Go to content

„Mili faceci” to niekoniecznie dobrzy partnerzy. Poznaj różnicę

Fot. iStock/Tempura

Być może wyda się to wam niedorzeczne. Przecież chyba właśnie tego chcemy w miłości – „miłego” faceta, z którym można w spokoju i bez rozedrgania emocjonalnego przejść przez życie. A jednak „miły” nie jest synonimem „dobrego”. I niekoniecznie jest tym, czego naprawdę pragniesz…

Kilka różnic między miłym facetem, a dobry człowiekiem, partnerem:

Różnica 1

„Miły facet” robi dla ciebie „miłe rzeczy” i oczekuje tego samego w zamian. Zabierze cię w miejsce o którym marzyłaś, a potem będzie czekał na rewanż.

U dobrego człowieka ta chęć sprawienia ci przyjemności pochodzi z wnętrza. Jest dobry z natury. Nie spodziewa się, że ludzie będą się zachowywać jak on.

Różnica 2

Dla miłego faceta publiczny wizerunek ma ogromne znaczenie. Cokolwiek robi, myśli o tym by dobrze wypaść. On musi być kochany i podziwiany przez wszystkich. Ale dobry człowiek jest jedynie świadomy pozytywnych cech swojego charakteru. Nie robi nic pod publiczkę.

Różnica 3

Granice u miłego faceta są płynne. Kształtuje je według swoich potrzeb. Dlatego zobaczysz w końcu coś, czego byś się po nim nie spodziewała.

Dobry człowiek dobrze zna swoje granicę. Wie, kiedy się zatrzymać i kiedy zatrzymać innych.

Różnica 4

Miły facet schlebia swojej ukochanej połówce i sprawia, że ona ​​czuje, że jest jego światem.

Dobry człowiek rozumie wartość prawdziwej miłości i wie, że bycie w romantycznej relacji z kimś nie oznacza odtrącenia innych. Kocha i po prostu daje ci szacunek i uwagę, na którą zasługujesz, ale nie rezygnuje z relacji z innymi.

Różnica 5

Odrzucenie przeraża miłego faceta. Zawsze szuka potwierdzenia swojej wartości. Dobry człowiek natomiast zna swoją wartość. Widzi akceptację i odrzucenie w tym samym świetle.

Różnica 6

Miły facet często ukrywa, maskuje swoje zamiary i działania. Dobry człowiek jest uczciwy. Jego cele i motywy są jasne dla wszystkich i dla niego samego

Różnica 7

Dla miłego faceta zawsze istnieje osoba lub incydent, za które winny jest wszystkie jego niepowodzenia.  Dobry człowiek nigdy nie obwinia innych. Weźmie odpowiedzialność za swoje działania.


Na podstawie: themindsjournal.com