Lifestyle Psychologia Związek

„Jak na dziewczynę z baru to nawet nieźle wyglądasz”. Przywyknijcie drogie panie, tak podrywa się na „negi”

Redakcja
Redakcja
7 grudnia 2017
Fot. iStock/Izabela Habur
 

Podryw stosowany przez mężczyzn może mieć różne oblicza. Do tej pory niezależnie od tego, czy podrywał chłopak w dresie z trzema paskami, czy pan pod krawatem, zawsze starali się oni wywrzeć na kobiecie jak najlepsze wrażenie. Uśmiechy i komplementy towarzyszyły tym staraniom, a teraz możecie zostać zaskoczone czymś innym, czasem szokującym.

Negi — koszmar feministek

Czasy rycerzy już dawno minęły, a w podrywie coraz częstsze jest podejście określane mianem neggingu, z czego raczej kobiety nie będą zadowolone. W skrócie chodzi o to, że mężczyzna podrywa ładną kobietę obniżając jej samoocenę. W teorii brzmi to tajemniczo, a w praktyce może wyglądać mniej więcej tak: zainteresowany mężczyzna mówi upatrzonej „ofierze”, że jak na dziewczynę z tego baru to wygląda całkiem nieźle. Albo, że ma fajną kieckę, ale siostra wyglądałaby w niej lepiej. A ona zechce mu udowodnić, że on się myli, że jednak jest więcej warta, niż on insynuuje. Komplement wątpliwy, metoda szokująca, ale dla wielu facetów skuteczna. Są kobiety, które dają się łapać na takie gierki słowne, bo od razu chcą pokazać facetowi, że są lepsze, niż jemu się wydaje i mogą to śmiało udowodnić, podrywając jegomościa.

Czy nam się to może podobać?

Teoretycznie posługiwanie się negami nie ma na celu obrażenia kobiety. Ale niestety tak, jak nie każdy poeta będzie Mickiewiczem, tak nie każdy facet potrafi posłużyć się neggingiem, i wtedy zamiast oryginalnego podrywu, kobieta otrzymuje porcję chamstwa. Panowie nie wiedząc jak się za to zabrać, potrafią przyczepić się do wyglądu kobiety, który bywa powodem kompleksów, przy czym po prostu ją obrażają. To takie znane od dawna końskie zaloty, przeniesione z czasów podstawówki na zachowania dorosłych facetów.

Są tacy, którzy twierdzą, że metoda jest skuteczna i są kobiety, którym może się to spodobać. Jednak to dotyczy pań na tyle  atrakcyjnych, że żadna złośliwość nie wpłynie na nie negatywnie. Za to mniej urodziwe kobiety słysząc złośliwość okraszoną uśmiechem, mogą nie być zachwycone. Wytykanie wad wpływa na poczucie wartości, skuteczne je obniżając. Choć negi są coraz bardziej popularną  „zabawą” propagowaną w gronie facetów, to jednak wydaje się, że w większości kobiety wolą standardowy, nawet oklepany komplement, od sztucznego podkręcania sytuacji i nietrafionych złośliwości.

źródło: www.elitedaily.comwww.newstatesman.com 


Lifestyle Psychologia Związek

7 świątecznych hitów filmowych, które obejrzycie z przyjemnością kolejny raz. I poczujecie się lepiej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 grudnia 2017
Fot. istock/LuckyBusiness
Następny

Nadchodzą święta, a więc czas, w którym rozleniwieni, dopieszczeni, w końcu znajdziecie choć chwilę dla siebie. Czy rodzinnie, czy w parach, czy w pojedynkę pod ciepłym kocykiem usiądziecie na kanapie z książką lub ukochanym filmem. Najlepiej takim, którego akcja też toczy się gdzieś w okolicach Bożego Narodzenia.

Jak to działa? Bardzo prosto. Cisza, spokój, delikatnie migoczące lamki choinkowe albo rozgrzewające światło świeczki. Ciepło bliskiej osoby lub ukochanego zwierzaka. A może radość z tego, że mamy wreszcie nasz moment, czas odpoczynku? Trwaj chwilo! Włączasz ulubiony film, przeżywasz na nowo, dobrze znaną, ulubioną historię i zapominasz o wszystkim wokół.  Zatem, po co dłużej czekać? Mamy dla was kila filmowych propozycji.

Wcale nie zobaczycie tu hitu o Kevinie, który został sam w domu, bo rodzice zapomnieli go zabrać ze sobą na Święta. Ale skoro to przegląd subiektywny, wszelkie komentarze i propozycje waszych ukochanych świątecznych przebojów kinowych  z gwiazdką w tle, mile widziane!

Lifestyle Psychologia Związek

Akcja „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”. List do Mikołaja

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 grudnia 2017
Materiały prasowe / Fot. Despositophotos

Święta, Święta i… nawet się nie obejrzysz, jak zmęczona opadniesz na kanapę i zaczniesz myśleć o Nowym Roku. Co zostanie? Piękne wspomnienia, ostatnia puszka pierniczków, ból pleców i worki pod oczami… A gdyby w tym roku Święty Mikołaj odwiedził cię wcześniej, a w prezencie przyniósł ci sposób na Święta piękne wspomnień bez tej całej walki o przetrwanie?

Jak długa jest lista zadań, które przed sobą postawiłaś?

Przygotowanie Wigilii, wysprzątanie, dekoracje, pieczenie, ogarnięcie listy marzeń, żeby pod choinką znalazły się wszystkie małe i duże życzenia? Ach, no tak – pewnie jeszcze możesz pomnożyć część tych zadań, bo i babcia i mama i ciocia potrzebują twojej pomocy… Co jeszcze musisz odhaczyć? Zakupy, gotowanie, papier do pakowania prezentów – dodatki i drobiazgi, które wyczarują dla wszystkich atmosferę?

Masz czasem wrażenie, że Święta są dla wszystkich, tylko nie dla ciebie?

STOP!

Popatrz na to wszystko z szerszej perspektywy, zatrzymaj się, zaplanuj wszystko i pomyśl, co możesz jeszcze zrobić dla siebie! Zobaczysz, nic się nie stanie, jeśli na tegoroczne Święta podarujesz sobie odrobinkę zdrowego egoizmu. Nadejdą Święta – tak jak zawsze, ale tym razem i ty będziesz mogła z uśmiechem z nich korzystać!

Zadbaj o siebie. Tak, o siebie. O swoje dłonie, twarz, o swoje ciało. To samo, dzięki któremu możesz tak wiele. I gwarantujemy ci, że doskonały moment! Nie tylko na to by, poświęcić 10 minut na maseczkę, ale to najlepszy czas na to, by trwale zmienić w swoim życiu pewne priorytety. Ty też jesteś ważna – nawet przed Świętami.

Ruszamy z nową akcją, w której będziemy was zachęcać, do znalezienia czasu na myślenie i dbanie o siebie również (a może przede wszystkim) przed Świętami. Żebyście siadając do wigilijnego stołu czuły się równie wyjątkowo, co reszta domowników. Porzuciły na zawsze rolę „Kopciucha” i z taką pozytywną, świąteczną energią zaczęły nowy rok. Do dzieła! Jesteście tego warte! Zawsze.

Akcja „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”. List do Mikołaja

W komentarzach do naszych akcyjnych wpisów, piszcie, co udało wam się zrealizować, by znaleźć w świątecznym zamieszaniu chwilę dla siebie – i siebie samą. Napisz w komentarzu swój list do Mikołaja, opowiedzcie mu swoich sukcesach w zadbaniu o siebie i oproście o to, czego jeszcze wam w tym trudnym zadaniu brakuje.

Nagrody:

5  x pakiet  zabiegów endermologii całego ciała (w skład których wchodzą 3 rodzaje zabiegów)*

zaproszenie endermologia1 zaproszenie endermologia2

Cały zabieg polega na wykonywaniu specjalistycznego masażu mechanicznego, który wykorzystuje podciśnienie. Odpowiednio prowadzona głowica sprawia, że powstaje fałd skóry. Następnie poddawany jest rolowaniu od wewnątrz i na zewnątrz przez elektronicznie sterowane rolki. Poruszają się one nie tylko ruchem obrotowym wewnątrz głowicy, ale również względem siebie – w zależności od wybranych parametrów zabiegu.

Korzyści endromologii to:

  • Wyszczuplanie
  • Modelowanie sylwetki
  • Redukcja cellulitu
  • Zwiększenie elastyczności skóry

endermologia-v2

Akcja trwa od 7.12 – 24.12.2017. Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 02.01.2018 roku.*

*Regulamin akcji znajduje się tutaj.

*Aktualizacja 15.12.2017 – wydłużono czas trwania akcji.

Zobacz także

Czy penisa można złamać? 7 ciekawostek o erekcji

Chcesz mieć udany związek? Jak często robisz przed zaśnięciem te rzeczy?

Śpisz z pluszowym misiem? Zwierzasz mu się? Nie ma się czego wstydzić