Go to content

9 typów ludzi, którzy nie nadają się na życiowego partnera. Ku przestrodze

Fot. iStock/nd3000

Być może dla ciebie jest ideałem, ale znajdzie wymówkę za każdym razem, kiedy masz poznać jego przyjaciół, albo rodzinę. Może ma wszystko, o czym marzyłeś, ale wobec twoich decyzji jest najbardziej krytyczną osobą, jaką kiedykolwiek poznałeś. Gdybyś zaufał swojej intuicji na samym początku tej relacji, mógłbyś zaoszczędzić sobie bólu i rozczarowań.

Poniżej znajdziecie dziewięć typów ludzi, którzy nie są dobrym materiałem na życiowego partnera

1. Kopciuszek

Macie ze sobą tak wiele wspólnego, że to aż dziwne. Chemia między wami jest niezaprzeczalna. Nie możesz doczekać się następnego spotkania i… nie doczekasz się, bo „Kopciuszek” nigdy nie będzie dla ciebie „naprawdę”. Pojawia się w twoim życiu, by zaraz zniknąć, bo ma tysiące ważniejszych spraw. Budzi nadzieję, by za chwilę ją odebrać i dać ci zakosztować gorzkiego rozczarowania.

2. Szybki

Po trzeciej randce daje ci klucze do swojego mieszkania i wybiera imiona dla waszych dzieci. Chce sobie ciebie „zaklepać”, zachowuje się tak, jak w zakupowej gorączce. Po co ten pośpiech? Jeśli uczucie jest prawdziwe, wasz związek będzie się rozwijał, w naturalnym tempie. Jeśli twój partner jest od samego początku zbyt wylewny w słowach działaniach, deklaracjach i uczuciach, to sygnał alarmowy, że ma problem z emocjami.

3. Samolub

Kochający partner umie dawać i okazywać ci swoją miłość. Jeśli masz wrażenie, że osoba, z którą jesteś nie słucha cię, gdy masz ciężki dzień i tak naprawdę nie masz w niej oparcia w trudnych chwilach, odpuść – lepiej nie będzie.

4. Krytyk

Nie zgadza się w niczym z nikim i nieustannie ocenia. Według niego, rzadko masz rację, a on sam wszystko zrobiłby lepiej niż ty. Czujesz, że jesteś stale na celowniku, że cię obserwuje. Kto jest w stanie to wytrzymać, na dłuższą metę? Prawdziwa, dobra relacja jest oparta na kompromisach, empatii i chęci zrozumienia drugiej osoby, a nie ocenianiu.

5. Pomocnik

Cokolwiek zaproponujesz, na wszystko się zgadza, o ile może być tuż obok, by jedynie „czuwać”. W tej relacji, czas „dla ciebie” praktycznie nie istnieje, bo on, jak twój cień, jest stale w pobliżu.  Decyzje podejmujesz za was oboje, przy jego pełnej aprobacie. Nie ma tu mowy o kompromisach, dyskusji, w której rodzą się pomysły na związek.

6. Narcyz

Nigdy nie przyzna się do błędu i stawia swoje potrzeby na pierwszym miejscu. Jego egoistyczne zachowanie rani cię tak często, że właściwie nie pamiętasz momentu, kiedy czułaś się przy nim kimś wartościowym. Nie doczekasz się jego szczerego zainteresowania ani przeprosin płynących z głębi serca. Jego uczucia wobec ciebie są powierzchowne.

7. Wiecznie poszukujący pracy

Stale bezrobotny albo zmieniający pracę co kilka miesięcy. Takie podejście do życia zawodowego z reguły sygnalizuje poważniejszy problem. Może to być na przykład niezdolność do podejmowana długoterminowych zobowiązań i system wartości odmienny od takiego, który pozwoliłby ci się poczuć z nim bezpiecznie.

8. Wybuchowy

Kłótnie i spory są zdarzają się w każdym związku. Ważne jest to, jak na nie reagujemy i jak sobie z nimi radzimy. Jeśli on nie przyjmuje do wiadomości, ze możesz mieć inne zdanie, obraża cię i grozi zakończeniem relacji, możesz mieć już jakiś obraz tego, jak wyglądałoby wasze wspólne życie: będzie dobrze, jeśli się podporządkujesz i zgodzisz się znosić wybuchy emocji.  Jeśli nie czujesz, że możesz w jego obecności bezpiecznie wyrazić swoją opinie, albo z czymś się nie zgodzić – uciekaj!

9. Samotnik

Jasne, że każdy z nas powinien mieć dla siebie trochę przestrzeni poza związkiem. Ale jeśli masz wrażenie, że twój partner tak naprawdę cię nie potrzebuje – zakończ znajomość. Nie ma nic gorszego niż samotność w relacji z drugą osobą i wieczne „żebranie” o wspólny czas, o zainteresowanie. Wyobcowanie emocjonalne jednej ze stron i poczucie osamotnienia drugiej , kwestionują rację bytu tego związku.


Na podstawie: huffingtonpost.com