Lifestyle Psychologia Związek

Dlaczego twój związek się chwieje? Style związków, jakie tworzą ludzie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 maja 2018
1 z 7

ZWIĄZEK TYPU A 💔

To związek dwóch zależnych od siebie osób, które podpierają się wzajemnie dłońmi.

Zależność od drugiej osoby bywa atrakcyjne, szczególnie, gdy z jakiegoś powodu brakuje nam sił, by samodzielnie stać prosto… jednak, co wydarzy się, gdy którekolwiek z partnerów odrobinę zmieni pozycję?

Kiedy jeden z partnerów chce wykonać jakiś ruch, odrobinę się przesunąć, obrócić – czyli zmienić coś w swoim życiu, rozwijać, być samodzielna, narusza bezpieczeństwo drugiej osoby (swój często też, jeżeli oboje się o siebie opierają).

Emocje w związku i zależność jednego partnera od drugiego, można odzwierciedlić za pomocą ciała. A Ty, co poczułeś, gdy przyjąłeś taką pozycję?

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

9 sygnałów, które mówią, że twój związek nie jest wart walki

Redakcja
Redakcja
13 maja 2018
1 z 1

9 sygnałów, które mówią, że twój związek nie jest wart walki

Fot. iStock / flyparade

6. Partner jest kłamcą

Kłamstwo to jeden z najskuteczniejszych zabójców zaufania w związku. Jeżeli partner nie ma w zwyczaju być wobec ciebie uczciwy, znika gdzieś, nie mówi prawdy i ma swoje tajemnice, pilnuje swoich osobistych rzeczy i nie chce abyś tam zaglądała, to znaczy, że może mieć coś na sumieniu. Partner niegodny twojego zaufania, który zawodzi cię na każdym kroku, nie zasługuje na ciebie. Zaufanie to jest cecha niezbędna w każdym partnerskim związku.

7. Partner zdradza

Najczęściej zdrada bywa ostatecznym impulsem do zerwania związku. Jeżeli odkryłaś, że twój ukochany buduje inną relację na boku, pozwól mu robić to, co robi, ale sama odejdź. Szansa, że jeśli zdradził raz, to zdradzi kolejny jest naprawdę duża. Nie warto zmuszać do miłości lub lojalności, te dwie rzeczy powinny być w zdrowym związku naturalne.

8. Partner wymaga od ciebie totalnego zaangażowania

Zaborczość może być czasem pociągająca, bo skoro on jest tak bardzo zaborczy, to znaczy, że bardzo musi cię kochać. Jednak jeżeli związek pochłania tak wiele uwagi, emocji, dobrej energii i sprawia, że nie masz już czasu na totalnie na nic, to jest to wbrew pozorom bardzo destrukcyjne. Odgradzanie ciebie od hobby, odsuwanie od rodziny i przyjaciół jest próbą zagarnięcia cię w całości dla partnera. Związek oparty na zaborczości zabiera przestrzeń i może być bardzo krzywdzący.

9. Partner nie jest zainteresowany tym, co masz do powiedzenia

Jeżeli partner nie słucha cię, nie inicjuje rozmów, nie próbuje wypracować kompromisu, daje ci jasny sygnał, że w tym związku jesteś osamotniona. To jest bardzo zniechęcające, bo gdy twoje uczucia i potrzeby są stale odrzucane, tworzy się bariera nie do pokonania.

źródło:  www.huffingtonpost.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia Związek

4 znaki zodiaku, które preferują krótkowałe związki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 maja 2018
Horoskop miłosny na 2018 rok
Fot. iStock / Delpixart

Niektórzy z nas wolą krótkie, przelotne romanse, inni angażują się „na stałe”. Astrologia mówi, że na te decyzje pewien wpływ ma nasz znak zodiaku. Wiecie, które znaki predysponują nas do krótkotrwałych związków?

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Związki Baranów bardzo często przypominają pościg za czymś interesującym. Osoby spod tego znaku lubią doświadczać zabawy w poznawaniu kogoś nowego. Znakiem tym rządzi Mars, który jest namiętną planetą, dlatego drogi Baranie i ty masz tendencję do intensywnego przeżywania romansów.  Z drugiej strony, jeśli już znajdziesz odpowiednią osobę,  z którą poczujesz się bardziej komfortowo, podejmiesz zobowiązanie.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Chodzi o to, aby co jakiś czas poczuć świeżość i „coś nowego”…  Zawsze jesteś głodny nowych doświadczeń i uczenia się nowych rzeczy. Bardzo lubisz się spotykać i rozmawiać z nowymi ludźmi. Jesteś niezwykle towarzyski i nie boisz się flirtować. Poza tym, jeśli nie masz ochoty się ustatkować, to zdecydowanie tego nie zrobisz. I już.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Jeśli istnieje znak, który żyje dla wolności i przygody, to zdecydowanie jest to twój znak. Jesteś odkrywcą, kochasz podróże i  nowe doświadczenia w twoim życiu. W długotrwałych związkach się nudzisz lub odczuwasz niepokój. Stąd twoja tendencja do flirtowania. No i „uciekania” ze związku – chcesz zachować swoją niezależność. Kochają się rozwijać i ewoluować, psychicznie, fizycznie i duchowo. Potrzebujesz tego, aby pozostać szczęśliwym. Nie będziesz się angażować, chyba że znajdziesz partnera, który będzie podróżował razem z tobą.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jesteś wolny i wyjątkowo towarzyski. Otaczasz się dużą liczbą przyjaciół. Masz tendencję do tendencję do większego skupiania się na wprowadzaniu zmian w swoim życiu niż na utrzymywaniu długotrwałego związku. Jesteś otwarty na innych. Zaangażowany pozostaniesz tylko wtedy, gdy poznasz osobę, która pozwoli ci być sobą i pozostać wolnym.

 


Zobacz także

„Kiedy spadł ten śnieg???”. Niesamowite wideo pokazujące piękno i siłę zimy

Materace dostępne w Gnieźnie – kiedy stary wymienić na nowy?

Leonard Cohen: 10 najwspanialszych piosenek czarodzieja. „Tańczmy po miłości kres”