Jesteśmy świadome, wykształcone i dbamy o siebie. Zielenina, ćwiczenia, a nawet ubrania z bawełny organicznej- fit, eko, zdrowo. Nic w tym dziwnego, nie dzisiaj. Ale odpowiedz sobie teraz na pytanie – co robisz dla swojego zdrowia intymnego? Zaskoczona?
Większość z nas, kobiet nie przywiązuje znacznej uwagi do zdrowia intymnego, dopóki nie pojawią się symptomy jego braku. Infekcje, problemy, nieprzyjemności. A przecież kobieca pochwa niczym nie odstaje od serca (o które dbamy), czy jakiegokolwiek innego organu! Zdrowie intymne, to komfort życia intymnego, płodność… Więc, co tak naprawdę każda kobieta powinna wiedzieć o sobie, o swojej ochronie zdrowia intymnego?
Piramida ochrony zdrowia intymnego
Czyli absolutna podstawa, tego co dla kobiety powinny być najważniejsze. Najmocniejszym filarem piramidy jest fizjologia, równowaga – czyli po prostu właściwa higiena, leczenie infekcji natomiast jest małym fragmentem (bardzo ważne i potrzebne, lecz jeśli zadbacie o poprzednie filary, będzie to niezwykle rzadka procedura w waszym życiu).
Właściwa higiena intymna
Nie, mydło nie wystarczy. Według badań* 8 proc. Polek higienę intymną „załatwia” szarym mydłem lub żelem pod prysznic… To nie jest trafiony pomysł. Po pierwsze dlatego, że pH okolic intymnych znacznie różni się od tego na pozostałych częściach ciała, po drugie kolorowe mydełka są wręcz nafaszerowane sztucznymi efektami specjalnymi: cudowne zapachy, barwniki i – o losie – brokat (!), po trzecie w żaden sposób nie wpierają utrzymania naturalnej, kobiecej mikroflory. Zasadowe pH mydła jest jak broń wymierzona w naturalną barierę ochronną. Pochwa i jej okolicy mają odczyn pH kwaśny – i właśnie to chroni kobietę przed rozwojem wielu patogenów w jej środowisku. Higiena – to również odpowiednia przewiewna (najlepiej bawełniana bielizna), nie nadużywanie wkładek czy tamponów – czyli nie stosowanie ich nieustannie. A jeśli już sięgacie po takie nierzadko pomocne gadżety, pamiętajcie o ich częstej wymianie. To, że wkładka się nie zabrudziła, nie oznacza, że możemy ją nosić cały dzień!
Piramida ochrony zdrowia intymnego – co robić
Jak zbudować swoją piramidę?
Tak naprawdę każda z nas swoją piramidę buduje od podstaw. Zaczynając od wyboru kosmetyku do mycia a kończąc na regularnych wizytach u ginekologa czy leczeniu ewentualnych infekcji. Poza tym warto pochylić się nad swoją kobiecością nieco uważniej – z chęcią łykami witaminki na włosy i paznokcie, na to i tamto, ale ile z nas regularnie przyjmuje probiotyk czy wybiera dobry produkt do higieny?
Emulsja do higieny intymnej
Emulsja powinna być delikatna i skuteczna. Cechy idealnego preparatu do higieny intymnej spełnia niewiele preparatów. Podczas wyboru możemy śmiało wymagać: 0% konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła. Świetnym produktem jest prOVag® emulsja. Przeznaczona jest dla alergików, dzieci od 1 r.ż oraz kobiet , także w ciąży. Preparat mimo iż jest nowością został nagrodzony medalem SuperMama Awards oraz został mu przyznany Certyfikat Zaufania Złoty Otis 2015. Wykazuje działanie hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów, przy jednoczesnej promocji wzrostu Lactobacillus.
Lactobacillus, czyli tzw. pałeczki kwasu mlekowego, pełnią bardzo ważną rolę, wytwarzając nadtlenek wodoru, który działa antybakteryjnie oraz kwas mlekowy, który utrudnia rozwojowi patogennych organizmów w pochwie.
Czyli jednocześnie nie niszczymy naturalnej ochronę, podnosimy jej siłę i skuteczność.
DOBRA RADA: zrezygnuj z gąbek i myjek – to prawdziwa kolonia dla drobnoustrojów.
Szybka pomoc i wzmocniona chrona
Drugi najważniejszy filar intymnego bezpieczeństwa-wzmocniona ochrona i szybka pomoc. Kiedy organizm wysyła sygnały: szczypie i swędzi w okolicach intymnych-działaj natychmiast, precyzyjnie w zgodzie z kobiecą naturą-dostarcz skoncentrowanych składników którymi naturalnie się bronimy: metabolitów bakterii kwasu mlekowego, które hamują patogenne bakterie i grzyby, promują dobroczynne bakterie.
Bo jeśli już zadbamy o stan fizjologiczny – należy go jeszcze utrzymać. Aktywny tryb życia, zmiany hormonalne, podróże, seks, basen czy wizyta na siłowni – prawie każda życiowa aktywność kobiety sprzyja obniżeniu tej ochrony. O publicznych toaletach (tak, te w pracy też się liczą) chyba nie muszę wspominać.
I tu oczekujemy szybkich rozwiązań.
Żel do ochronny intymnej prOVag przydaje się i do codziennej ochrony i w sytuacjach wyjątkowych – takich jak pierwsze objawy infekcji sromu i pochwy-Łagodzi objawy zakażeń intymnych oraz ma silne działanie przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.
Długotrwała ochrona
Czyli właśnie probiotyk. Proste, skuteczne i dostępne rozwiązanie dla każdej kobiety by wzmocnić ochronę całego układu rozrodczego i pokarmowego. A jak wybierać probiotyk ginekologiczny? Najlepiej wybierać preparat stworzony dla Polek, czyli swoim składem dopasowany do naszej mikroflory. ProVag zawiera aż 3 polskie szczepy a ich działanie wycelowane jest w najbardziej szkodliwe patogeny powodujące infekcje intymne u Polek czyli: grzyby z rodzaju Candida oraz E. coli, E. faecalis, G. vaginalis, S. aureus, P. bivia, S. agalactiae oraz pomaga utrzymać na długo naturalną równowagę ekosystemu pochwy .
Jeśli nie chcesz zażywać probiotyku codziennie, bo zwyczajnie nie odczuwasz takiej potrzeby, pamiętaj o kilku sytuacjach wyjątkowych, w których powinnaś po niego sięgnąć:
– po antybiotykoterapii
– przy skłonności do nawracających infekcji intymnych
– wspomagająco podczas leczenia zakażeń układu moczowo-płciowego
– podczas menopauzy
– przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej
– w sytuacjach ogólnych infekcji organizmu takich, jak przeziębienia i obniżenie odporności organizmu
– gdy odczuwasz dyskomfort podczas seksu – np. z powodu suchości pochwy, skorzystaj z nawilżających globulek, które również odbudują naturalny ekosystem.
Leczenie
Ostatni element układanki. Każda infekcja intymna wymaga leczenia. Jeżeli czujesz, że „coś się święci” lub o zgrozo, jest już źle – pędź do ginekologa. Doraźnie pomogą probiotyki dopochwowe taki jak szybko działający inVag -. Ale nie odkładaj wizyty z powodu drobnej poprawy. Podczas leczenia, które zaleci twój ginekolog, możesz regularnie korzystać z całej kuracji prOVag. To wspomoże i przyspieszy proces leczenia. I pamiętaj, naprawdę nie ma nic gorszego niż niedoleczona infekcja intymna – choć często wydaje się błaha, skutki takiego przekładania dbania o zdrowie na później mogą być bardzo przykre.
Prewencje i wspomaganie leczenie ewentualnych infekcjo intymnych możesz prowadzić równolegle na dwóch frontach: globalnie i miejscowo. Stosując preparat doustny (ten w sposób ochronisz układ pokarmowy i okolice intymne poprze dekontaminację krocza) oraz miejscowo w postaci kapsułek dopochwowych lub żelu, który dodatkowo zapewni komfort i złagodzi podrażnienia.
Do pełnej ochrony zdrowia intymnego zastosuj wyżej wymienione produkty (inVag, prOVag żel, emulsja, kapsułk) wchodzące w skład Piramidy Zdrowia Intymnego najlepiej dopasowane do polskiej mikroflory i najlepiej przebadane na Polkach. Wypróbuj sama!
Teraz za możesz przetestować za darmo prOVag, producent zwróci Ci wydane fundusze za 1 dowolne opakowanie prOVag.
*Raport z badań ankietowych przeprowadzony w 2015 r., kobiecosc.info, n=807
Dowiedz się więcej na www.testujemy.provag.info
Artykuł powstał we współpracy z marką ProVag