórczością.

28. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że myśli nas stresują, potrafimy je od siebie odsunąć.

29. Stajemy się bardziej otwarci.

30. Inspirujemy innych do miłości i troski o siebie.


Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

Seksoholizm twojego partnera odbija się na waszym związku i systematycznie niszczy twoje życie

7 największych mitów na temat seksu analnego. Czas najwyższy je obalić

zdrada

Nieszczęścia chodzą trójkami. Jak pachnie zdrada