Go to content

Niewłaściwy związek zmieni cię w kogoś, na kogo nie będziesz mogła patrzeć w lustrze

fot. CentralITAlliance/iStock

Toksyczność jest zaraźliwa. Kiedy pozostajesz z kimś toksycznym dłużej, niż na to zasługuje, rozwijasz własne toksyczne zachowania, aby sobie z tym poradzić. Złe związki wyzwalają w tobie to, co najgorsze. Zmieniają cię w kogoś nierozpoznawalnego, kogoś, na kogo nie możesz patrzeć w lustrze. Dlatego musisz jak najszybciej wydostać się z toksycznego związku. Koniec z czekaniem. Nigdy więcej domysłów. Musisz się stąd wydostać w trosce o własne zdrowie psychiczne, w trosce o własny rozwój.

Kiedy spotykasz się z kimś, kto raz po raz cię zdradza, kimś, komu nie można ufać, kimś, kto sprawia, że ​​zastanawiasz się, czy rzeczywiście wróci do domu tej nocy, sama stajesz się paranoidalnym bałaganem. Zaczynasz węszyć, sprawdzać jego telefon, śledzić czy wysyłał SMS-y do swoich byłych. Zaczynasz zgadywać hasła do e-maili, aby zobaczyć, z kim rozmawia. Zaczynasz robić wyrzuty o każdą dziewczynę, z którą wchodzi w interakcję osobiście i w mediach społecznościowych, ponieważ jesteś przekonana, że znowu cię skrzywdzi.

Powinnaś go zostawić, ale zostałaś i stałaś się kimś, kogo już nie rozpoznajesz.

POLECAMY RÓWNIEŻ: 8 toksycznych zagrywek w związkach. Najgorzej, że tę walkę uważamy za normalną…

Kiedy spotykasz się z kimś, kto wszystko zamienia w kłótnię, który wścieka się na ciebie z powodu najmniejszych błędów, który nie może przeprowadzić z tobą prostej rozmowy bez podniesienia głosu, zaczynasz się cenzurować. Rezygnujesz z opowiadania mu ekscytujących historii ze swojego dnia, ponieważ może być zazdrosny. Ukrywasz torby z zakupami, nawet jeśli wydałaś własne pieniądze, bo może się wściec. Usuwasz swoje najbardziej niewinne SMSy. Wymazujesz swoją nieszkodliwą historię wyszukiwania. Stajesz się kimś podstępnym, kimś, kto kłamie, kimś, kto na palcach chodzi po prawdzie.

Powinnaś go zostawić, ale zostałaś i stałaś się kimś, kogo już nie rozpoznajesz.

Kiedy spotykasz się z kimś, kto ma obsesję na punkcie dramatu, z kimś, kto uważa zazdrość za romantyczną, z kimś, kto zaczyna walczyć dla zabawy, przyzwyczajasz się do kłótni. Będziesz krzyczeć. Powiesz rzeczy, których będziesz żałujesz. Założysz, że to normalne, że wpadasz w krzykliwe awantury co drugi dzień. Będziesz uzależniona od dramatu tak samo, jak twój partner. Pomylisz wygodę z nieszczęściem i walką o pasję.

Powinnaś go zostawić, ale zostałaś i stałaś się kimś, kogo już nie rozpoznajesz.

Zobacz także: Kilka sygnałów, że twój partner ma zły wpływ na twoje zdrowie psychiczne

Nawet jeśli chcesz walczyć o swoją osobę, pozostawanie w toksycznym związku z miłości jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Możesz odejść. Możesz zacząć od nowa.

Złe relacje zmienią Cię w kogoś, kogo nie rozpoznasz – ale jeśli teraz zdecydujesz się odejść, możesz zmienić swoje złe zachowania. Możesz pracować nad swoimi problemami z zaufaniem, problemami z porzuceniem, problemami z zaangażowaniem. Możesz znów dotrzeć do zdrowego miejsca. Ale musisz włożyć w to pracę. Musisz podjąć decyzję o odejściu, przebaczeniu sobie, poprawie siebie.

Sześć prostych, choć nieoczywistych rytuałów, które wzmocnią wasz związek. Ile to kosztuje? 6 godzin tygodniowo