Go to content

5 kroków do lepszego seksu i… częstszych orgazmów

Fot. iStock/DmitriMaruta

Większość z moich znajomych narzeka na seks. Bo za rzadko, bo nie taki, bo za krótko, bo znowu bez orgazmu. Łatwiej wyrzucić swoje żale w gronie najbliższych przyjaciółek niż otwarcie porozmawiać z facetem. Kto wie, być może on też nie jest zadowolony z życia seksualnego? Może on też rozmawia o tym z kumplami? To zabawne, że wolimy latami kisić się w mało satysfakcjonującej relacji, zamiast natychmiast wdrożyć system naprawczy. Bo udane życie seksualne masz na wyciągnięcie ręki. Chcesz wiedzieć, jak to osiągnąć?

Chcesz mieć orgazm? Mów o szczegółach

No niestety, moje drogie, trzeba to powtórzyć kolejny raz – faceci (i kobiety też, choć tak im się wydaje) nie potrafią czytać w myślach. Czas się z tym pogodzić i przejść do działania. Mów otwarcie, czego oczekujesz i jak chcesz być pieszczona. I nie wystarczy „ustami”, trzeba dokładnie. Wiem, to wymaga przełamania pewnej bariery i dobrania odpowiedniego słownictwa. Lepiej unikać zarówno medycznych, jak i infantylnych określeń. Mów o seksie poza sypialnią. Dlaczego nie porozmawiać o tym na kanapie przed telewizorem? Albo w trakcie randki? Jeśli będzie to normalna, szczera rozmowa, a nie wyrzut pretensji, żalu i niezaspokojonych potrzeb, gwarantuję, że rozmowa skończy się w łóżku.

Nastaw się pozytywnie

Dlaczego z góry zakładasz, że nie będziesz zrozumiana? Albo boisz się, że on odbierze taką rozmowę jak atak? Może myślisz, że w ten sposób dasz mu zrozumienia, że jest kiepskim kochankiem? No cóż, jeśli od takich słów rozpoczniesz rozmowę, to nie ma się co dziwić. Zacznij od tego, co robi super. Potem przejdź to tego, czego pragniesz. I nie zapomnij też, żeby zapytać, co on chciałby zmienić. Pamiętaj, do tanga trzeba dwojga. Kto wie, czy i on czegoś w sobie nie tłamsi.

Nie wymądrzaj się

Nawet jeśli doskonale wiesz, czego pragniesz, nie wchodź w rolę nauczycielki, która to właśnie zamierza wytłumaczyć facetowi, czego pragną kobiety. Mów o sobie, bądź sobą. A jemu pozwól być nim.

Myśl o przyszłości

Dobra komunikacja w sprawach seksu pozytywnie wpływa na relacje w związku. Uwierz, że jeśli coś w tym temacie szwankuje, odbije się to na waszej codzienności. Działa to również w drugą stronę. Jeśli chcesz mieć udane życie seksualne, musisz na bieżąco rozwiązywać problemy, które się między wami pojawiają. Błędne koło? Tak. Czas coś z tym zrobić.


Na podstawie: Psychology Today