Go to content

Kilku zaprzyjaźnionych mężczyzn zdradziło mi, na co zwracają uwagę, idąc z kobietą pierwszy raz do łóżka

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

Jako mężatka z kilkunastoletnim stażem słabo pamiętam, jakie emocje towarzyszą podczas pierwszego seksu z nowym partnerem. Moja przyjaciółka, która rok temu się rozwiodła, niedawno zaczęła znowu umawiać się na randki. A ponieważ sama „pierwszy raz” ma dawno za sobą, zaczęła się się stresować, jak wypadnie…  

Ok, obie wiemy, że depilacja wszystkich strategicznych miejsc to absolutny obowiązek. Ale co dalej? Na co jeszcze faceci zwracają uwagę, gdy pierwszy raz idą z kobietą do łóżka? My bez trudu, na jednym wdechu wymieniłyśmy co najmniej dziesięć elementów (bo wcale nie tylko o wygląd chodzi), na których się skupiamy.

Żeby nieco odciążyć koleżankę, postanowiłam zapytać kilku zaprzyjaźnionych facetów, na co zwracają uwagę. Niektóre odpowiedzi naprawdę zaskakują. Uwaga, kolejność przypadkowa!

Bielizna

Znacie to? „Jeżeli rozbierasz kobietę, a jej matki pasują do stanika, to znak, że to nie ty ją uwiodłeś, ale ona ciebie”. My, kobiety musimy przyznać, że coś w tym jest. Jak widać warto o ten komplet bielizny zadbać, ponieważ faceci zwracają na nią uwagę. Oczywiście najlepiej, gdyby była seksowna i koronkowa…

Zapach

I wcale nie chodzi o perfumy. Mężczyźni skupiają się na zapachu naszej skóry, włosów, oddechu. Warto więc nie przesadzić z wodą toaletową, by nie stłumić tych wszystkich afrodyzjaków.

Zachowanie

Faceci obserwują, czy kobieta czuje się swobodnie, czy może jest zawstydzona. Czy przejmuje inicjatywę, a może woli pozostać uległą. Co ciekawe, radzą, by zachowywać się naturalnie, zamiast robić coś, czego się nie lubi lub udawać kogoś, kim się nie jest.

Antykoncepcja

Choć mówi się, że facetów to nie interesuje, prawdziwy i dojrzały mężczyzna zawsze zapyta o to, czy w jakiś sposób się zabezpieczasz. Zwróci również uwagę na to, czy pozwalasz na seks bez prezerwatywy z nowo poznanym kolesiem.

Największe atuty

Podczas pierwszego seksu mężczyźni skupiają się przede wszystkim na tym, co w tobie najpiękniejsze. Być może są to nogi, a może piersi? Pośladki? Nie powinnaś więc się wstydzić – nie zwracają uwagi na mankamenty i detale, które z kolei dla ciebie są źródłem kompleksów.

Atmosfera

Dla facetów naprawdę ma znaczenie, w jakich okolicznościach odbywa się wasz pierwszy seks. Czy jest to szybki stosunek w toalecie na imprezie czy może pod gołym niebem na biwaku? Czy jest między wami chemia i nie możecie się od siebie oderwać, czy jednak udaje wyczuć się nieprzyjemne napięcie.

A ty pewnie sądziłaś, że oceniają tylko figurę i rozmiar biustu?