Go to content

Manipulator, czy kochający partner? Z którym masz do czynienia?

Fot. iStock/yuryRumovsky

Kiedy kochamy, szczerze, z głębi serca, czasem nie potrafimy racjonalnie ocenić zachowania naszego partnera. Ważne sygnały, które dostrzegają bez trudu nasi znajomi i członkowie rodziny, umykają nam niepostrzeżenie. Jesteśmy w związku z ukochaną osobą, powinniśmy być szczęśliwi, spełnieni, a jednak czujemy się coraz bardziej „zdołowani”. Warto wtedy spróbować stanąć trochę z boku i z dystansem spojrzeć na swoją relację.

Manipulator, czy kochający partner – podstawowe różnice

1. Kochający partner dostrzega i docenia wszystkie ważne rzeczy, które robisz. Manipulator dostrzeże w nich… głównie błędy i to, co trzeba poprawić.

via GIPHY

2. Kochający partner sprawia, że doceniasz swoją wartość. Manipulator działa w taki sposób, że ciągle czujesz sie winny.

via GIPHY

3. Kochający partner dostrzega twoje potrzeby i dba o równowagę w związku. Manipulator oczekuje, że się do niego dostosujesz.

via GIPHY

4. Kochający partner motywuje cię do osiągania twoich celów. Manipulator odciąga cię od tego, co dla ciebie dobre, jeżeli nie przynosi mu to korzyści.

via GIPHY

5. Kochający partner wie, że „czas tylko dla siebie” potrzebny jest wam obojgu. Manipulator wymaga, żebyś stale skupiał na nim swoją uwagę.

via GIPHY

6. Kochający partner dba o twoje uczucia. Manipulator lekceważy je i dba jedynie o siebie.

via GIPHY

7. Kochający partner pracuje razem z tobą nad problemami w waszym związku. Manipulator obwinia cię za swoje problemy, samopoczucie, niekontrolowane reakcje.

.

via GIPHY

8. Kochający partner jest z tobą szczery. Manipulator ukrywa swoje prawdziwe uczucia i myśli.

via GIPHY


Źródło: lifehack.org