Go to content

Kilka mniej lub bardziej subtelnych zmian w jego zachowaniu, które mogą świadczyć o tym, że kogoś ma

fot. iStock/ stevanovicigor

Nie znalazłaś na jego kołnierzyku szminki. Nie przyłapałaś go w łóżku z inną. I raczej nie przyłapiesz, bo takie rzeczy dzieją się tylko w filmach. Czujesz jednak, że coś nie gra, ale uspokajasz samą siebie, bo przecież mówi, że kocha. Nawet dziś to powtarzał. To zabawne, ile godzin, dni i miesięcy potrafimy spędzić na analizowaniu drobnych sygnałów, zamiast po prostu porozmawiać. Oto kilka sytuacji, w których należy usiąść z facetem przy stole i powiedzieć: „Stary, coś mi tu nie pasuje. Czas o tym pogadać”. 

Zmieniły się jego nawyki higieniczne

Kiedy jesteśmy z kimś bardzo długo, doskonale wiemy, co lubi, ale także znamy jego rytuały. Potrafimy nawet przewidzieć, jak długo facet będzie zajmował łazienkę. Jeżeli od jakiegoś czasu jego nawyki zaczęły się zmieniać, warto im się przyjrzeć. Nagle przeszkadzają mu włosy na klacie i zaczął je depilować? Przecież tobie zawsze się podobały. Za to zapuszcza brodę, chociaż wie, jak bardzo jej nie znosisz. A może tuż po powrocie do domu biegnie pod prysznic, żeby zmyć z siebie obce zapachy?

Stracił zainteresowanie seksem z tobą

Być może ma w pracy mnóstwo stresu. Albo ostatnio gorzej się czuje, ale nie chce cię martwić i siedzi cicho. Jeżeli jednak wykazuje ogólne zainteresowanie seksem, bo opowiada o swoich fantazjach, widziałaś, jak się masturbuje lub ogląda filmy pornograficzne, a tylko seksem z tobą gardzi, warto zapytać, o co chodzi. Szczególnie, gdy dodatkowo stał się dla ciebie szorstki i chłodny.

Stał się bardzo zazdrośny

To technika, którą stosują niektórzy mężczyźni, by odwrócić uwagę od własnych kłamstw. Nagle stają się bardzo podejrzliwi, zadają mnóstwo pytań i mają na ciebie oko. Nie kryją się ze swoją zazdrością i ciagle rzucają różne oskarżenia. Tymczasem gdzieś na boku mają swoją kochankę. Przyszłoby ci do głowy, że on może kogoś mieć, skoro nocami zastanawia się, czy aby przypadkiem ktoś nie skradł twojego serca?

Łatwo się wkurza

I w dodatku często bez powodu. Denerwuje go wszystko, co mówisz i robisz. Wciąż cię krytykuje i wylicza twoje wady. Trochę tak, jakby chciał sam przed sobą usprawiedliwić swoje zachowanie. Przecież nie ma się co dziwić, że uciekł w ramiona innej, skoro jego partnerka jest taka beznadziejna. Jeżeli te huśtawki nastrojów pojawiają się coraz częściej, masz prawo oczekiwać poważnej rozmowy.

Udziela wymijających odpowiedzi

Masz wrażenie, że twój facet nagle zmienić się w nastolatka. Pytasz go, co robił wieczorem. Odpowiada, że był w knajpie. Z kim? Z ludźmi. Jakimi? Znam ich? Nie wiem, skąd mam wiedzieć, czy ich znasz. Hmmm… Nieco to dziwne, prawda? Ty czujesz się głupio, bo musisz ciągnąć go za język i odpytywać. Podejrzliwość wzrasta. On natomiast coraz bardziej się od ciebie oddala i zamyka się w sobie… lub zaczyna cię atakować (patrz – punkt wyżej). Jasne, każdy ma prawo mieć jakieś swoje sekrety, ale żeby robić wielką tajemnicę z tak prozaicznych spraw, jak spotkanie z kumplami?

Ciągle gapi się w telefon

Wszyscy znamy te początki różnych znajomości, kiedy wciąż i wciąż chcemy ze sobą rozmawiać. Telefony, wiadomości, rozmowy przez komunikator… Wszyscy dzisiaj jesteśmy trochę uzależnieni od mediów społecznościowych i internetu, ale jeśli zauważyłaś np. że ciągle z kimś pisze, ale ma wyłączone powiadomienia o przychodzących wiadomościach (tylko w przypadku niektórych kontaktów), masz prawo zapytać, o co chodzi. To jest tak samo niepokojące, jak zabieranie telefonu ze sobą nawet do łazienki.

Spędza z tobą coraz mniej czasu

Po jakimś nie łakniecie każdej, wspólnej chwili równie mocno, jednak wciąż czas spędzony razem sprawia wam radość. Bywa jednak, że on unika bycia z tobą sam na sam. Nie reaguje entuzjastycznie na wieczorne wyjście tobą, ale szybko zakłada buty, gdy dzwoni ktoś inny. Być może jeszcze nie ma romansu. Być może póki co to wy macie jakiś kryzys i problem w związku. Warto się nad tym pochylić.

Znajdujesz u niego prezerwatywy

A przecież wy ich wcale nie używacie. Cóż, każdy rozsądny mężczyzna będzie próbował zabezpieczyć się, gdy chodzi do łóżka z kochanką. Rzadko który wierzy, że ta przyjmuje antykoncepcję doustną. W związku to jedno, z doskoku drugie.  Jeżeli znajdziesz prezerwatywy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój luby jest aktywny seksualnie także poza waszą sypialnią.

Ostatni punkt nie powinien budzić twoich wątpliwości.


Źródło: Your Tango