Go to content

Naturalny pomysł na pozbycie się zbędnego owłosienia

Fot. iStock/RossHelen

Depilacja włosków to dla wielu kobiet konieczność. Usuwanie zbędnego owłosienia z różnych partii ciała spowodowane jest względami higienicznymi, estetycznymi i indywidualnymi potrzebami każdej kobiety. Metod na pozbycie się kłopotu jest wiele. Najpopularniejsze to maszynka do golenia, depilator, kremy czy przeróżne woski i depilacja laserowa.

Co jakiś czas internet obiegają nowe pomysły na pozbycie się owłosienia. Jednym z nich, choć nie najmłodszym, za to odkrywanym na nowo poza Azją, jest „depilacja” olejem krokoszowym.

Olej krokoszowy, naturalna metoda, która wraca do łask

Olej krokoszowy to inaczej olej szafranowy, który wytłacza się z nasion krokosza barwierskiego. Sam olejek roślinny jest ceniony w pielęgnacji, ponieważ zawiera moc witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu wykazuje świetne właściwości nawilżające i odżywcze dla skóry.

Historia depilacji przy pomocy tego olejku wywodzi się z Azji i polega na intensywnym wcieraniu oleju w skórę, po zabiegu z wykorzystaniem depilatora, pasty cukrowej lub wosku, czyli wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Regularnie stosowany olej na wybrane miejsca złuszcza martwe komórki skóry, zahamuje wzrost włosków osłabiając je oraz opóźniając ich odrastanie. Jest to metoda zupełnie naturalna i na pewno nie zaszkodzi skórze, a nawet pomoże, ale wymaga nakładu cierpliwości. Na efekty trzeba poczekać. Po pierwszych tygodniach stosowania skóra staje się świetnie nawilżona i odżywiona, jest widocznie gładsza, a po jakimś czasie przestaje być nękana problemami, typu wrastające włoski czy podrażnienia. Według wielu kobiet same włoski są o wiele cieńsze, choć nie wszystkie stosujące ten naturalny produkt potwierdziły osiągnięcie efektu. Sam olej nie zawsze jest łatwy do wtarcia w skórę i trzeba na to dłuższą chwilę poświęcić. Część oleju, która zostaje na skórze, można po prostu zdjąć chusteczką lub papierowym ręcznikiem, by nie pobrudzić ubrań. Olej nie należy do towarów luksusowych, więc na jego zakup może sobie pozwolić każda kobieta.


 

źródło: polki.plolej-szafranowy.pl