Związek

Czy on mnie naprawdę kocha? Oto 8 dowodów, że tak – nawet jeśli tego nie mówi

Redakcja
Redakcja
26 czerwca 2022
fot. FluxFactory/iStock
 

Szczególnie trudno jest to określić na początku związku. Jesteśmy ostrożni co do tego, komu pozwalamy się zbliżyć, często mężczyźni, bardziej niż kobiety, mają tendencję do budowania murów, które mają bronić ich przez okazywaniem uczuć. Kończy się to tym, że facet naprawdę ma problem, żeby wydobyć z siebie tak ważne dla kobiety wyznanie miłości. Nie wnikajmy w powody, dla których tak jest – po prostu jest i już. Warto zatem dwa razy się zastanowić, zanim padnie „bo ty mnie nie kochasz”. Przyjrzyj się uważnie, bo on nawet jeśli nie mówi, to kocha. Czyny mówią więcej niż słowa. Oto dowody.

1. „Sprawdza” cię

Zawsze dzwoni lub wysyła SMS-y, aby sprawdzić i zobaczyć, jak się masz, kiedy jesteście osobno. Jeśli wybierasz się w podróż bez niego, nie jest zazdrosny ani zdenerwowany, po prostu chce się upewnić, że wszystko jest w porządku. Nawet w dni, kiedy wie, że się zobaczycie, upewnia się, że wszystko jest u ciebie w porządku i robi wszystko, co w jego mocy, aby zainicjować kontakt.

2. Robi to, co mówi, że zrobi

Kiedy mówi ci, że zamierza coś zrobić, po prostu to robi. Nie owija w bawełnę, nie szuka wymówek. Dane ci słowo jest dla niego ważne.

3. Kiedy mówi o przyszłości, jesteś jej częścią

Uprzedza cię o wspólnych wyjściach np. na firmową imprezę, omawia z tobą plany wakacyjne, np. takie, że chce z kolegami pojechać na wyprawę rowerową. Omawia z tobą plany budowy (wspólnego) domu itp.

4. Robi wszystko, co w jego mocy, aby ci pomóc

Jeśli potrzebujesz pomocy, on jest na miejscu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę opon, czy zdjęcie słoika z wysokiej półki, czy wysłuchanie, jaki masz problem. Zawsze chętnie pomoże ci zrobić wszystko, czego potrzebujesz.

5. Słyszy, co mówisz

Kiedy z nim rozmawiasz, on słucha. Nie tylko słucha, ale później przywołuje drobne rzeczy, które powiedziałeś wcześniej. Lub kupuje ci przemyślane prezenty, które są oparte na czasem pozornie nieistotnych, przelotnych rozmowach.

6. Daje ci swoją niepodzielną uwagę

Kiedy potrzebujesz jego uwagi, masz ją. Nie wpatruje się w telefon, nie odwraca wzroku i jest obecny.

7. Jest po twojej stronie

Kiedy ktoś traktuje cię niesprawiedliwie lub w sposób krzywdzący, staje w twojej obronie. Nie pozwala nikomu zwracać się do ciebie w niewłaściwy sposób. I nie waha się pokazać takiej osobie, gdzie jej miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

8. Jest dobry dla twoich przyjaciół i rodziny

Zwróć uwagę na to, jak mężczyzna traktuje twoich przyjaciół i rodzinę. Jeśli zrobi wszystko, co w jego mocy, aby być dla nich miłym i pełnym szacunku, mówi to wiele o tym, kim jest jako osoba. I odwrotnie, jeśli traktuje ich z brakiem szacunku, porzuć go.


Związek

Plażowicze z piekła rodem. 10 nadmorskich koszmarów, których nie chcesz spotkać na urlopie

Redakcja
Redakcja
26 czerwca 2022
fot. ewg3D/iStock
 

Długo czekałaś na wymarzony urlop, od miesięcy ćwiczyłaś z Chodakowską, by na plaży bez kompleksów zaprezentować się w nowym kostiumie, wreszcie nadeszło lato – można jechać! Morza szum, ptaków śpiew, jasne słońce i gorący piasek – masz zamiar wypocząć, opalić się na mahoń i mieć super wakacje. Pod warunkiem, że twojego odpoczynku nic nie zakłóci – i wcale nie mówimy tutaj o chimerycznej pogodzie nad Bałtykiem! Bo na plaży człowiek człowiekowi potrafi być prawdziwym koszmarem, a savoir vivre to dla niektórych coś zupełnie obcego.

Mój jest ten kawałek piasku

Czyli znany już wszem i wobec parawaning. Walka o kawałek piasku bywa zacięta, a rozkładanie parawanów i kopanie dołków dla całej rodziny jest niczym stawianie zasieków i tworzenie wałów obronnych. Mój jest ten kawałek piasku i biada każdemu, kto naruszy wyznaczone terytorium! Z drugiej strony, nie ma się co dziwić, jak świat światem każdy z nas marzy o własnym M…

Miłosne igraszki

Wprawdzie jeden z popularnych drinków nazywa się „Sex on the beach”, ale niech nie będzie to dla nikogo motywacją i zachętą do działania. Środek plaży, z dzieciakami bawiącymi się na brzegu, rodzinami odpoczywającymi na kocyku i tysiącem obcych osób dookoła, to z pewnością nie jest miejsce na ćwiczenia z zakresu sztuki kochania i publiczne manifestacje swojej witalności. Jeśli komuś za gorąco, lepiej przenieść się w bardziej ustronne miejsce, tym bardziej, że i strażnicy prawa na takie zachowania nie patrzą przychylnie.

Rodzicielski luz

W wakacje, wiadomo, zasad jest mniej, luz, blues i ogólne rozpasanie. I popieram, każdemu należy się odpoczynek i nieco spuszczenia z tonu, ALE! Gdy dzieciaki sypią piachem, biegają po rzeczach innych osób, oblewają wodą, drą się jak opętane, ryczą wniebogłosy, biją inne dzieciaki lub niszczą czyjąś własność, to na litość boską, odklej się rodzicu od koca, przerwij swój słoneczny smażing i zareaguj! Urlop, czy nie, z obowiązku wychowania dziecka nikt cię nie zwalniał.

Fot. iStock/ Imgorthand

Fot. iStock / Imgorthand

Disco Polo live

„Weselny klimat, tak się zaczyna, jest biały welon, a w nim dziewczyna” – taka piosenkę pamiętam z ostatnich wakacji nad Bałtykiem (potem było coś o świni, wódce i tłustym bicie). Piosenki disco polo nad morzem atakują zewsząd – w lokalnych restauracjach, sklepikach, na straganach przy promenadzie – i trudno od nich uciec. Współplażowicz z małym, ale głośnym radyjkiem jest prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza, gdy wasze muzyczne upodobania są zupełnie inne. Wyjścia są dwa: możesz poddać się disco-atmosferze i razem z rudą tańczyć jak szalona albo uciekać jak najszybciej i jak najdalej. Z doświadczenia wiem, że wszelkie negocjacje i prośby sensu nie mają.

Publiczny pedicure

Doceniam dbałość o higienę i estetykę stóp, ale szaleństwa z obcinaczem do paznokci, nożyczkami i pilniczkiem nie pasują mi do obrazu sielskiego, leniwego dnia na plaży. Lepiej takie rzeczy załatwiać przed wyjściem z domu, niż siedząc na kocyku strzelać w ludzi leżących obok odłamkami paznokci.

Była plaża, jest śmietnisko

Bo kosz za daleko, bo nie ma go wcale, bo wiatr zwiał papierek, bo to naturalne, szybko się rozłoży- wytłumaczeń można znaleźć wiele, jednak śmiecenia na plaży nie usprawiedliwia nic. Niektórzy są tak sprytni, że nie poprzestają na zwykłym zostawieniu papierków, ale swoje śmieci głęboko zakopują. A potem ty rozciągasz się leniwie na kocu, a pod plecami zamiast piasku czujesz butelkę, puszkę i karton po soku. Zgroza!

fot. MBPROJEKT_Maciej_Bledowski/istock

Morska toaleta

„Mamo, siku!” – woła kilkuletni chłopczyk. „Idź szybko do wody” odpowiada mu mama. Takie dialogi to nic nadzwyczajnego, bowiem gro plażowiczów traktuje morze jak wielką łazienkę. Ot, stanę tam, gdzie woda sięga do pasa i nie zważając na kąpiących się obok i pobliskie toalety na skraju plaży, załatwię swoje potrzeby. To się nazywa pełna symbioza z naturą!

Głośne Polaków rozmowy

Polityczne dysputy, rubaszne żarty i ploteczki z osobistego podwórka niemal wykrzyczane na pół plaży, to jeszcze nic złego. Najgorsze są głośne komentarze dotyczące obserwowanych osób. O pupach, biustach, niedopasowanych strojach, figurach, postępowaniu wobec dzieci i partnerów, fryzurze, tatuażach i widocznych bliznach – dla gapiących się i obgadujących nie ma tematów tabu. Ja mam dla takich osób jeden komentarz – nie twój interes, pilnuj własnego kocyka!

Puszczanie dymka

Zapewne puszczanie dymka przy szumie morskich fal i pod ciepłymi promieniami słonecznymi jest przyjemne, ale – uwaga!- nie dla każdego. Gdy leżymy tak koc w koc, parawan w parawan, młodzi, starzy, grubsi i chudsi, z dziećmi, z psami lub solo, pomyślmy o sobie nawzajem. Rozumiem, że nałóg, że się nie da nie palić i nawet mewy, piasek i muszelki nie pomogą o fajkach zapomnieć, ale czy naprawdę nie można na te kilka chwil nikotynowego zaciągnięcia odejść na bok? Czy nie można petów zgrabnie po plażowaniu zapakować i wyrzucić do kosza, zamiast zakopywać je w piasku i zostawiać dla potomnych?

Zabawa z procentami

Do abstynencji nikogo namawiać nie zamierzam, jedynie proszę o umiarkowanie i zachowanie chociaż minimum klasy. Zimne piwko za parawanem to nic złego, pod warunkiem, że nie będzie to od razu sześciopak, który z miłych, sympatycznych i rozluźnionych turystów zamieni nas w pijanych, irytujących i głośnych natrętów. A potem zamiast słonecznego selfie, które można wrzucić na fejsa i miłych wspomnień z wakacji, zostaje nam wstyd, hańba i wyrzuty sumienia.


Związek

Bądź szczęśliwa! Potrzebujesz do tego kilku rzeczy, ale wszystkie zależą od ciebie

Redakcja
Redakcja
26 czerwca 2022
fot. Vizerskaya/iStock

Szczęście to uczucie, które trudno zdefiniować, bo dla każdego znaczy coś innego. Cokolwiek to dla ciebie znaczy, droga do szczęścia jest wspólna dla wszystkich. Oto 20 spraw, które musisz ze sobą „załatwić”, żebyś mogła być szczęśliwa.

Bądź na tyle obecna, aby cieszyć się małymi rzeczami

Znajdź równowagę między planowaniem a obecnością. Kiedy życie jest dobre, ciesz się nim. Nie szukaj czegoś lepszego co sekundę. Szczęście nigdy nie przychodzi do tych, którzy nie doceniają tego, co mają.

Naucz się wykorzystywać twoje „małe szanse” każdego dnia

To najlepszy sposób, aby zmierzyć się z każdym problemem, pokonać strach i podejmować największe wyzwania życiowe. Masz dokładnie tyle szans w życiu, ile chcesz. Więc nigdy nie pozwól, aby twój strach decydował o twojej przyszłości.

Mniej martw się o to, co inni myślą o tobie

Piękne życie to spędzanie czasu z pasją, radość z tego, kim jesteś i nie martwienie się małostkowymi osądami. Nie potrzebujesz niczyjej zgody, aby być szczęśliwym lub podążać za swoim sercem.

Ignoruj sukcesy i osiągnięcia innych

Twoje życie polega na pokonywaniu własnych ograniczeń, a nie ściganiu innych. Nie konkurujesz z nikim innym.

Inwestuj w siebie

Na tym świecie jest tylko kilka osób, które pozostaną w 100% wierne tobie, a TY powinieneś być jedną z nich. Określ swoje własne potrzeby każdego dnia. Inwestuj w swoją edukację, zdrowie i szczęście – codziennie. Stwórz życie, z którym dobrze czujesz się w środku, a nie takie, które wygląda dobrze na zewnątrz.

Kieruj sama swoim losem

Jeśli naprawdę czegoś pragniesz, udowodnij to. Sukces będzie twój, gdy uczynisz swoje cele priorytetem.

Wkładaj serce w swoją pracę

Kochaj to, co robisz.

Fot. iStock / pixdeluxe

Postaw na wyniki, nie na mrzonki

Nie obwiniaj innych. Nie mów „zrobię to jutro”. Po prostu zacznij działać. Przestań mówić i zacznij robić! To praca prowadzi do szczęścia.

Popełniaj błędy

Czasami musisz stracić coś cennego, aby zyskać coś bezcennego. Nigdy nie żałuj swoich błędów i porażek, ponieważ to one dały ci siłę. Ten, kto upada i wstaje, jest o wiele silniejszy niż ten, który nigdy nie upadł.

Odpuść przeszłość

Historia twojego życia ma wiele rozdziałów. Jeden zły rozdział nie oznacza końca świata. Więc przestań go ponownie odczytywać i odwróć stronę. Pamiętaj, że życie nie musi być prawie idealne, aby być cudownym.

Nie użalaj się nad sobą

Rozumiem, jak ci teraz ciężko, ale nie jesteś sam. Uświadom sobie, że użalanie się nad sobą nie pomoże.

Radź sobie, ale nie za wszelką cenę

Najsilniejsi, najszczęśliwsi, odnoszący największe sukcesy ludzie wiedzą, że czasem trzeba odpuścić lub poprosić o pomoc.

Walcz o to, w co wierzysz

Wielka siła pochodzi z pokonywania tego, co inni uważają za niemożliwe. Czasami trzeba przegrać bitwę, aby wygrać wojnę.

Bądź cierpliwa

Nie spiesz się. Ćwicz cierpliwość.  Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, „to” się wydarzy.

Przejmij kontrolę nad swoimi myślami, zanim one przejmą kontrolę nad tobą

Często boli nas nasze własne myślenie. Uświadom to sobie.

Nie musisz być zawsze pozytywna

Szczęście jest w sercu i umyśle, nie w przypadkowych okolicznościach. Piękne rzeczy dzieją się, gdy dystansujesz się od negatywnego myślenia, ale czasem jest to niemożliwe. Nie zmuszaj się, zaczekaj na lepszy moment.

Poświęć więcej czasu tym, którzy są tego warci

A jeśli wiesz, że ludzie wokół ciebie nie są odpowiednimi ludźmi, musisz zmienić ludzi wokół siebie. To nie jest łatwe, ale warto. Nie spodziewaj się pozytywnych zmian w swoim życiu, jeśli otoczysz się negatywnymi ludźmi.

Naucz się bronić siebie

Niektórzy ludzie zrobią wszystko dla własnej korzyści kosztem innych – przepychają się, kradną, biorą cudze pieniądze jak swoją własność, zastraszają i umniejszają, wpędzają cię  w poczucie winy itp. Nie akceptuj tego zachowania. Nie pozwól ludziom cię wykorzystywać.

Wybacz wszystkim, którzy cię skrzywdzili

Umiejętność wybaczania nie może być mylona z słabością ani przebaczeniem dla akceptacji. Chodzi o to, że chowanie urazy jest przeszkodą na drodze do szczęścia. Pamiętaj, że nie wybaczasz ludziom, ponieważ jesteś słaby. Wybaczasz im, ponieważ jesteś wystarczająco silny, by wiedzieć, że ludzie popełniają błędy.

Pomagaj innym

Czasem po prostu wystarczy dostrzec, że inni nas potrzebują. Innym razem, należy poświęcić komuś swój czas…

 


Zobacz także

emocjonalnie przemocowy związek, kobieta

12 oznak emocjonalnie przemocowego związku, które większość ignoruje do czasu, gdy jest już za późno

„Nie kocham kobiety, dlaczego nie mogę widzieć dziecka?”. Nie chciałeś związku, to nie zobaczysz za karę

Najpopularniejsze mity o związkach i miłości

Niby tak samo, a jednak inaczej. To, co robicie w łóżku, wiele mówi o waszych relacjach