Go to content

Denerwują się, szukają ucieczki. 9 powodów, dla których mężczyźni źle znoszą silne kobiety

silna kobieta
fot. jacoblund/iStock

Silna kobieta to często osoba doświadczona życiem – bólem, traumą. Ale to właśnie jest fundamentem jej siły. Jeśli nawet coś ją powali, to ona i tak się podniesie. A jeśli to ty przyczynisz się do jej upadku, to strzeż się – powstanie i wtedy pożałujesz. Większość mężczyzn nie może poradzić sobie z kobietą tak silną. Ta siła zagraża jego męskości. Dlaczego, drogi panie, trudno ci znieść silną kobietę? Oto powody:

Ona cię nie potrzebuje

Mężczyzna, którzy są niepewni siebie, żyją w przekonaniu, że kobieta go potrzebuje w każdym momencie. A silna kobieta taka nie jest. I to sprawia, że on się czuje nieswojo, jest poddenerwowany, szuka ucieczki. Nie wie, że mógłby się mniej przejmować.

Silna kobieta nie potrzebuje, żeby mężczyzna za nią walczył

Silna kobieta potrzebuje partnera, a nie niańki. Jeśli on nie weźmie się do codziennej walki, ona zrobi to za oboje. A taka sytuacja wielu mężczyzn… cóż, kastruje.

Silna kobieta wie, czego chce

To kolejna rzecz, która może przestraszyć mężczyznę. Silna kobieta jest zawsze pewna tego, czego szuka w mężczyźnie i nie boi się pogonić takiego, z którym nie da się żyć.

Domaga się uczciwości i… wrażliwości

Ponieważ mężczyzna często zakłada, że jest obrońcą, wierzy również, że nie może być bezbronny. Silna nie jest głupia – wie, że jej mężczyzna też potrzebuje opieki. Jeśli nie możesz tego zaakceptować, to życie z silną kobietą jest nie dla ciebie.

Silna kobieta widzi twoje kłamstwa

Silne kobiety są godne zaufania i same też potrafią zaufać, ale wystarczy jedno kłamstwo, aby to zrujnować. Nie kombinuj, bo ona jest jak wykrywacz kłamstw.

seksualność

fot. CoffeeAndMilk/iStock

 

Silna kobieta pokaże ci, kim jesteś

Czasami może być trudno zaakceptować w sobie cechy, których nie lubimy. Partner silnej kobiety musi być samoświadomy. Jesteś człowiekiem i masz wady, ale ona i tak cię kocha. Zatem i ty powinieneś kochać siebie.

Kocha cię bezwarunkowo

Bezwarunkowa miłość często może być przytłaczająca dla mężczyzn. Miłość, którą silne kobiety okazują swoim mężczyznom, jest bardzo podobna do miłości, którą matka okazuje swojemu dziecku. Ona na zawsze będzie cię kochać bez względu na wszystko, a jeśli zwrócisz jej tę miłość, będziecie najszczęśliwsi na świecie.

Nie czeka

Nie marnuj jej czasu. Nie poczeka, aż zmienisz się w mężczyznę, potrzebuje go teraz. Silna kobieta ma cierpliwość, ale jest jej bardzo mało, gdy nie widzi twoich starań.