Go to content

Maszynka do makijażu permanentnego – co to za urządzenie i do czego służy?

Makijaż permanentny to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej kobiet. Nic w tym dziwnego – odpowiednio wykonany, może utrzymywać się nawet przez kilka lat! Czy zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób przeprowadza się ten rodzaj zabiegu? Jak się okazuje, niezbędnym elementem jest maszynka do makijażu permanentnego – to właśnie od niej zależy ostateczny efekt pracy. Czym tak właściwie jest to urządzenie i do czego służy? Tego dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Co jest potrzebne do wykonania makijażu permanentnego?

Do właściwego wykonania makijażu permanentnego potrzebne są trzy podstawowe elementy. Jednym z nich jest wspomniana wyżej maszynka, drugim igły, trzecim zaś barwniki. Niezbędne są także dodatkowe akcesoria, takie jak: woda destylowana do przemywania, waciki i maść znieczulająca. Niektóre gabinety korzystają również z gotowych szablonów, ułatwiających wymodelowanie określonych partii twarzy.

Czym jest maszynka do makijażu permanentnego?

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to umożliwia wykonanie makijażu permanentnego. Swoją budową przypomina czytnik kart, który wyposażony jest w rękojeść, zwaną też pistoletem. Ta część z kolei składa się z silnika, przeniesienia napędu oraz mocowania igły lub kartridża. To właśnie pistoletem wykonuje się całą pracę polegającą na wprowadzeniu pigmentu pod naskórek.

Sklepy oferują różnorodny wybór tego rodzaju aparatów. Często są wzbogacone o dodatkowe funkcje, umożliwiające nie tylko wykonanie trwałego makijażu, lecz także zabiegi takie jak biostymulacja czy mezoterapia mikroigłowa.

Będąc linergistką, warto postawić na sprzęt wysokiej klasy – na przykład na jeden z tych, jakie znajdują się w kategorii e-sklepu: https://quantumpmu.com/pol_m_URZADZENIA-QUANTUM-342.html. Urządzenia Quantum są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, odporne na wszelkie uszkodzenia, a także wyjątkowo wytrzymałe. Zapewniają precyzyjną i ergonomiczną pracę, dzięki czemu pigmentacja może być wykonana w szybki, a jednocześnie dokładny sposób.

Barwniki i kartridże – co to takiego?

Aby zabieg był w pełni udany, konieczne są także barwniki. Pigmenty do makijażu muszą spełniać szereg wymagań – przede wszystkim powinny być hipoalergiczne, nietoksyczne oraz nierozpuszczalne w wodzie. Warto wybierać produkty pochodzące wyłącznie od sprawdzonych, renomowanych producentów.

Kartridże, czyli igły do makijażu permanentnego są kolejnym ważnym elementem wpływającym na jakość zabiegu. Każdy moduł powinien być jednorazowego użytku, zapakowany sterylnie na blistrze i przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Tylko taki kartridż pozwala na zachowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa i higieny.