Go to content

Z sypialni do szpitala? 8 popularnych urazów, które mogą się zdarzyć

Wiecie jak to jest z tym seksem – każdego z nas czasem poniesie. I właściwie to tylko pozazdrościć! Bo jak potrafimy zatracić się w seksie i nie zważać na drobne urazy, to faktycznie musi być bosko. Dopiero po wielkim „wow” otwieramy szeroko oczy i pytamy: „Ej, ale skąd ta krew?”, orientujemy się, że coś boli, piecze, noga zaraz odpadnie i w ogóle to coś się stało ze stawem biodrowym. 

Nigdy nie zapomnę opowieści mojej koleżanki, której to zachciało się miłosnych igraszek tuż pod koniec okresu. Zapomniała bidula, że ma w sobie tampon. Jemu coś tam ponoć przeszkadzało w trakcie, ale po co się wybijać z rytmu? Po fakcie się dziewczynie przypomniało i teraz pytanie, jak to cholerstwo wyjąć, skoro sznureczek również gdzieś wewnątrz się zapodział. Mogę sobie tylko wyobrażać, jaka była wtedy zestresowana, chociaż opowiadała ze śmiechem, jak to zrobili w sypialni coś na kształt fotela ginekologicznego. Nogi miała na rozstawionych krzesłach, facet świecił sobie lampką biurową i gmerał palcami w poszukiwaniu tamponu. Udało się, chociaż miała już wizję wizyty u ginekologa. To by dopiero był wstyd…

No właśnie – wstyd. Kiedy coś stanie nam się w trakcie seksu, boimy się iść do lekarza lub jechać do szpitala. Już widzimy ten rozbawiony personel, który z uśmiechem pyta: „Więc mówi pani, że na ten wibrator nadziała się przypadkiem, spacerując nago po mieszkaniu? Z RTG wynika, że jest głęboko w jelicie grubym„. MASAKRA.

No, ale bądźmy szczerzy – czasem pomoc jest konieczna, a czasem można leczyć się domowymi sposobami. Jeśli jednak czujesz, że interwencja personelu medycznego jest niezbędna, jedź po pomoc, zamiast się czerwienić.

Oto kilka najpopularniejszych urazów w trakcie seksu:

Nadwyrężone mięśnie

No cóż, seks wymaga dobrej kondycji i sprawnych mięśni. Jeśli na ogół tylko siedzisz przy biurku, a teraz nagle rozkładasz nogi najszerzej jak umiesz i tak w tej pozycji jesteś kilkanaście minut, przygotuj się, że kolejnego dnia będziesz chodzić jak postrzelona łania na zamarzniętym stawie.

Zgubiony kondom

Może zagubić się w akcji tak samo jak tampon. Na ogół udaje się wyjąć go z pomocą partnera i wizyta u lekarza nie jest konieczna. W tej sytuacji warto jednak ją rozważyć, jeśli nie planujecie dziecka. Kto wie, kiedy się zsunęła i co tam właściwie się zadziało.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/1001nights

1/1 Z sypialni do szpitala? 8 popularnych urazów, które mogą się zdarzyć

Otarcia naskórka

Nie chodzi tylko o te, które mogą pojawić się w okolicy krocza, jeśli nie jesteś wystarczająco mokra. Mowa także o otarciach, które są spowodowane seksem w różnych, dziwnych miejscach. Np. na dywanie. Odradzam pozycję na pieska, bo można wstać z zakrwawionymi kolanami. Takie zranione miejsca zawsze należy odkazić.

Złamanie penisa

Chodzi o pęknięcie naczyń i struktur, znajdujących się na całej długości penisa. Na pewno zorientujecie się w trakcie, a nie po, ponieważ facet zacznie wyć do księżyca. Podobno jest to wyjątkowo bolesny uraz i warto pojawić się u lekarza po takim zdarzeniu.

Złamania kości

Tak, tak, zdarzają się. Szczególnie chodzi o palce, które zdarza nam się wyginać w różne strony. Uwaga, pod wpływem adrenaliny można początkowo nie odczuwać silnego bólu.

Poślizgnięcia

Ach ten seks pod prysznicem! Wszystko fajnie, tylko ślisko. Zalecam ostrożność, a jeśli któreś z was fiknie, na spokojnie oceńcie obrażenia. Mogą to być stłuczenia, drobne rany, złamania, a nawet urazy głowy, wymagające przyjazdu pogotowia.

Urazy kręgosłupa

To nie jest najlepszy moment, żeby sobie przypominać, że jeszcze 20 lat temu potrafiłaś wygiąć się „w syrenkę”. Nie kombinuj, jeśli nie jesteś w najlepszej formie. To samo dotyczy też panów, którzy naoglądali się pornosów i teraz próbują uprawiać seks, trzymając partnerkę w górze lub wyginając się w dziwnych pozach. A co będzie, jak wypadnie dysk?

Uszkodzenia narządów płciowych

Wszyscy lubimy eksperymentować, ale dobrze zastanowić się dwa razy, zanim wsadzi się jakieś ciało obce w którykolwiek otwór ciała. Przemyślcie, czy aby na pewno się zmieści, nie powodując obrażeń. No i upewnijcie się, że dacie radę ten przedmiot później wyciągnąć…

Źródło: Bustle/PopSugar