Seks Związek

Praca a rozwód. Jakie zawody sprzyjają rozstaniom?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
22 grudnia 2017
Dynamit, który rozsadzi każde małżeństwo. Dwa najczęstsze powody rozwodów
fot. iStock/mofles
 

To, czy dany związek przetrwa, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim mowa tu o cechach charakteru, wyznawanych wartościach i relacjach w związków. Naukowcy udowodnili jednak, że na powodzenie małżeństwa ma także wpływ wysokość zarobków i wykonywany zawód. Komu może grozić rozwód?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, a najważniejsza jest miłość. Jeśli jej nie zabranie, partnerom uda się pokonać wszelkie przeszkody. Można wierzyć w te romantyczne hasła, jednak badania są bezlitosne – niskie zarobki sprzyjają rozstaniom. Właśnie takie związki rozpadają się najczęściej – do takich wniosków doszli naukowcy z Instytutu Badań nad Rodzinami, którzy przeanalizowali wyniki badania American Community Survey.

Co więcej, udało się także wskazać, jakie zawody są najbardziej narażone na rozpad związków. Mowa o menedżerach gier, barmanach, stewardessach oraz telemarketerach. Na liście zawodów, które mają największe szanse na udane życie prywatne, znaleźli się natomiast: specjaliści od ubezpieczeń, naukowcy, lekarze oraz psychoterapeuci.

Masz się czego obawiać, czy twojego zawodu nie ma na liście?


 

Źródło: Prevention/Chilli Zet


Seks Związek

Dziewczyna czy starzec? Wystarczy jedno spojrzenie, by zrozumieć, jaki naprawdę jesteś

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 grudnia 2017
Fot. Screen / BRIGHT SIDE
 

Kochamy iluzje optyczne. Psychologowie już dawno stwierdzili, że to, w jaki sposób widzimy świat, w jaki sposób staramy się go zrozumieć, to wielka skarbnica wiedzy o tym, jacy jesteśmy wewnątrz. Twoje pierwsze wrażenie na temat jakieś sytuacji, pierwsza rzecz, która rzuci ci się w oczy gdy na coś lub na kogoś patrzysz mówi o tobie więcej niż dłuższa rozmowa…

Spójrz na ten rysunek (rzuć okiem, nie przyglądaj mu się dłużej), co widzisz?

Jeśli widzisz starca

Jest to znak, że jesteś delikatną, wrażliwą osobą, która ma niezwykłą, ale dość szkodliwą dla siebie zdolność „dopasowywania się” do uczuć innych ludzi. Prawdopodobnie używasz prawej strony mózgu bardziej niż lewej, co oznacza, że ​​jesteś bardzo kreatywną osobą.  Bywasz bardzo emocjonalny, cechuje cię ogromna empatia. Zawsze starasz się planować swoje życie co do minuty, dopiero z wiekiem nabierasz dystansu i „wrzucasz na luz”.

Jeśli widzisz dziewczynę

Jest to znak, że jesteś bardzo troskliwą osobą, która długo rozpamiętuje ważne dla siebie (szczęśliwe i nieszczęśliwe ) wydarzenia. Prawdopodobnie częściej pracujesz J lewą stroną mózgu, co oznacza, że ​​twoje myślenie opiera się głównie na logice. Cechuje cię optymizm, dajesz ludziom pozytywną energię. Czasem działasz impulsywnie i podejmujesz decyzje, których potem żałujesz. Z wiekiem uczysz się ostrożności (także w podejściu do innych ludzi).


Na podstawie: ba-bamail.com

 


Seks Związek

W kuchni się spełniaj, zdziro!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 grudnia 2017
Fot. Screen /You Tube

„Ofiarą cyberprzemocy może stać się każdy, bez względu na płeć. Badania pokazują jednak, że kobiety są w sieci atakowane częściej i, co istotniejsze, ataki te mają specyficzny, seksistowski charakter oraz bardzo często dotyczą wyglądu, płci, życia prywatnego i intymnego” – czytamy w raporcie Helsińskiego Fundacji Praw Człowieka

„Przestań, to tylko taki żart” – tak najczęściej kwitowane są przejawy przemocy w sieci wobec kobiet. Nie od dziś wiadomo, że anonimowość sprzyjaj poczuciu bezkarności, przy czym mężczyźni czują się zdecydowanie bardziej ponad prawem. Wysyłają kobietom propozycje seksualne, wypisują komentarze, posty, wysyłają maila o charakterze seksualnym, w których chcą poniżyć, ośmieszyć lub zastraszyć. Przemoc internetowa to także fałszywe profile o wydźwięku erotycznym, upublicznianie informacji na temat życia intymnego, wykorzystywanie zdjęć do poniżających memów.

Po zebraniu danych do raportu powstał spot „Niepokonana”, który ma uświadomić, z czym na co dzień zmaga się kobieta w sieci, jak jest traktowana, jak się o niej pisze. Każdy chętnie da upust swoim emocjom i opiniom, bo wydaje mu się, że za szklaną ścianą monitora jest bezpieczny…

Bohaterką spotu jest Maria Skłodowska-Curie i choć całość osadzona jest w czasach, w których żyła, to jednak uwspółcześniona o media społecznościowe. Tak mogłaby wyglądać rzeczywistość Skłodowskiej, gdyby żyła dzisiaj… Tak wygląda rzeczywistość wielu kobiet. Nie pozwólmy się tak traktować.


źródło: HFPC


Zobacz także

nie tolerujesz w związku

„25 lat samotności w związku. Brak czułości, wyjść, rozmów. Wiem, że nic już mnie nie czeka”

Najszczęśliwszy moment w twoim małżeństwie wciąż przed tobą

10 rzeczy, których uczy nas rozwód. Z każdej bitwy możemy wyjść zwycięsko, jeśli tylko tego chcemy