Uroda

Naturalny pomysł na pozbycie się zbędnego owłosienia

Redakcja
Redakcja
19 września 2017
Fot. iStock/RossHelen
 

Depilacja włosków to dla wielu kobiet konieczność. Usuwanie zbędnego owłosienia z różnych partii ciała spowodowane jest względami higienicznymi, estetycznymi i indywidualnymi potrzebami każdej kobiety. Metod na pozbycie się kłopotu jest wiele. Najpopularniejsze to maszynka do golenia, depilator, kremy czy przeróżne woski i depilacja laserowa.

Co jakiś czas internet obiegają nowe pomysły na pozbycie się owłosienia. Jednym z nich, choć nie najmłodszym, za to odkrywanym na nowo poza Azją, jest „depilacja” olejem krokoszowym.

Olej krokoszowy, naturalna metoda, która wraca do łask

Olej krokoszowy to inaczej olej szafranowy, który wytłacza się z nasion krokosza barwierskiego. Sam olejek roślinny jest ceniony w pielęgnacji, ponieważ zawiera moc witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu wykazuje świetne właściwości nawilżające i odżywcze dla skóry.

Historia depilacji przy pomocy tego olejku wywodzi się z Azji i polega na intensywnym wcieraniu oleju w skórę, po zabiegu z wykorzystaniem depilatora, pasty cukrowej lub wosku, czyli wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Regularnie stosowany olej na wybrane miejsca złuszcza martwe komórki skóry, zahamuje wzrost włosków osłabiając je oraz opóźniając ich odrastanie. Jest to metoda zupełnie naturalna i na pewno nie zaszkodzi skórze, a nawet pomoże, ale wymaga nakładu cierpliwości. Na efekty trzeba poczekać. Po pierwszych tygodniach stosowania skóra staje się świetnie nawilżona i odżywiona, jest widocznie gładsza, a po jakimś czasie przestaje być nękana problemami, typu wrastające włoski czy podrażnienia. Według wielu kobiet same włoski są o wiele cieńsze, choć nie wszystkie stosujące ten naturalny produkt potwierdziły osiągnięcie efektu. Sam olej nie zawsze jest łatwy do wtarcia w skórę i trzeba na to dłuższą chwilę poświęcić. Część oleju, która zostaje na skórze, można po prostu zdjąć chusteczką lub papierowym ręcznikiem, by nie pobrudzić ubrań. Olej nie należy do towarów luksusowych, więc na jego zakup może sobie pozwolić każda kobieta.


 

źródło: polki.plolej-szafranowy.pl


Uroda

10 zachowań, którymi ludzie o nieodpartym uroku osobistym zjednują sobie otoczenie

Redakcja
Redakcja
19 września 2017
Fot. iStock/shapecharge
 

Bez wątpienia każdy z nas posiada urok osobisty, który mniej lub bardziej przyciąga uwagę innych. Osoby o wyjątkowym uroku osobistym bywają inspiracją dla innych i nie mogą narzekać na brak towarzystwa, ponieważ wszyscy czują się przy nich doskonale. Ten magiczny efekt, który osiągają, zależy od wielu czynników. To, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli uroda, nie jest najważniejszym kryterium popularności. 

Ci, którzy mają wielki potencjał, skupiają na sobie uwagę, podkreślają swoją osobowość i urok osobisty sposobem gestykulacji, spojrzeniem czy barwą głosu. Jeśli sama chciałabyś wywoływać efekt uśmiechu i ciekawości twojej osoby u innych ludzi, możesz popracować nad tym, jakie sygnały przekazujesz podczas kontaktu z otoczeniem. Co prawda uroku osobistego nie da się ot tak nabyć, ale zdecydowanie można podkreślić te z cech, które szczególnie dobrze odbierane są przez rozmówców.

10 zachowań, którymi ludzie o nieodpartym uroku zjednują sobie otoczenie

1. Uśmiechają się

Szczery uśmiech to jedna z cech, które sprawiają, że od razu zaskarbisz sobie sympatię innych osób. Naburmuszona mina czy ściągnięte w niezadowoleniu brwi, nie ułatwiają kontaktów międzyludzkich. Natomiast naturalny, niewymuszony uśmiech sprawia, że inne osoby odwdzięczą się tym samym i chętniej wejdą w sympatyczną rozmowę. Uśmiech jest zaraźliwy, więc uśmiechaj się często a zgromadzisz wokół siebie pozytywnych ludzi.

2. Skupiają się na rozmowie

Nie ma nic gorszego, niż niesłuchanie i niezwracanie uwagi na swojego rozmówcę lub słuchanie tego, co mówi wybiórczo. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda określili, że prawie 47% czasu spędzonego na rozmowie uciekamy myślami z dala od tematu, a w towarzystwie jest to niedopuszczalne. Jeśli nasz rozmówca ma się czuć zauważony i komfortowo w rozmowie z tobą bądź uważna na to, co mówi i reaguj na przekazywane informacje.

3. Szanują innych

Arogancja jeszcze nikomu nie zapewniła szerokiego grona znajomych. Podchodź do ludzi z otwartą głową, nie uprzedzaj się niepotrzebnie. Traktuj ich tak, jak sama chciałabyś być traktowana.

4. Nie powtarzają plotek

Przy nich można czuć się swobodnie, bo wiadomo, że nie są zainteresowani powtarzaniem niesprawdzonych informacji. Jeśli chcesz zjednać sobie znajomych, to koniecznie pilnuj, by ani nie słuchać plotek, ani tym bardziej ich nie powtarzać.

5. Są sobą

Nie zakładają masek, nie udają osób, którymi w rzeczywistości nie są. Nie zgrywają chodzących ideałów, więc jeśli chcesz wziąć z takiej postawy przykład, jesteś na dobrej drodze. Naturalność jest twoim atutem i daj się poznać od prawdziwej, a nie wymyślonej strony.

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

6. Nie wstydzą się uczuć

Osoby empatyczne może nie są postrzegane jako najwięksi twardziele, ale są bardzo cenienie. Jeśli sama masz tendencję do wzruszania się czy potrafisz ująć się za innymi w potrzebie, nie musisz tego ukrywać. Osoby z wrażliwym sercem, przy których w dodatku można czuć się swobodnie, są na wagę złota.

7. Roztaczają pozytywną aurę

Optymiści mają lżej, a w dodatku tym swoim pozytywnym nastawieniem do świata, zarażają innych. Jeśli jesteś optymistką z natury, nie żałuj sobie uśmiechu i dobrego nastawienia do innych. Tacy ludzie działają jak magnes, szczególnie że swoim podejściem rozświetlają życie i trudno nie chcieć ich w swoim towarzystwie.

8. Są aktywni

Nie boją się wychodzić z domu i brać udziału w różnych przedsięwzięciach. Tacy ludzie, często o wielu talentach, są wprost niezastąpieni i bardzo lubiani przez ogół. Poza tym nie sposób się z nimi nudzić, bo mają głowę pełną pomysłów. Jeśli lubisz, udzielaj się na różne sposoby, na pewno w twojej miejscowości są inicjatywy, w których poczujesz się doskonale i pomożesz innym.

9. Doceniają życie

Cieszy ich śpiew ptaków za oknem, szum wiosennych liści, każdy dzień, który traktują jako cenny dar. Doceniaj to, co masz, choć nie musisz stale myśleć, że inni mają mniej czy gorzej. Bądź świadoma swoich potrzeb i możliwości, jakie serwuje ci życie.

10. Są empatyczni

Nie pozostają głusi na potrzeby innych osób. Potrafią współczuć innym, są gotowi do pomocy zarówno ludziom, jak i zwierzętom, przyrodzie. Myślą nie tylko o swoim interesie i gdy trzeba, potrafią odłożyć własne potrzeby, by wesprzeć potrzebujących. Jeśli potrafisz wyjść poza strefę własnego komfortu, nie bój się tego robić, gdy istnieje potrzeba. Ludzie empatyczni przyciągają do siebie innych ludzi, którzy mogą liczyć na zwykłe zrozumienie.


 

źródło: pieknoumyslu.com


Uroda

Małe dziecko – mały problem, większe… sami wiemy. Akcja „Rodzic wraca do szkoły”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 września 2017
Fot. iStock/Nata_Snow

Mówi się, że małe dziecko mały problem, duże – duży. I ten, kto ma dzieci w wieku szkolnym z pewnością całkowicie się z tym zgadza, bo wiem, że problemy narastają. Że często z niepokojem spoglądamy na nasze dzieci, przyglądamy się im uważnie nie chcąc przegapić żadnego z sygnałów, który powinien nas zaniepokoić.

Jednym z takich niepokojących symptomów jest postawa dziecka, które rośnie, rozwija się i… czasami nie wiemy, czy to, co widzimy jest naszym przewrażliwieniem czy zasługuje na wizytę u specjalisty.

Tymczasem na pierwszą wizytę do ortopodologa warto się udać między 2. a 4. rokiem życia dziecka. Często słyszymy: „Wyrośnie z tego”, „Za moich czasów nikt tak nie biegał do specjalistów z każdym drobiazgiem”, „Po co wydawać pieniądze?”, „Jesteś nadopiekuńcza / nadopiekuńczy!”

To tylko część komentarzy, z jakimi możemy się spotkać. Prawda jest jednak taka, że w przypadku stóp lepiej dmuchać na zimne, ponieważ zignorowanie problemu może nieść za sobą poważne konsekwencje, szczególnie w dorosłym życiu dziecka.

Nieprawidłowe ustawienie piszczeli i stawu kolanowego prowadzi do zbaczania rzepki i szybszego wystąpienia dolegliwości bólowych w stawie kolanowym. Mogą pojawić się także problemy ze stawem biodrowym, pogłębienie naturalnych krzywizn kręgosłupa, a także wysunięcie do przodu barków i głowy. To z kolei może doprowadzić do zespołu bolesnego barku lub napięciowych bólów głowy.

Pierwsze sygnały ostrzegawcze:

  1. chodzenie na palcach,
  2. częste potykanie się o własne nogi,
  3. ułożenie kolan w literę X,
  4. chodzenie ze stopami skierowanym do środka (obydwoma lub nawet tylko jedną z nich) ustawianie stóp jedynie na ich wewnętrznych krawędziach, przez co stawy skokowe kierują się do środka,
  5. rotacja stóp do środka,
  6. ból i dyskomfort zgłaszany przez dziecko.

Jakie wady mogą dotyczyć dziecięcych stóp?

Chociaż są takie wady, które są naturalne dla odpowiedniego wieku, np. płaskostopie fizjologiczne, to mimo wszystko są również takie, które nie powinny występować nawet u malucha. Może być to ich koślawość lub szpotawość stawów skokowo-piętowych oraz kolan, stopa przywiedzeniowa, płaskostopie podłużne, płaskostopie poprzeczne, stopa płasko-koślawa bądź końsko-szpotawa. Każda z nich po rozpoznaniu wymaga dobrania odpowiedniej terapii korygowania.

Jak leczyć wady stóp u dziecka?

Po pierwsze warto udać się do ortopodologa na badanie stóp. Badanie stóp dziecka przebiega dokładnie tak samo jak osoby dorosłej. Szczegóły przeczytasz w artykule: Badanie komputerowe stóp. O co z tym chodzi?

Najczęstsze terapie zalecane przy leczeniu dziecięcych stóp to:

  1. połączenie zestawu ćwiczeń do wykonywania przez malucha w domu,
  2. terapia indywidualna z fizjoterapeutą,
  3. indywidualne wkładki ortopedyczne,
  4. korekty wklejone do butów dziecka.

Jednak pierwsze wkładki mogą zostać wykonane nie wcześniej niż po ukończeniu 4. roku życia, aby dać stopie szansę na samodzielny rozwój. Natomiast można wkleić do butów dziecka odpowiednie korekty, które już będą stymulować stopę do prawidłowej pracy.

Dbając odpowiednio wcześnie o korekcję wad stóp swojego dziecka, możesz uchronić przed poważnymi dolegliwościami w przyszłości. Nie zwlekaj zbyt długo z badaniem, zadzwoń do Foot Medica i umów się na wizytę: 516 035 040.

Zadanie na dziś – spójrz na swoje dziecko, sprawdź, czy jego postawa, to jak chodzi, nie wywołuje twojego niepokoju. Kto wie, może ten artykuł spowoduje, że w porę zareagujesz i zdecydujesz się na wizytę u specjalisty.

A zadanie naszej akcji – jak aktywnie spędzacie z dzieckiem czas, co najbardziej lubicie robić wspólnie – wiadomo, że ruch to zdrowie, zwłaszcza dla szkolnych dzieci. Nie tylko w ramach wyczerpania ich baterii i nadmiernej energii, ale także wzmacniają mięśnie, korzystnie wpływają na postawę i sylwetkę naszych pociech.


 

Akcja „Rodzic wraca do szkoły”

Zadanie konkursowe

Dwa razy w tygodniu będziemy publikować wpis dotyczący naszej akcji, w którym chcemy was zachęcić do przyjrzenia się sobie, dziecku, samej też szkole z początkiem roku szkolnego, tak, aby może ten rok przejść mniej boleśnie, z minimalnym stresem? Kolejne zadanie to: napisz w komentarzu jak aktywnie spędzacie z dzieckiem czas, co najbardziej lubicie robić wspólnie – wiadomo, że ruch to zdrowie, zwłaszcza dla szkolnych dzieci. Nie tylko w ramach wyczerpania ich baterii i nadmiernej energii, ale także wzmacnia mięśnie, korzystnie wpływa na postawę i sylwetkę naszych pociech.

Wśród najbardziej aktywnych uczestników naszej akcji, wybierzemy laureatów, na których czekają nagrody.

Dodatkowo na każdego uczestnika naszej akcji czeka niespodzianka!

Dzięki uprzejmości Foot Medica, każdy kto weźmie udział w naszej zabawie i pobierze kod promocyjny, będzie mógł skorzystać z rabatu na badanie stóp dziecka/dzieci w 1 z warszawskich placówek FootMedica (ul. Ogrodowa 58 albo Wiertnicza 124). Ponadto dla mam, które skorzystają z badania stóp swoich pociech, czeka bezpłatna konsultacja podologiczna.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

KUPON RABATOWY MOŻECIE POBRAĆ TUTAJ (KLIK). Promocja obowiązuje do 7 października br..

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x voucher na zakupy w sklepie vox.pl o wartości 450 zł (każdy!)

Banner-Voucher-VOX-ohme

3 x zestaw składający się z  LAMPY WISZĄCEJ BULB i LAMPY KOMODOWEJ CORALL W KOLORZE BIAŁYM

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


logo wola

3 x voucher na zakupy w sklepie wola.pl o wartości 100 zł (każdy)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Be active colour od Woli

Aktywnie, sportowo i … modnie – oto najlepszy przepis na udany rodzinny wyjazd czy krótki wypad za miasto. Gdy już zdecydujemy o miejscu podróży warto skompletować wygodny strój. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę także na kolory naszego ubrania. To, że barwy potrafią zmienić nasz nastrój widać zwłaszcza wiosną, gdy świat rozkwita żywymi kolorami, a my czujemy przypływ sił witalnych. Właśnie dlatego firma Wola, znana z produkcji skarpet dla całej rodzinny, przygotowała serię „Be Active” i „Be Active Colour” w najmodniejszych odcieniach sezonu. Gładkie czy wzorzyste, ale zawsze kolorowe skarpetki to ważny element garderoby miłośnika aktywnego odpoczynku. Wybierane przez kolejne pokolenia kobiet – dla siebie i dla całej rodziny, są gwarancją najlepszej jakości i niezbędnego podczas podróży komfortu.


Familiowo_Logo_new

2 x zestaw PLANER DLA UCZNIA – MAGNETIC (ZESTAW)

2 x zestaw – PLANER TYGODNIOWY I MIESIĘCZNY – PLANER DUO MAGNETIC

2 x zestaw – PLANER DWUTYGODNIOWY – PLANER DWA TYGODNIE MAGNETIC

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akcja trwa od 31.08.2017 do 30.09.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 15.10.2017 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

Internauci skrytykowali jej wygląd, więc postanowiła pokazać jak wyglądałaby stosując ich zalecenia. Wynik jest szokujący

Olejek z drzewa herbacianego - na twarz, ciało

Olejek z drzewa herbacianego. W czym może pomóc i w jaki sposób go stosować?

Co najbardziej nas postarza?

Co najbardziej nas postarza?