Go to content

6 sposobów na to, by być bardziej spontanicznym w związku. Dzięki nim znowu poczujecie się, jak na początku znajomości

Fot. iStock/AleksandarNakic

Na początku waszej znajomości nie mogliście się sobą nacieszyć. Uwielbialiście wspólnie spędzać czas, robiliście szalone rzeczy i nigdy nie nudziliście się w swoim towarzystwie. Jednak z biegiem czasu ta iskra zaczęła się wypalać i coraz ciężej jest wam się zmotywować do przerwania codziennej rutyny.

To nie jest złe i nie zawsze świadczy o tym, że wasza relacja zmierza w złym kierunku. Może być wręcz przeciwnie – jest to znak, że staje się dojrzała oraz wchodzicie na wyższy poziom bliskości i zaangażowania. Ale jeśli tęsknisz za zrobieniem czegoś zwariowanego i chciałabyś podkręcić temperaturę w waszym związku, zróbcie wspólnie coś spontanicznego. Nie masz pomysłu? Podpowiemy ci.

Zaplanuj podróż-niespodziankę

Planowanie podróży już samo w sobie jest ekscytujące. Wybierz miejsce, w którym jeszcze nie byliście, przeglądaj zdjęcia w sieci i dowiedz się, co jest warte zobaczenia. Wspólny wypad, nawet na weekend, przypomni wam, jak dobrze czujecie się w swoim towarzystwie. Pojawią się nowe emocje, za którymi na pewno tęskniliście oboje. Pojawią się tematy do rozmowy oraz staniecie się tak nakręceni, że będziecie chcieli próbować coraz więcej nowych rzeczy.

Zróbcie piknik

Aby zerwać z rutyną, wcale nie musicie robić nie wiadomo jak wymyślnych i szalonych rzeczy. Piknik w ogrodzie lub w parku jest także świetnym pomysłem, który wyzwoli w was nowe emocje. Przygotuj pyszne jedzenie, szampana i truskawki. Pokażesz mu, że dalej ci na nim zależy i przypomnisz mu, dlaczego z tobą jest.

Seks inny niż zawsze

Wasz seks od dłuższego czasu wygląda tak samo – wiesz, gdzie on zaraz położy rękę, jak cię dotknie i zawsze wybieracie tę samą pozycję. Niezależnie od tego, jak często się kochacie, nadszedł czas na zmiany. Pomyśl teraz, czego masz już dość. Może tego, że zawsze uprawiacie seks przy zgaszonym świetle? Gdy już wiesz, zmień to i wprowadź do waszego życia seksualnego w końcu swoje fantazje. Nie wstydź się swoich pragnień. On będzie zachwycony, a wasze życie, nie tylko to seksualne lecz także codzienne, zyska na jakości i przestanie być nudne.

Spróbujcie czegoś nowego

Codzienne obowiązki, nadmiar pracy i pęd sprawiają, że nie macie sił ani ochoty na próbowanie nowych rzeczy. Zawsze chodzicie do tej samej restauracji, na podobne filmy oraz kochacie się według schematu. Jeśli chcesz zerwać z rutyną, następnym razem wyskoczcie zjeść gdzieś indziej, wybierzcie film, który nie do końca wam odpowiada. Nowe bodźce wpłyną pozytywnie na wasz związek i dodadzą świeżości. Poczujecie się jak na początku, kiedy ciągle próbowaliście nowych doznań.

Fot. iStock/wundervisuals

Fot. iStock/wundervisuals

Ćwiczcie razem

Wspólne ćwiczenia to naprawdę świetny pomysł. Wykonywanie tych samych czynności zbliży was do siebie i sprawi, że będziecie dobrze się razem bawić. Wybierzcie coś, co wam obojgu da radość – może to być rower, zumba, pilates. Będziecie się wzajemnie motywować oraz spędzicie więcej czasu razem.

Prezent bez okazji

Nie potrzeba okazji, by wręczyć komuś prezent. I nie musisz wydawać majątku. Ważne, żeby był dowodem na to, że słuchasz potrzeb partnera, wiesz czym się interesuje i co może sprawić mu przyjemność. Mogą to być bilety do kina na film, który chce obejrzeć, zaproszenie do ulubionej restauracji bądź kosz ulubionych owoców. Liczy się gest, który on na pewno doceni. I może, po cichu licząc, się odwzajemni:)

Żeby zerwać z rutyną w związku, nie trzeba wiele wysiłku. Małe, spontaniczne gesty znaczą wiele i są w stanie poprawić jakość waszego życia. Nie musisz wydawać majątku, ani poświęcać na nie wiele czasu. Jak widzisz, drobne zmiany mają duże znaczenie.