Związek

3 strategie, które pomagają nam poradzić sobie z rozstaniem

Redakcja
Redakcja
23 maja 2019
Fot. Pixabay / biznesbaranova / CC0 Public Domain
 

Bez względu na to, jak kończy się nasz związek, rozstanie jest z reguły bolesnym przeżyciem. Byłoby cudownie powiedzieć sobie po prostu: „Dziękuję ci i idę dalej”, ale ludzkie emocje niestety nie działają w ten sposób.  Chociaż nie jesteśmy w stanie wyeliminować całego bólu, zdaniem naukowców istnieją trzy skuteczne sposoby, które pomogą nam poradzić sobie z rozstaniem

Pierwsza strategia wiąże się z negatywną oceną byłego partnera. Myśl o tym, czego nie lubiłaś w byłym partnerze, przypomnij sobie jego denerwujące nawyki. Chodzi o to, że im więcej pamiętasz tego, co złe i denerwujące, tym łatwiej przekonać twoją podświadomość, że „i tak do siebie nie pasowaliście”.  O ile jednak strategia owa jest skuteczna i sprawia, że uczucie konsekwentnie słabnie, to zostawia nieprzyjemne wrażenie…

Drugą metodą jest ponowna analiza uczuć miłosnych wobec byłego partnera. Istotne jest kładzenie nacisku na status relacji. Powtarzajmy sobie w myślach słowa „były”. Taka mantra zmusza nas do tego, byśmy zwracały na naszego „eks” coraz mniejszą uwagę.

W trzeciej strategii, zwanej stanem rozproszenia W trzeciej strategii, zwanej stanem rozproszenia, chodzi o to, by koncentrować się za wszelką cenę na rzeczach, które nie są w żaden sposób związane z rozpadem związku lub byłym partnerem

Ze wszystkich trzech metod, najbardziej skuteczne zdaniem naukowców jest negatywne myślenie o byłej miłości, a najmniej nieprzyjemną – rozproszenie uwagi. Pamiętajmy , że strategie te mogą również przydać się osobom, które cierpią z powodu nieodwzajemnionej miłości do kogoś, z kim nigdy nie były w związku.


Na podstawie: brightside.me


Związek

Jak zbudować zaufanie w związku, krok po kroku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 maja 2019
Fot. iStock /ljubaphoto
 

Stwierdzenie, że zaufanie to postawa związku może wydać nam się banalne, ale wszyscy przyznamy, że gdy zaufania brak, relacja zaczyna się psuć, na każdym polu. Kiedy nie wierzymy, nie możemy zaufać najbliższej osobie, dosłownie tracimy grunt pod nogami. Jaki jest sens w byciu z kimś, kogo podejrzewamy o mówienie nieprawdy, o zdradę, o działanie „za naszymi plecami”?

Poznawaj swoje uczucia i ćwicz otwartość, małymi krokami

Buduj w sobie i w partnerze pewność, że jesteś bardziej otwarta, kiedy jesteście razem. Pomoże w tym omawianie drobnych problemów będzie świetnym ćwiczeniem przed pojawieniem się większych kwestii spornych takich jak dyscyplinowanie dzieci lub wspólne finanse.

Bądź szczera i informuj o kluczowych kwestiach w związku

Życie w związku wymaga komunikacji, która nie zawodzi. Informuj partnera o ważnych sprawach dotyczących finansów, nierozwiązanych problemów z przeszłości lub twoich troskach o członka rodziny, współpracowników lub dzieci. Nie zamiataj pod dywan, ponieważ może to prowadzić nawarstwienia się problemów.

Rzuć wyzwanie „nieufnym” myślom

Zadaj sobie pytanie: czy mój brak zaufania wynika z działań mojego partnera, mojej niepewności, czy obu tych kwestii? Bądź świadoma nierozwiązanych problemów z twoich poprzednich związków, to one mogą być źródłem obecnych nieporozumień.

Zaufaj swojej intuicji i instynktom

Zaufaj własnym poglądom i zwróć uwagę na niepokojące sygnały. Wyjaśniaj od razu to, co cię niepokoi, a nie staraj się domyśleć prawdy. Zaoszczędzisz nerwów, nie tylko sobie.

Zakładaj, że twój partner ma dobre intencje

Jeśli cię zawiedzie, nie musi to być kwestią złej woli – czasami ludzie po prostu popełniają błędy. Ty też.

Słuchaj zawsze historii ze strony swojego partnera

Uwierz, że na świecie są uczciwi ludzie. Jeśli nie masz mocnego powodu, by mu nie ufać, miej wiarę w swojego partnera. Zbyt często mylnie zakładamy, że tylko nasze postrzeganie pewnych spraw jest słuszne

Staraj się rozmawiać po każdej kłótni

Zrób krótką przerwę, jeśli czujesz się przygnębiona lub zdenerwowana i daj sobie czas na „przetworzenie” w myślach tego, co się stało. Uspokoisz się i zbierzesz siły na bardziej konstruktywną wymianę zdań z partnerem.


Na podstawie: thriveglobal.com


Związek

Jak urządzić małą łazienkę? Siedem przydatnych trików

Redakcja
Redakcja
23 maja 2019
Fot. iStock/csheezio

Jak urządzić małą łazienkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Mała łazienka to koszmar urządzania mieszkania albo jej remontu. Co zrobić, by mała łazienka, nie wydawała się ciasna, by dać jej trochę przestrzeni na oddech? Jak kilka trików jak z małej łazienki zrobić optycznie większą, bez przesuwania ścian.

Jak urządzić małą łazienkę – siedem przydatnych trików.

Zainstaluj narożny zlew

W małej łazience nawet umywalka na cokole może zakłócić jedyny dostępny pas ruchu w łazience. Umieszczenie umywalki narożnej naprzeciwko toalety jest lepszym rozwiązaniem niż umywalka naprzeciwko prysznica, gdzie z jej korzystania może przeszkadzać zamykanie i otwieranie drzwi prysznicowych.

Użyj zasłony prysznicowej

Zasłona prysznicowa oszczędza sporo miejsca, zwłaszcza gdy planowaliście otwierane w przód i tył, a nie przesuwane. Teraz naprawdę można dostać fantastyczne zasłony prysznicowe i co jakiś czas zmieniać wystrój łazienki dzięki nim.

Zaokrąglij narożniki

Warto na to zwrócić uwagę urządzając małą łazienkę – te kilka metrów możemy boleśnie przypłacić siniakami na ciele, gdy będziemy się obija o ostre kanty, dlatego warto pomyśleć przy wykończeniu o zaokrąglonych narożnikach.

Użyj dużych wzorów

Wielkoformatowy wzór, jak np. szeroki pasek, może oszukać wzrok i optycznie powiększyć przestrzeń.

Pamiętaj o dużym lustrze

Nic tak nie wzbogaca małej przestrzeni jak lustra, zwłaszcza te rozciągające się na całej ścianie. Warto wziąć to pod uwagę urządzając małą łazienkę.

Zamontuj wieszak na ręczniki na drzwiach

Gdy przestrzeń jest minimalna, zamontowanie wieszaka na ręczniki, który i tak po wyjściu spod prysznica będzie na wyciągnięcie ręki.

Użyj baterii naściennej

Montaż kranu na ścianie pozwala na zainstalowanie węższego zlewu, co z kolei uwalnia kolejne kilka centymetrów w małej łazience.


Zobacz także

47 małych prawd o małżeństwie, które w lot zrozumieją wszystkie pary

„Chciałabym zakończyć związek, ale nie mogę bo… kocham go”. Jak poradzić sobie z miłością, która do niczego dobrego nie prowadzi

„Kochany, chciałabym ci powiedzieć, że kiedyś odejdę…”