Seks Związek

5 rzeczy, które robi w łóżku idealny kochanek. Twój spełnia kryteria?

Seksualnie
Seksualnie
8 marca 2018
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
Następny

Gdyby tak zapytać kobiety, jaki powinien być ideał mężczyzny, każda z nas opisałaby go nieco inaczej. Jedne wolą brunetów, inne blondynów. Dla niektórych istotny jest wzrost, a dla innych budowania ciała. To samo dotyczy charakteru. Są wśród nas takie, którym zależy przede wszystkim na wysokim ilorazie inteligencji, ale znajdą się i takie, które na pierwszym miejscu stawiają pogodę ducha. W kwestii Pana Idealnego każda z nas ma inne preferencje. Ale ciekawym jest, że Idealny Kochanek jest jeden.

Tak, tak, moje drogie. Wszystkie chcemy w łóżku od faceta tego samego. I choć różne mogą być sposoby i techniki osiągnięcia satysfakcji, Idealnego Kochanka każdej z nas zawsze łączy kilka wspólnych cech. O czym dokładnie mowa?

Docenia bliskość

Idealny Kochanek dba o waszą relację. Sprawia, że każdego dnia czujecie do siebie miętę. Całuje bez powodu, przytula się, dotyka cię. Wie, że gra wstępna u kobiety trwa cały dzień i seks nie powinien się sprowadzać do szybkiego bara-bara w sypialni. Gdy już jest po wszystkim, nie wstaje i nie ubiera się. Przeciwnie – delektuje się chwilą, docenia, że jesteś obok.

Zadaje pytania

Dla Idealnego Kochanka bardzo ważne jest to, by seks sprawiał ci przyjemność. Będzie zadawał mnóstwo pytań – na co masz ochotę, co ci się śniło, czego się obawiasz, jak chcesz być dotykana. Nie traktuje cię jak dmuchaną lalę, która jest mu potrzebna tylko i wyłącznie do zaspokojenia swoich fantazji. W łóżku jesteś równie ważna, jeśli nie ważniejsza.

Podziwia

Idealny Kochanek potrafi sprawić, że wyzbywasz się wszelkich kompleksów. Już nie boisz się seksu przy zapalonym świetle, nie analizujesz tego, jak w tej pozycji prezentuje się twój brzuch, uda czy piersi. To nie ma znaczenia, ponieważ on potrafi sprawić, że czujesz się najpiękniejsza na świecie. Przeglądasz się w jego błyszczących oczach. Idealny Kochanek wie, jak ważne są dla kobiety komplementy i potrafi je prawić.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

Boginie seksu – kim są i jak stać się jedną z nich

Seksualnie
Seksualnie
9 marca 2018
Fot. iStock/MilosStankovic
Następny

Nie, seks nie jest najważniejszy w związku, ale przyznasz, że jest cholernie istotny. Z jego pomocą możecie stworzyć wyjątkowo głęboką relację. Nic dziwnego więc, że każda z nas w oczach swojego faceta chciałaby być boginią seksu. Nie chodzi o to, żeby zatrzymać go przy sobie tym, co potrafisz wyczyniać w łóżku, bo żadna z nas nie byłaby zadowolona z takiej relacji. To jeden z elementów związku. Skoro chcesz być fajną partnerką, taką do tańca i do różańca, świetną matką, gospodynią, „kumplem”, to dlaczego miałabyś nie chcieć być również boginią seksu? Kobiety, który noszą takie miano, mają kilka wspólnych cech. I wcale nie chodzi tu o wysublimowane sztuczki, gibkie ciało i zero rozstępów. Wygląd zostawmy na boku. Nie przejmuj się nadprogramowymi kilogramami, przebarwieniami, obwisłą skórą na brzuchu, za małym piersiami i rozstępami. Twoja seksualność musi zrodzić się w głowie.

Trenuj

Chociaż może zabrzmieć to śmiesznie, musisz zacząć ćwiczyć swoje ciało. Seks to naprawdę ogromny wysiłek, a brak kondycji i zadyszka potrafią w mgnieniu oka zniszczyć nastrój. Nie chodzi o to, żebyś teraz intensywnie trenowała, żeby wyrzeźbić mięśnie. Zadbaj po prostu o swoje zdrowie i kondycję. Wtedy będzie cię w łóżku stać na więcej. Taka inwestycja się opłaca. Nawet w codziennym życiu.

Przejmij kontrolę

Jedną z najseksowniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić w sypialni, to przejąć kontrolę. Nie musisz zaraz ubierać się w lateksy i dzierżyć w dłoni bicza. Do dominy jeszcze trochę ci brakuje, a i nie każdy facet to lubi (dobra – każdy, ale niektórzy nie chcą się przyznać). Przejmij kontrolę w prosty sposób – to ty zainicjuj seks, wybierz czas i miejsce. Narzuć pozycję, powiedz, co ma zrobić. Nie leż po prostu z rozłożonymi nogami. Najpierw kombinuj z pozycjami, których wcześniej nie znałaś. Potem spróbuj zmieniać tempo. Eksperymentuj na bezpiecznym gruncie. Jeszcze przyjdzie czas na bardziej ekstremalne doświadczenia i urozmaicenia.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

Trening… analny. Co zrobić, żeby mieć naprawdę niezapomniane wrażenia?

Seksualnie
Seksualnie
7 marca 2018
Fot. iStock/Raphli
Następny

Seks analny staje się coraz popularniejszy. Mamy zwolenników, przeciwników i osoby – nazwijmy to – „zdystansowane” z powodu dość nieprzyjemnych doświadczeń. No cóż, aby seks analny był udany, trzeba podejść do sprawy z powagą. I nie chodzi o śmiertelnie poważną minę, a o właściwie przygotowanie i przegadanie tematu z partnerem. Po rozmowach z koleżankami wiem, że my-kobiety bardzo chcemy spróbować, ale panicznie boimy się bólu. Dlatego to najczęściej faceci proponują ten rodzaj seksu. Zamiast jednak chować się za rumieńcem wstydu, warto się przełamać i spełniać swoje erotyczne fantazje. Grunt, to wiedzieć co zrobić, żeby wszystko się udało. 

Kiedyś już opisywałam swój pierwszy seks analny. Generalnie – szału nie było, ale nie zniechęciłam się na długie lata. Często jednak pierwsza, nieudana próba kończy się traumą. Ona z płaczem zaciska zęby, on jest zmieszany i właściwie nie wie, jak się zachować. To naprawdę nie musi tak wyglądać. Co zrobić, żebyście oboje mieli niezapomniane doznania?

Trenuj!

Propozycja w stylu „hej, to może wsadzisz mi w tyłek?” zawsze kończy się źle. Żeby seks analny był cudowny, trzeba dobrze się przygotować. I to dosłownie! Bo nie mówię tu tylko o nastawieniu psychicznym. Warto popracować nad mięśniami odbytu, słowem – zaznajomić się z nimi. Możecie zacząć od penetracji palcami (polecam lateksowe rękawiczki na początku), użyć kulek analnych, małych wibratorów. Chodzi o to, żeby się nie spieszyć. Takie zabawny możecie prowadzać przez kilka tygodni, miesięcy… a do dopiero potem skoczyć na głęboką wodę. W takiej sytuacji ty będziesz już przygotowana. Będziesz wiedziała, jakiego uczucia się spodziewać i jak może zareagować twoje ciało. To cholernie ważne! Jeśli nigdy nie bawiliście się w ten sposób i nagle zdecydujesz się na penetrację członkiem, możesz bardzo pożałować i zniechęcić się do seksu analnego, a po co?

Nawilżaj!

Im więcej, tym lepiej. Odbyt nie jest tak nawilżony jak pochwa, dlatego potrzebuje odpowiedniego wspomagania. Jeśli zrezygnujecie z nawilżenia, stosunek będzie bardzo bolesny i nieprzyjemny. Ślina może nie wystarczyć, dlatego kupcie wcześniej bardzo dobry lubrykant, który nie wysycha.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie