Go to content

Praca a rozwód. Jakie zawody sprzyjają rozstaniom?

Dynamit, który rozsadzi każde małżeństwo. Dwa najczęstsze powody rozwodów
fot. iStock/mofles

To, czy dany związek przetrwa, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim mowa tu o cechach charakteru, wyznawanych wartościach i relacjach w związków. Naukowcy udowodnili jednak, że na powodzenie małżeństwa ma także wpływ wysokość zarobków i wykonywany zawód. Komu może grozić rozwód?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, a najważniejsza jest miłość. Jeśli jej nie zabranie, partnerom uda się pokonać wszelkie przeszkody. Można wierzyć w te romantyczne hasła, jednak badania są bezlitosne – niskie zarobki sprzyjają rozstaniom. Właśnie takie związki rozpadają się najczęściej – do takich wniosków doszli naukowcy z Instytutu Badań nad Rodzinami, którzy przeanalizowali wyniki badania American Community Survey.

Co więcej, udało się także wskazać, jakie zawody są najbardziej narażone na rozpad związków. Mowa o menedżerach gier, barmanach, stewardessach oraz telemarketerach. Na liście zawodów, które mają największe szanse na udane życie prywatne, znaleźli się natomiast: specjaliści od ubezpieczeń, naukowcy, lekarze oraz psychoterapeuci.

Masz się czego obawiać, czy twojego zawodu nie ma na liście?


 

Źródło: Prevention/Chilli Zet