Go to content

Czy on mnie naprawdę kocha? Oto 8 dowodów, że tak – nawet jeśli tego nie mówi

fot. FluxFactory/iStock

Szczególnie trudno jest to określić na początku związku. Jesteśmy ostrożni co do tego, komu pozwalamy się zbliżyć, często mężczyźni, bardziej niż kobiety, mają tendencję do budowania murów, które mają bronić ich przez okazywaniem uczuć. Kończy się to tym, że facet naprawdę ma problem, żeby wydobyć z siebie tak ważne dla kobiety wyznanie miłości. Nie wnikajmy w powody, dla których tak jest – po prostu jest i już. Warto zatem dwa razy się zastanowić, zanim padnie „bo ty mnie nie kochasz”. Przyjrzyj się uważnie, bo on nawet jeśli nie mówi, to kocha. Czyny mówią więcej niż słowa. Oto dowody.

1. „Sprawdza” cię

Zawsze dzwoni lub wysyła SMS-y, aby sprawdzić i zobaczyć, jak się masz, kiedy jesteście osobno. Jeśli wybierasz się w podróż bez niego, nie jest zazdrosny ani zdenerwowany, po prostu chce się upewnić, że wszystko jest w porządku. Nawet w dni, kiedy wie, że się zobaczycie, upewnia się, że wszystko jest u ciebie w porządku i robi wszystko, co w jego mocy, aby zainicjować kontakt.

2. Robi to, co mówi, że zrobi

Kiedy mówi ci, że zamierza coś zrobić, po prostu to robi. Nie owija w bawełnę, nie szuka wymówek. Dane ci słowo jest dla niego ważne.

3. Kiedy mówi o przyszłości, jesteś jej częścią

Uprzedza cię o wspólnych wyjściach np. na firmową imprezę, omawia z tobą plany wakacyjne, np. takie, że chce z kolegami pojechać na wyprawę rowerową. Omawia z tobą plany budowy (wspólnego) domu itp.

4. Robi wszystko, co w jego mocy, aby ci pomóc

Jeśli potrzebujesz pomocy, on jest na miejscu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę opon, czy zdjęcie słoika z wysokiej półki, czy wysłuchanie, jaki masz problem. Zawsze chętnie pomoże ci zrobić wszystko, czego potrzebujesz.

5. Słyszy, co mówisz

Kiedy z nim rozmawiasz, on słucha. Nie tylko słucha, ale później przywołuje drobne rzeczy, które powiedziałeś wcześniej. Lub kupuje ci przemyślane prezenty, które są oparte na czasem pozornie nieistotnych, przelotnych rozmowach.

6. Daje ci swoją niepodzielną uwagę

Kiedy potrzebujesz jego uwagi, masz ją. Nie wpatruje się w telefon, nie odwraca wzroku i jest obecny.

7. Jest po twojej stronie

Kiedy ktoś traktuje cię niesprawiedliwie lub w sposób krzywdzący, staje w twojej obronie. Nie pozwala nikomu zwracać się do ciebie w niewłaściwy sposób. I nie waha się pokazać takiej osobie, gdzie jej miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

8. Jest dobry dla twoich przyjaciół i rodziny

Zwróć uwagę na to, jak mężczyzna traktuje twoich przyjaciół i rodzinę. Jeśli zrobi wszystko, co w jego mocy, aby być dla nich miłym i pełnym szacunku, mówi to wiele o tym, kim jest jako osoba. I odwrotnie, jeśli traktuje ich z brakiem szacunku, porzuć go.