Go to content

Kilka sygnałów, że twój partner ma zły wpływ na twoje zdrowie psychiczne

Cztery słowa, które potrafią zrujnować każdy związek
Fot. Flickr / Matteo Paciotti / CC BY

Bywa, że najbliższa osoba, kogoś, kogo kochamy z całego serca dosłownie „wykańcza” nas psychicznie. Jak to możliwe? Toksyczne związki nie są obcym doświadczeniem dla większości z nas. Relacja, w której kochasz, ale wiesz, że ukochana osoba jest dla ciebie szkodliwa, to jedna z najtrudniejszych emocjonalnie. To związek ” z wyrokiem” – skończy się, tak czy inaczej. Uratujesz się, lub pójdziesz na dno.

Kilka sygnałów, że twój partner ma zły wpływ na twoje zdrowie psychiczne

Jest zamknięty w sobie

Ma przed tobą sekrety lub ukrywa proste rzeczy- to gdzie przebywa, pracuje, z kim się. Z czasem ta niezdolność do otwarcia się na ciebie może naruszyć poczucie bezpieczeństwa relacji, co będzie miało nieprzyjemne efekty uboczne dla twojego zdrowia psychicznego. Należą do nich na przykład uczucia niepokoju, złości lub/i depresji.

Twoje emocje w tym związku są negatywne

Ostatnio czujesz się bardziej wrażliwa, płaczliwa lub niepewna – bardziej niż zwykle. Spróbuj przeanalizować, skąd biorą się te odczucia. Może się okazać, że twój partner cię dołuje, zamiast podnosić na duchu.

On podcina ci skrzydła

Kiedy jesteś czymś podekscytowana czymś, czy jest to cel, który chcesz osiągnąć, czy świetna książka, którą wygrałaś w konkursie, on zawsze zepsuje ci radość, przewracając oczami lub robiąc paskudny „żartobliwy” komentarz. Nie potrzebujesz tego negatywnego nastawienia w swoim życiu.

Nie jest lojalny

Może nie sypia z kimś innym, ale jeśli jest winny innych subtelnych zachowań związanych z mikro-zdradą, takich jak zwierzanie się z intymnych problemów innej kobiety lub flirt, będzie to miało oczywiście wpływ na ciebie. Może sprawić, że poczujesz się bardzo zestresowana i niepewna.

Lekceważy twoje uczucia

Wiesz, że masz prawo do złości, gdy twój partner robi coś, co cię krzywdzi, ale czujesz, że twoje emocje są przez niego lekceważone. Powie ci, że jesteś zbyt wrażliwa, nierozsądna. Sprawi, że będziesz zastanawiała się nad każdą myślą i odczuciem.

Wywiera na tobie presję zmiany

Czujesz presję, aby zmienić to, jak się czujesz, myślisz lub zachowujesz, aby go zatrzymać. Ale zmiana nie zawsze jest oznaką postępu, rozwoju. Jeśli unikasz swoich prawdziwych uczuć lub zmieniasz się ze strachu zamiast z powodu miłości własnej i wewnętrznej, to cię to zrani.

Stajesz się „szarą myszką”

Kiedyś byłaś pewną siebie osobą. Znałaś swoje mocne strony. Odkąd spotykasz się z tym konkretnym partnerem, jesteś coraz słabsza psychicznie. Może to wynikać z tego, że on zawsze stara się sprawić, że czujesz się gorsza.

Cierpisz

Nie wszystko jest tylko w twojej głowie. Jeśli ostatnio doświadczasz więcej problemów ze zdrowiem fizycznym, takich jak przeziębienia, grypa, bóle głowy lub skurcze żołądka, może to być spowodowane stresem psychicznym związanym z twoim związkiem.

Stajesz się gorszą wersją siebie

Czasami pewnym znakiem, że ktoś jest szkodliwy dla zdrowia psychicznego, jest fakt, że przebywanie w jego pobliżu powoduje, że stajesz się najgorszą wersją siebie. Nie jesteś już miła i pogodna, stałaś się obraźliwa i pełna złego temperamentu, gdy masz do czynienia z tą osobą. To straszne uczucie, gdy doświadczasz tego wszystkiego, ponieważ jest trochę tak, jakbyś musiała zmierzyć się ze swoją najciemniejszą stroną.


Na podstawie: bolde.com